Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    209

Znawcy nie znawcy, ale jak można mówić, że dobrze zrobiliście skoro dopiero początek grudnia?? Bez przesadnego optymizmu chłopcy  :)

sybiuszek24    3

Ale przecież to jeszcze jesień,a zimy nie widać,a pozatym gościu mający ponad 20tys ha też pryska więc jego doradccy wiedzą co robią mam nadzieje.

Wiadomość z agroFakt.pl

hobbysta21    18

@koczas nie tyczylo sie to Cb bo nieznam Twojej sytuacji. chodzilo mi o malolatow co swiruja jak mozna 60tka i talerzowka uprawiac scienisko albo starym plugiem UG3 orac. znaja tylko to co ojciec ma na kredyt niedawno wziete i tym sie szczyca i przechwalaja. kazdy orze jak moze i jak finanse pozwalaja ;-) rzadko ktory rolnik u nas kupuje za wlasne srodki maszyny, wiekszosc na kredytach siedzi

lonoh    30

Dokładnie u mnie tez duże gospodarstwa pryskają , narazie na Dolnym Śląsku przymrozków nie zapowiadają a ziemia wilgotna takze idealne warunki i tez ważne to ze bez wiatru sie pryskalo , tutaj tez jeszcze z miesiąc temu wszyscy gledzili ze samosiewy pszenicy nie padają w rzepaku ,juz nie którzy chcieli poprawki robić a teraz jadąc po polach widać ze wszystko ładnie pożółkło i padlo

20CBR12    56

U mnie to samo gospodarstwo które ma 1300ha 750hektarowe i kilka poniżej 100ha a dokladnie 3razem z moim dzisiaj pryskały pszenicę więc nie wiem kto z kogo powinien się śmiać

icek1    178

KOCZAS dobrze że są tacy ,przynajmniej droższe zbożę

Piszesz tak a myślisz żeby on wykorkował może jego ziemia trafi się mnie skąd ja to znam

koczas    59

Spokojnie, pożyjemy zobaczymy. Ja osobiście pryskałem jakoś po połowie października, a może się jeszcze okazać że to był duży błąd bo np. zima łagodna substancje się rozłożą szybko i trzeba będzie poprawiać. Równie dobrze wszyscy mogą pluć sobie w brodę bo wymarznie, albo wygrają wiosenne opryski jak np. u mnie było 2 lata temu. Jeszcze sporo czasu upłynie zanim okaże się kto miał rację.

Tomek90    209

Siła przebicia  :D

Chłopaki wyżej wiecie chyba, że liczby o niczym nie świadczą. 

Nie mój cyrk nie moje małpy jestem z polski b tu inny klimat zdeka i opryskiwacza daaawno nie widziałem. Poza tym jak występuje przymrozek w nocy nie robimy żadnych zabiegów ochrony roślin czy to nalistnie czy doglebowo i tego sie trzymamy.

masa24    55

mam kiepskie zdanie o wszelkiej masci doradcach i przedstawicielach handlowych. jak dla mnie to oni jada na jednym wozie, czesto wiedza mizerna i przewaza wiara w cuda. jeszcze w przypadku przedstawicieli to zrozumialem bo musza wciskac kit aby zyc, ale przewaznie tacy doradcy te przerozne kity lykaja jak mlode pelikany

majes    4

Do tej pory siarki nie stosowałem w zbożach jedynie w opryskach siarczanem magnezu. Przy okazji uzupełniając magnez.

A jak by sypnąć ten siarczan magnezu po ruszeniu wiosennej wegetacji w dawce 100kg\ha wtedy załatwiłbym problem siarki i magnezu. Co o tym myślicie?

Można również zamiast saletry dać saletrosan ale na przyszły sezon mam już kupione nazwozy więc t aopcja teraz odpada w przyszłości do przemyślenia.

.

ja sieję pszenice po warzywach i strączkowych gdzie mam dość wysokie nawozenie makro szczególnie w warzywach, ale uzupełniam przed siewem około 250kg/ha PK z 6S oraz na wiosne idzie 2 razy YaraBela Extran z Mg i CaO + siarczan magnezu dolistnie więc u mnie raczej wiekszych niedoborów nie ma na siarke i magnez, ja mam taka technike nawozenia S i Mg, ale jak dawno nie dawałes siarki to moze to byc dobre rozwiazanie z kizerytem bo siarka jak wiadomo bardzo ważna, nawet bym dał 150kg/ha

