Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

U nas idzie na wiosne pierwsza sól potasowa 110 kg na ha do tego zależnie od stanu saletra i saletrzak , plus siarczan magnezu w oprysku w dużym stężeniu

20CBR12    51

Też w tym sezonie będę sypać sól najpierw u mnie pewnie 100kg na ha ale jak pisałem to pierwszy raz michal kiedy sypiecie luty czy zawsze w jakimś dostępie przed azotem? Szczerze powiedziawszy sam myślałem o przełom stycznia luty jak pogoda pozwoli ale chętnie posłucham praktyka!

aro1975    114

ja sól i kizeryt sypię przeważnie w lutym na zamarznięta ziemię, azot jak zaczyna się wegetacja (lub parę dni przed ruszeniem) - data aplikacji jest płynna w zależności od przebiegu pogody

Michalmeer    366

Sól przeważnie koniec lutego , jeszcze zalezy odp pogody , u nas ziemie są średnie wiec z terminem musze dostosować do wolgoci w ziemi , a azot jeśli bedzie tak dalej i niebedzie zimy to pewnie pojdzie saletrzak przed ruszeniem wegetacji , chyba że trzeba bedzie dokrzewić to wtedy saletra , wszystko od pogody zalezy

renovoltage    72

W tym roku sól dana na wiosnę po wierzchu zadziała dopiero na jesień wiec zbytnio bym nie opóźniał bo to nie azot i trochę czasu minie zanim do profilu glebowego się przedostanie, osobiście 2/3 dawki pod pług a 1/3 potasu rozsiałem w miniony tygodniu

20CBR12    51

U mnie dokładnie tak samo potas przedsiewnie a teraz zimą jako uzupełnienie bo u mnie tak jak i u Michała ziemia srednia w rzepaku praktykuje od dawna dawki potasu dzielone teraz przyszedł czas na pszenicę...

m-93    6

Witam..

pod koniec października siałem ostkę smolicką (przewódka)

ze względu na to że nie ma zimy ma już 3 liście i krzewi się klasa ziemi 5 tereny łąkowe podmokłe..

pod korzeń dostała:

-300kg lubofoski 3,5-10-20 na 1ha

- 250kg WAP-MAG na 1ha

przedplonem była gryka.

Mam takie pytanie odnośnie nawozów azotowych nie wiem co lepsze:

-I dawka 250kg saletry amonowej mocznika czy może saletrosan z siarką

-II dawka strzelanie w źdzbło 200kg saletry amonowej

Między czasie każdy oprysk na grzyba i mszyce to dodam z 15kg siarczanu i mocznika na 200l

Również korzystam z odżywek firmy intermag około 3 zabiegów.

czy takie nawożenie wystarczy na plon w granicach 6t

andrzej1988    102

Zaczyna krzewienie?? Słyszalem że przewódka najlepiej powinna w stan spoczynku wejsc w fazie szpilki, jednego liscia. Zeby tylko nie zmarzła ale co zrobic. Zamiast zimy to jesien mamy. Na pierwsza dawke nie dawałbym mocznika. Nigdy nie siałem przewódek ale podejrzewam ze 6 ton powinienes wyciagnac. Bo z ozimej to napewno bys 6 ton osiagnał przy tym nawozeniu

rocco0987    19

Pierwsza dawka saletra,  mocznik dać na drugą. Siarka też wyszłaby pszenicy na dobre ale nie miałem tego nawozu u nas nigdy jaki on ma skład i działanie, jeśli szybkie to zamiast saletry na 1 dawke bedzie ok. Mocznik najlepiej przed spokojnymi opadami żeby nie było takich strat chociaż saletra też podobno ma ogromne straty.

sybiuszek24    3

U mnie też już są szpilki przewódki tyle że pszenżyta co dalej?Czarna magia czas pokaże.A tak poza tym to powiedźcie mi co ta sól potasowa daje?Napewno daje ale jak to na plon się przekłada.

m-93    6

znajomy sieje sól na wiosnę tak doradził mu jakiś tam wieli uczony co kieruje jego uprawami.

Nie wiem co to a sens dać na wiosnę zamiast przedsiewnie.......

przecież zimowe potas potrzebują jesienią...

Zresztą jak dasz na wiosnę a będzie sucha wiosna do nawóz zadziała na poplon po podorywce

renovoltage    72

Potas "trzyma" wodę w glebie więc jest sens po wierzchu prószy, tylko odpowiednio wcześnie bo jak wiosna sucha to da to tyle co nic a tak wierzch będzie lepiej wilgoć trzymał 

m-93    6

może mrozów nie będzie to przewódki przetrwają...... i chyba koszone z jęczmieniami zimowymi będą......

Ta moja już 3 liść i krzewic się zaczyna....

d4rek    16

Kizeyt slyszalem ze min 2 tyg przed azotem bedetak staracsie dac a jak wyjdzie...

masa24    55

jaki jest sens dawania kizerytu? nie generuje to czasem tylko dodatkowego kosztu? 

d4rek    16

Magnez i siarka niezbedna jakis inny pomysl ? Oprysk nie dostarczy zapotrzebowania tylko jakies drobne niedobory chyba ze sie myle a cena 900 zl ja sypie polski 20/30 niemiecki za drogi wedlug mnie

masa24    55

u mnei akurat jest wysoka zawartosc magnezu w glebie, wiec nie interesowalem sie tematem.

juz kiedys o to pytalem, jakie macie doswiadczenia z niska/bardzo niska zawartoscia fosforu /potasu w glebie  wg badania gleby , a plonem ktory osiagneliscie.  czy niska/bardzo niska zawartosc faktycznie przekresla szanse na przyzwoity plon?

andrzej1988    102

ja badan gleby nie robie ale pasuje kiedys zrobic. na jesien od dwoch trzech lat pod pszenice nie daje fosforow i potasow jedynie wapno w granulacie i plony z ostatnich dwoch lat 7 do 8 ton z ha przy około 140 kg N z tym że pod wiosenne uprawy ( gryka, łubin) daje fosforowe, potasowe i robie cały czas zmianowanie

hobbysta21    18

ja w tym roku dalem wczesna wiosna przed azotowymi 100kg polifoski 6 na kawalek przenicy ktory po zimie najgorzej wygladal, mial fioletowe przebarwienia i zas duzo lepiej ta przenica wygladala. Przedsiewnie dostala wtedy ok200 kg lubofoski, a w tym roku pod orke poszlo 200kg Polifoski 6. Zobaczymy wiosna jak to bd wygladac to moze tez dam polifoske i od razu saletrosan tak ze 100-200kg w zaleznosci jak bd to wszystko wygladac. Jeden kawalek bd musial napewno rozkrzewic iwec napewno pojdzie duzo saletry, bo jest masakra, chyba ze zaoram(okrutne wschody, zbita ziemia i sucho bylo przez 1,5msc po wschodach).

m-93    6

koledzy a spotkaliście się kiedyś z takim czymś na polu jak ruda żelaza a dokładnie ruda darniowa....

U mnie to co orka to nowe bryły..... a jak szybko sie bronami jeździ to normalnie kruszy się z maczek... rosnie na tm normalnie. Wystepuje to na byłych terenach podmokłych.

Skąd to się wzieoło?????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.