Skocz do zawartości

Polecane posty

Ulman    290

Oczywiście że maja się nijak bo są z innych substancji ale zadziałają lepiej.za wyjatkiem mączniaka (brak spiroksaminy). W cenie Soligora będzie też 0,8l Fandango  

thug    196

tak naprawdę może ciut lepiej  może zadziałać ta pierwsza propozycja epoks plus strobi

natomiast epoks plus chlorotalonil to typowe nastawienie na septorię  i rdzę  częsciowo

to już za 160 zł  zrobisz 1l swinga plus 0.35 artea i masz 4 subst tylko taki przykład

Ulman    290

Soligora jako produktu na T2 po prostu nie rozumiem. Spiroksamina to głównie mączniak który zwalczamy w T1, tebukonazol na T2 to nie jest bardzo ambitne podejście a protiokonazolu jest bardzo mała ilość.-  53g. Dla porównania w Fandango jest 100g, w Inpucie 180g  w Prosaro 125g a w Boogie 150g.  Jak już koniecznie coś w stylu Soligora to 0,5l Fandango + 0,6l tebu.. Zamiast zbędnej spiroksaminy bedzie strobiluryna która napewno przyniesie korzyść. Jak dla mnie zarówno Falcon jak i Soligor to budzetowe produkty które jednak są piekielnie  drogie w stosunku do zawartości

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

osobiście od soligoru wolałbym epoks. + strobiluryna nieco drozej ale bardziej mnie przekonuje.

Problemem Soligoru jest za niska zawartość protiokonazolu w stosunku do ceny

milanreal1    290

zapewne wyjdzie ale dokrzewisz rewelacyjnie tym zabiegiem poza tym zdajesz sobie sprawę jak mało świadomych ludzi decyduje się na zabiegi jesienne

napisze ci tak mój znajomy a klient zarazem, bronował chwastownikiem jakieś 40 ha pszenicy starej odmiany mewa uwierz mi była to taka rzadzizna że naprawdę można myśleć o likwidacji po przebronowaniu tak się dokrzewiła że nie było widać różnicy poszedł później Lancet i pozamiatane .

Fajnie że użyłeś w tym poście słów o znaczeniu kluczowym tzn "pszenicy starej odmiany mewa". Nowsze odmiany zazwyczaj słabiej się krzewią, tym bardziej wiosną i trzeba je mocniej zmobilizować do krzewienia dlatego użycie takiego "młotka" jak ccc jest zasadne.

Choć zawsze ciekawi mnie że w zimie i wiosną wszyscy narzekają na mała obsadę a przed żniwami na większości pól pszenice są za gęste. Siejąc 350 ziaren na m2, wystarczy zaledwie 1 pęd główny i 1 pęd boczny do uzyskania bdb obsady.

thug    196

największym minusem jest że Bayer strasznie ceni swoje produkty w szczególności z protiokonazolem czyli prawie wszystkie

macio9554    19

Panowie mam małe pytanko. Kiedy wjechać z kizerytem? ( nie chodzi mi tu o konkretną datę bo zaraz pojawią się komentarze typu że patrzy się jaka jest sytuacja na polu a nie w kalendarz :D) 2-3 tygodnie przed ruszeniem wegetacji? Czy jak rozsieje równo z saletrą kiedy rusza wegetacja to też będzie ok ?

stefek1991    12

dokładnie dolączam sie do pytania z tym Kizerytem kiedy stosować i jaka optymalna jest dawka tego nazowu? a wogóle ktoś to z was stosował są jakieś efekty?

JD1188    71

Z tego co wiem to z kizerytem trzeba wjechać jak najwcześniej się da, nawet w lutym na zmarzniętą ziemie, najlepiej by było jakby jeszcze troszke śniegu zostało po to żeby z roztopami kizeryt się rozpuścił i głębiej przeniknął.

Dawka 100-120 kg/ha powina być optymalna zależy w jaki plon celujesz :) 

misio3p    773

Siałem kizeryt równo z saletrą - po miesiącu nie było śladu.

