Skocz do zawartości

Polecane posty

piotr30piotr    64

wszystko fajnie  tylko po co 2 razy propikonazol który jako subst jest średnim rozwiązaniem  i po co prochloraz na t3 też raczej tak sobie  poza tym to rozwiązanie bardzo dobrze działa na mączniaka (metrafenon i fenpropidyna) jak już coś wolałbym dwa razy epoksykonazol walnąć i obserwując co się dzieje prawdopodobnie wywalam aresa z t2 i  daję  zamiast niego epoksykonazol na t3 sam tebu ewentualnie osiris zamiast tebukonazolu solo  uważam że jednak że nie ma sensu układać sobie gotowych rozwiązań bo to zależy jednak od warunków w danym roku np w tym na moim terenie była tak niska presja chorób i mozna byłoby zrobić zabiegi naprawdę tanio

może i było by lepiej , doświadczenie było robione w 2014 roku a więc presja chorób była większa, a ten program jest przepisany a nie mój.

Prawdziwy doradca? Nie wciska kitu?

Od kiedy tak kolorowo?

facet jest doktorem z niemiec pracuje w instytucie i stosują przeróżne środki , jak byłem na seminarium to nigdy nie polecał jakiegoś konkretnego środka , a nawet sugerował obniżanie dawek i robienie przeróżnych mieszanin dla uzyskania dobrego efektu ekonomicznego,

poruszając temat skracania każe bardzo ostrożnie to robić  i bardziej skupić się na tym aby te zjawisko wyeliminować we wcześniejszych faazach agrotechniki siew , nawożenie odmiana, a skracanie naprawdę z rozwagą .

każdy mówi że modus pogrubia źdźbło i on temu nie zaprzecza ale dodaje że jednocześnie ulegają zwężeniu kanały przewodzące składniki!!

od niego pierwszy raz usłyszałem jak budować strukturę plonu , co to są pszenica dnia długiego , krótkiego , typu pojedynczego kłosa , gęstego łanu typu kompensacyjnego  i sporo innych zagadnień 

A kto Mu za to płaci??

kto mu płaci ? z tego co mi wiadomo to jest to  doradca agrotechniczny z firmy NU Agrar - dr Hansgeorg Schönberger

nie wiem jak wy ale ja najczęściej spotykam  doradców którzy zachwalają dane środki i mówią jak są wspaniałe, bardziej ich można było by nazwać przedstawicielami handlowymi 

natomiast osoba o której piszę przekazuje wiedzę w taki sposób aby zmaksymalizować osiągnięcia w polu nie koniecznie stosując dużo najdroższych środków

za te seminarium się płaci a więc samo to mówi że formuła jest inna niż na spotkaniach u naszych dostawców środków

a może ktoś był na tym seminarium i podzieli się swoimi odczuciami??

Edytowano przez piotr30piotr

Tomaszeek    3

jeśli planujesz dwa zabiegi to boogie i adexar plus.wirtuoz nadaje się do 3 zabiegów

oke skoro tak to czemu firma dupont zaleca Program Wirtuoz® – Reveller ?

Wiadomość z agroFakt.pl

anto    8

Byłem już 3 razy na tych spotkaniach i potwierdzam to co pisze kolega Piotr. Wykładowca nie podaje nazw producentów ŚOR . taka ciekawostka z ostatniego szkolenia w Prószkowie k. Opola. Jak pamiętacie prawdziwej zimy w tamtym roku nie było , rzepaki była bardzo dobrze rozwinięte i zapowiadały bardzo dobre plony, a na tym szkoleniu wykładowca na podstawie wieloletnich obserwacji stwierdził , że w tym roku plonu rzepaku nie będą zbyt wysokie., i tak było przynajmniej u nas 

slawek2209    78

oke skoro tak to czemu firma dupont zaleca Program Wirtuoz® – Reveller ?

Każda firma ma swoje programy ochrony.Na logikę nie będą polecać produktów innej firmy tylko swoje 

losktos    120

jeszcze nie przezimowało a już fungicydy w głowie.

w top agrar 2015 lutowe wydanie jest test programów fungicydowych bardzo fajnie chemirol wygląda zarówno zwyżka plonu jak i efekt ekonomiczny ich program tak wyglądał

T1- ceando 183 SC 0,8l + Propico 250 EC 0,5l + Asystent 

T2 Ares 250 Ec 0,5l + Corbel 750 0,2l+ Jay 250  0,4l + asystent

T3 Mondatak  460   0,6l  + starpro 430SC 0.6l + asystent

cena tego pakiety była wyliczona na 315 zł

Jak dla mnie niekoniecznie takie dobre rozwiazanie..

W T1 propico mi się nie podoba, bardziej widziałbym na jego miejsce jakąś morfoline - fenpropidyne np.

