Skocz do zawartości

Polecane posty

knoro93    165

Snajpera eliminuje dff który potrzebuje wyższych temperatur. Obecnie zesotał już chyba tylko lentipur na pszenice

Artis    14

Właśnie mam taki sam problem jak kolega mam snajpera 600sc tam jest dff, jeden z przedstawicieli mowił że jak się nie uda na jesień to zostawić na wiosnę i wczesną wiosną pryskać co o tym myślicie (w etykiecie chyba jest do fazy pełnego rozkrzewienia)? Problem jest też taki walcze z rzodkiew świrzepą i dff bardzo dobrze ją niszczy i boje się do wiosny że jej nie zwalcze. Zakładając drugą opcje pryskać samym chlorotuloronem a na wiosne czymś poprawić. Jest jakiś wiosenny oprysk co zniczy rzodkiew świrzepe? Zobaczymy co za tyg będzie bo widze ocieplenie będzie.

thug    196

na rzodkiew na wiosnę sporo arena czy lintur dragon czy choćby aminopielik  itd

a teraz to jedź samym chlorotoluronem z dff daj sobie spokój bo nie zadziała

Wiadomość z agroFakt.pl

bartekd91    3

Ja u siebie boxer legato glean tez jak zaczynalem pryskać bylo troszkę rosy ale na koniec pryskania juz jej nie bylo, dla pewności zwiekszylem troszkę dawki. Chyba cos z tego bedzie, pryskane 13listopada temperatury byly dosc wysokie.

lesbycool    12

od poniedziałku ma być plus 10 i w nocy bez przymrozków cały tydzień wiec chyba jeszcze zarezykuje oprysk na pszenice bo już chyba lebszej pogody sie nie trafi w tym sezonie :)

andrzej1988    101

tez mi sie wydaje ze jeszcze bedzie ciepło tzn noce bez przymrozkow i w dzien z 9-10 stopni. Zboza jeszcze dałyby rade sie rozwijac.

dragon0102    4

Na oszroniałe ma działać ,nie żartuj,to morze w deszczu zadziała?

Oczywiście że zadziała. Zdarz się że pryskam snajperem jak pada delikatny deszcz i działa w 100% ( gorzej pryskać na suchą glebe ).

d4rek    16

Po jakim czasie dsziala dff i chlorotoluron ? 2 tyg czy jak teraz przymrozki to sie przedluzy?

Tomek90    191

Na rose i na szron? Sodoma i gomora  :wacko:

Liczycie na ciepło 10C i noce bez przymrozków to zaraz trzeba będzie na mączniaka lecieć  :o

Wegetacja STOP. 

miwigos    80

Jak to czytam to mi się nóż w kieszeni otwiera,co niektórym to zadziała nawet jak opryskają wodą,to co to za cudo ten snajper jak potrzebuje dużo wody czyli typowo działa doglebowo ,jak tak to zaraz po siewie było pryskać,nie chce mi się sprawdzać co to za cudny środek ,takie specyfiki mnie nie interesują

koczas    53

Nie musisz sprawdzać, żadne cudo. Lentipu/tolurex pomieszany z legato 500 mówiąc krótko(CTU+DFF). W tych temperaturach to w sumie jak ktoś pryska to można powiedzieć, że sam tolurex bo diflufenikan wątpie czy zadziała.

1490    5

Witam miałem pszenice tybalt posiać i zamarzło jest jeszcze jakaś nadzieja

miwigos    80

To gdzie tak zimno

A tolurexem to pryskał mój ojciec w latach 80 ,wiele pszenic go nie toleruje 

damianzbr    977

Witam miałem pszenice tybalt posiać i zamarzło jest jeszcze jakaś nadzieja

Ja zasiałem i na drugi dzień zamarzło, nie wierzyłem w te długoterminowe pogody myślałem że będzie tylko szron a nie ziemia skuta na 3-4 cm.

Ciekawe co z tego wyjdzie.

robert81    1

No ja też planuje zasiać tybalta jeszcze w tym roku :) może w sobote bo przyszły tydzień ma byc na plusie w nocy nawet 

andrzej1988    101

Nadają jeszcze jakies ocieplenie po niedzieli wiec bedzie mozliwosc. Wegetacja tez powinna jeszcze troche ruszyc przy pozno sianych zbozach. ja mam jeszcze taka nadzieje ze u mnie pszenica wejdzie z faze 4 lisci bo obecnie jest w fazie 3 lisci  a widoczny juz był gdzie niegdzie wyrastajacy 4 lisc a wiec poczatek krzewienia.

krychu    43

Można robić w grudniu jeszcze zabiegi? Czy Unia zakazuje? Widzę 3 grudnia temperaturę w dzień 10 stopni a noc 4, chciałbym na chwasty pojechać.

pep14    1

Dołączam się do pytania, czy ma sens jeszcze jechać zboża Kompletem 560 jak się ociepli do tych 10 C ?

Michalmeer    366

Już myślałem że nie zdąże opryskać na chwasty pszenicy ale jednak dzisiaj sie udało , i jedną pszeniece musiałęm opryskać siarczanen , tebukonazolem i na mszyce  zobaczymy cze bedzie efekt bo zaczeła zółknąć ,

Agrest    356

Pogratulować - preparaty IBE zaczynają działać powyżej 12 stopni C i ta temperatura powinna się utrzymać parę godzin po zabiegu. Było tak ciepło?

U mnie  - płd. mazowieckie ziemia zmarznięta i mszycom jeśli były to tyłki do liścia przymarzły.

krychu    43

Ponawiam pytanie, Unia zakazuje robić zabiegi w grudniu? Sąsiad mi to powiedział, nigdzie w sieci nie mogę znaleźć nic na ten temat. Wiecie coś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się