Edytowano przez misio3p

major_89    35

MgS stosujemy możliwie przed ruszeniem wegetacji lub w raz z  wiosennym wznowieniem wegetacji gdy mamy jeszcze nocne przymrozki które pozwolą nam wjechać w pole. Kwestia by nawóz chwycił wody. Jak ma działać i być dostępny dla rośliny równie jak azot musi być czas by się rozpuścił i wnikną w kompleks sorpcyjny gleby. 

JD1188    71

Ja podałem na moim przykładzie jak to wygląda, ziemia gliniasta więc u mnie tak łatwo nie wymywa, a trochę wilgoci trzeba żeby niżej przniknęło.  

JozB    23

A siarczan magnezu granulowany z siarkopolu to w porównaniu do kizerytu jak wypada waszym zdaniem?

Koszt coś koło 700 zł netto, a kizeryt wiadomo ponad 1200 zł brutto :D. Nigdy kizerytu nie stosowałem, a siarczan z siarkopolu tylko raz i to pod buraki, więc nie mam za bardzo porównania. Pod jarkę sypnę 200 kg korn kali, więc zastosuję połowę mg i całą dawkę S( przy 100 kg kizerytu) i chyba zakończę tym rzutem inwestycje w pszenicy, jeżeli chodzi o wariant magnezowy i siarkowy. Chyba że w końcu coś się ruszy się z cenami <_< , to wtedy warto więcej podrzucić tego mg i siarki. 

I jeszcze na koniec przy cenie korn kali 1200 brutto, kizerytu 1260 zł, to za jednostkę mg i S wychodzi

w k-k - mg 1,17 zł/jednostke, S 0,84 gr( potas 2,57 zł/j, a w kizerycie 3,2 zł, s 2,3 zł!!! Chyba że formy tlenkowe pomyliłem, to wtedy proszę o poprawkę

Edytowano przez JozB

wysoki1122    6

Moja pszenica bogatka zrobiła się tak ciemno zielona że nie widziałem jeszcze takiej. To dobrze czy źle? max było -18 zero pokrywy

macio9554    19

Dołączam się do pytania kolegi @JozB mianowicie jak kizeryt wypada w porównaniu z siarczanem magnezu( chodzi o stosowanie pogłówne) 

andrzej1988    102

Narazie wszystkie sa zielone bo zmrozone. Normalnie pszenica robi sie ciemno zielona wtedy jak sa mrozy. Przy odwilzy może brunatnieć

macio9554    19

Moja pszenica bogatka zrobiła się tak ciemno zielona że nie widziałem jeszcze takiej. To dobrze czy źle? max było -18 zero pokrywy

Mi się wydaje że to tylko taki efekt "wizualny", u mnie pszenica i pszenżyto też zrobiło się ciemno zielone po nadejściu mrozów 

panczo1922    68

Panowie mam małe pytanko. Kiedy wjechać z kizerytem? ( nie chodzi mi tu o konkretną datę bo zaraz pojawią się komentarze typu że patrzy się jaka jest sytuacja na polu a nie w kalendarz :D) 2-3 tygodnie przed ruszeniem wegetacji? Czy jak rozsieje równo z saletrą kiedy rusza wegetacja to też będzie ok ?

w ubiegłym roku jechałem 30 stycznia, razem z KornKali na rzepak....

w tym roku jak nie będzie śniegu też będę tak planował.

generalnie ja staram się stosować tak mały miesiąc przed pierwszą dawką azotu....

major_89    35

A siarczan magnezu granulowany z siarkopolu to w porównaniu do kizerytu jak wypada waszym zdaniem?

Kolego po przeliczeniu dawek  efekty te same. Rożnica taka że Siarczan znacznie silniej zakwasza glebę, ma bardziej nieregularna granulacje. 

panczo1922    68

W jaki sposób może bardziej zakwaszać skoro skład ma ten sam w tej samej formie...???

czy jest to spowodowane tym że jedno się zowie Esta Kieserit a drugie po prostu Siarczan?:):):)

miwigos    85

Nie ciesz się że ciemno zielona jak puści mróz to zrobi się siano powiat żnin ,kuj-pomorskie większość do przesiania napewno

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.