T2 zamiast Aresa dałbym epoksykonazol, corbel tylko w przypadku silnej infekcji mączniakiem, Jay - ok

T3 może być, ewentualnie zamiast mondataku można dać topsin

piotr30piotr    64

no niby tak tylko że tam był szereg firm np BASF bayer , syngensta dopont , osadkowski , i jeszcze jakieś a chemirol był w czołowce jeśli chodzi o zwyżkę plonu i efekt ekonomiczny

koczas    54

Ten Chemirol to właśnie odnoszę wrażenie, że mają dobrą wiedzę ale wszędzie chcą wepchnąć swoje produkty typu właśnie propico czy brasifun niekoniecznie potrzebne. Ewidentny konflikt chyba agronomów z księgowymi.

Ja trzymam się od 2 lat takiego programu na pszenicę i jestem bardzo zadowolony

t1 tilt+mirage

t2 safir+ podróba amistaru(właśnie z chemirolu, zależnie co mają bo cena dobra :D)

t3 Tebu i często jest to brasifun z chemirolu.

witam, mam takie pytanie, może ktoś zna odpowiedź, czy środek opal 500 sc nadaje się do pryskania przedwschodowego i powschodowego pszenżyta ozimego ? Czy on w ogóle nadaje się na pszenżyto, bo na etykiecie jest napisane tylko o pszenicy ?

Edytowano przez krzysiek3490

lukejro    158

Opal 500sc zawiera chlorotoluron w tej samej ilości co Lentipur czy Tolurex które mają rejestrację w pszenżycie. Ja środki zawierające chlorotoluron stosuję doglebowo w późno sianych pszenicach i jest OK.

doglebowo to znaczy przedwschodowo ? A np. teraz jak byłaby dobra pogoda to można tym Opal 500 sc pryskać pszenżyto ? A na wiosnę można ? Czy można go mieszać np. z chwastoksem na wiosnę ?

Terry24    17

mam pytanie dla bardziej doświadczonych otóż: pszenica siana po kukurydzy ziarnowej (kukurydza dostała 250 kg soli potasowej rzutowo i 150 kg polidapu w podsiewacz klasa 3 a i b) plon słaby (była susza) czy pszenica coś z tego wyciągnie? jeśli tak to ile proc

20CBR12    52

Jedynym znanym mi sposobem żeby się dowiedzieć ile jest makro w glegie są jej badania na zasobnośc innej drogi nie ma ,na jakiej podstawie ktoś ci ma odpowiedzieć na twoje pytanie kolego?

Wojtek987    61

Ten Chemirol to właśnie odnoszę wrażenie, że mają dobrą wiedzę ale wszędzie chcą wepchnąć swoje produkty typu właśnie propico czy brasifun niekoniecznie potrzebne. Ewidentny konflikt chyba agronomów z księgowymi.

Ja trzymam się od 2 lat takiego programu na pszenicę i jestem bardzo zadowolony

t1 tilt+mirage

t2 safir+ podróba amistaru(właśnie z chemirolu, zależnie co mają bo cena dobra :D)

t3 Tebu i często jest to brasifun z chemirolu.

A w jakich dawkach dajesz??

koczas    54

Ja daję zazwyczaj tak

1. Tilt Turbo 0,8+ Atak/mirage 0,8

2. Safir 0,7-0,8+ Amistar podróba 0,45 l

3. Brasifun 0,9-1 litr

Ja mam pszenicę arkadia i sailor więc, trzeba trochę bardziej o nie zadbać jeśli chodzi o zabiegi fungicydowe więc nie oszczędzam i jadę zazwyczaj na 3 zabiegi.

piotrczem    47

mam pytanie dla bardziej doświadczonych otóż: pszenica siana po kukurydzy ziarnowej (kukurydza dostała 250 kg soli potasowej rzutowo i 150 kg polidapu w podsiewacz klasa 3 a i cool.png plon słaby (była susza) czy pszenica coś z tego wyciągnie? jeśli tak to ile proc

w mądrych książkach piszą że z rozkładu resztek nawet do 80% potasu po kuku jest dostępne w pierwszym roku, reszty makro nie pamiętam dokładnie ale chyba około 2 razy mniej. Wystarczy znaleźć jakiś artykuł na ten temat w internecie. 

Jeśli plon był słaby a nawożone było na więcej to zawsze coś zostanie, musisz sobie policzyć ile wsypałeś na pole a ile wyjechało z plonem. nie zapomnij ewentualnym oborniku jeśli był. Wujek google we wszystkim pomoże i się nigdy nie obrazi. :)

Kondziu1832    180

U Kuczyńskiej był jak pytałem jakiś czas temu. Podobnie jak u Świca. Co zamierzasz sypać na swojego Agil'a? Sulfan wydaje mi się dobry zamiast Saletrosanu w zbożach które potrzebują kopa wiosennego. Saletrosan nadaje się bardziej na rzepak. Panowie dobry kierunek?

Edytowano przez Kondziu1832

Ulman    295

Wszystko zależy od sytuacji na polu. Jeśli na ten moment jest już ok 2 rozkrzewień przy to raczej saletrosan. Jak nie zaczęła się krzewić to Yara. Tak naprawdę to bardzo podobne nawozy a głowna różnica to różna ilość formy saletrzanej. Ilości MgO i CaO są moim zdaniem pomijalne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.