Cihu    124

Co do oprysków w grudniu to zależy wszystko od zastosowanego środka. Nie widzę sensu stosowania mieszanin pendimetaliny, flufanacetu czy diflufenikanu np. środka expert met. Środek ten działa na wschodzące chwasty lub chwasty w fazie siewek. W chwili obecnej zielsko jest już stanowczo przerośnięte.

thug    196

koło mnie duże gosp właśnie dziś kończyli jechać lentipurem na wiosnę pójdzie mustang forte lub lintur   dziś rozmawiałem z ich agronomen  wiec duże gosp jadą już tylko substancją pojedyncza głównie chaber miotła i działającą w niskich temp mieszanin nie stosują w tych warunkach

Edytowano przez thug

Thug

piotr30piotr    65

jeśli ktoś chce posłuchać prawdziwego doradcy to proponuje seminarium uprawowe  top agrar . 

wykład prowadzi facet z niemiec i nie wciska kitu jak pseudo doradcy namaszczeni przez firmy chemiczne

facet jest prawdziwym niezależnym doradcą mówi nie tylko o zaletach ale i wadach ŚOR o terminach w jakich należy stosować o dawkach o mieszaninach o nawożeniu naprawdę prowadzi wykłady na wysokim poziomie.

thug    196

kiedy jak i gdzie bo chociaż mam szkoleń już powyżej uszu to może coś nowego będzie

Thug

piotr30piotr    65

Opole 8 stycznia jak masz pronumerate to 20 zł a jak bez to 100zł dojazd jest fajny bo w centrum wystawienniczo kongresowym koło karolinki .

trzeba się wcześniej zarejestrować telefonicznie

Tomaszeek    3

jaki środek polecacie z górnej półki na zabieg T2 na T1 mam zakupiony wirtuoz cena srodka nie gra roli bo to będzie drugi i ostatni zabieg fungicydowy w moim przypadku :P

piotr30piotr    65

jeszcze nie przezimowało a już fungicydy w głowie.

w top agrar 2015 lutowe wydanie jest test programów fungicydowych bardzo fajnie chemirol wygląda zarówno zwyżka plonu jak i efekt ekonomiczny ich program tak wyglądał

T1- ceando 183 SC 0,8l + Propico 250 EC 0,5l + Asystent 

T2 Ares 250 Ec 0,5l + Corbel 750 0,2l+ Jay 250  0,4l + asystent

T3 Mondatak  460   0,6l  + starpro 430SC 0.6l + asystent

cena tego pakiety była wyliczona na 315 zł

thug    196

jeszcze nie przezimowało a już fungicydy w głowie.

w top agrar 2015 lutowe wydanie jest test programów fungicydowych bardzo fajnie chemirol wygląda zarówno zwyżka plonu jak i efekt ekonomiczny ich program tak wyglądał

T1- ceando 183 SC 0,8l + Propico 250 EC 0,5l + Asystent 

T2 Ares 250 Ec 0,5l + Corbel 750 0,2l+ Jay 250  0,4l + asystent

T3 Mondatak  460   0,6l  + starpro 430SC 0.6l + asystent

cena tego pakiety była wyliczona na 315 zł

wszystko fajnie  tylko po co 2 razy propikonazol który jako subst jest średnim rozwiązaniem  i po co prochloraz na t3 też raczej tak sobie  poza tym to rozwiązanie bardzo dobrze działa na mączniaka (metrafenon i fenpropidyna) jak już coś wolałbym dwa razy epoksykonazol walnąć i obserwując co się dzieje prawdopodobnie wywalam aresa z t2 i  daję  zamiast niego epoksykonazol na t3 sam tebu ewentualnie osiris zamiast tebukonazolu solo  uważam że jednak że nie ma sensu układać sobie gotowych rozwiązań bo to zależy jednak od warunków w danym roku np w tym na moim terenie była tak niska presja chorób i mozna byłoby zrobić zabiegi naprawdę tanio

Thug

Tomek90    209

jeśli ktoś chce posłuchać prawdziwego doradcy to proponuje seminarium uprawowe top agrar .

wykład prowadzi facet z niemiec i nie wciska kitu jak pseudo doradcy namaszczeni przez firmy chemiczne

facet jest prawdziwym niezależnym doradcą mówi nie tylko o zaletach ale i wadach ŚOR o terminach w jakich należy stosować o dawkach o mieszaninach o nawożeniu naprawdę prowadzi wykłady na wysokim poziomie.

Prawdziwy doradca? Nie wciska kitu?

Od kiedy tak kolorowo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)