Skocz do zawartości

Polecane posty

knoro93    167

@knoro93 masz na myśli temperatury z rzędu -10 i śniegami sięgającymi 20cm gdzie zima trwała od grudnia do lutego?

No napisałeś takie minimum a jakie mi chodziło. 

kolego ale jarowizacja nie przebiega w temperaturach minusowych a raczej między 0 st a 10 st C z tego co pamiętam i potrzeba na to kilkudziesięciu dni więc  raczej brak jarowizacji w psz ozimej nam nie grozi

O ile pamietam do 3 stopni celsjusza zależnie też od odmiany zboża. U mnie co prawda nie wielkie mrozy były w tamtym roku ale taka zima to cyrk na kułkach. Słyszałem że taka zima jak była w tamtym roku ma być jeszcze w tym roku i jeszcze przez rok a susza ma być jeszcze większa niż była albo co najmniej taka sama niby to są takie pogłoski ale często się u mnie sprawdzaja takie rzeczy co ludzie mówią.

luteks77    3

Mam taki problem pszenica w maju  była pryskana Mustangiem Forta niestety koncepcja zmianowania się zmieniła i chciałbym na tym polu posiać motylkowe ,lecz w instrukcji stosowania środka pisze że motylkowe można siać dopiero po 24 miesiącach od jego zastosowania,co się stanie jak  posieję na wiosnę np.lucerne lub łubin ,jaki są wasz doświadczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

masa24    55

a ja podbijam pytanie, jakie jest optymalne stadium pszenicy  przed wejsciem w zimowy spoczynek?

i zeby nie bylo nudno, jaka substancja , oprocz chlorotoluronu mozna pryskac pszenice w temp  ponizej 8 stopni, najlepiej tak kolo 0 stopni

Slawiusz    1

luteks77 u mnie fasola po Mustangu chorowała(żółte przebarwienia przy nerwach), a to też motylkowe.

Dodam, że była z rozsady ( w tunelu) więc z siewu byłoby pewnie gorzej.

losktos    120

a ja podbijam pytanie, jakie jest optymalne stadium pszenicy  przed wejsciem w zimowy spoczynek?

i zeby nie bylo nudno, jaka substancja , oprocz chlorotoluronu mozna pryskac pszenice w temp  ponizej 8 stopni, najlepiej tak kolo 0 stopni

co do stadium pszenicy - temat rzeka. Nie raz sam przerabiałem już przypadki gdzie pszenica zimowała w różnych stadiach.

Mówi się że najkorzystniej jest gdy pszenica osiagnie fazę pełni krzewienia - pędy wytworzone jesienią są najplenniejsze. Ale i w fazie 2-3 liści potrafi przetrwać (miałem taką sytuację w tym sezonie po burakach, wiekszość roslin miała 2 liscie).

masa24    55

to ze potrafi przestac i we wczesnych fazach to w to nie watpie.  sam 2 lata temu posialem 1 pazdziernika legende na ciezkiej ziemi. cos jej nie podpasowalo bo wolno wschodzila i w zime weszla praktycznie w fazie jednego liscia, na wiosne ccc na dokrzewienie i 250 saletry na start i wydala ponad 6,5 tony

ogolnie mnie zastanawialo jaka faze jest najkorzystniejsza, opoznialem siew i nie wiem na przyszlosc czy to dobre rozwiazanie. siew od 25 do 2 padzdzienika i pszenia w fazie 2-3 lisci obecnie

thug    196

spokojnie pszenica będzie jak dzwon u mnie wszystko na pierwszym liściu nie ma się czym martwić

loquito    14

Czy zastosowanie środka Trinity 590, który ma w składzie 40g/l diflufenikan + 250g/l chlorotoluron + 300g/l pedimetalina, w pszenicy Agil będzie według Was bezpieczne? Pytam ze względu na odmianę Agil i na chlorotoluron i czy Agil jest wrażliwy na tą substancję. 

qba333    9

a ja nie dostalem diflufenikanu i sprzedawca doradzil mi legato plus(1,25l/ha) i glean (8g/ha). Jak myslicie poradzi taka mieszanka??

thug    196

czyli dostałeś dff tylko w połączeniu z izoproturonem  

B-44    7

Czy zastosowanie środka Trinity 590, który ma w składzie 40g/l diflufenikan + 250g/l chlorotoluron + 300g/l pedimetalina, w pszenicy Agil będzie według Was bezpieczne? Pytam ze względu na odmianę Agil i na chlorotoluron i czy Agil jest wrażliwy na tą substancję. 

nic po chlorotoluronie się nie dzieje z pszenicą Agil , robiłam dwa lata pod rząd chlolorotoluron z izoproturonem i df było wszystko O.K.

B-44    7

bardzo proszę :)

bardzo proszę :)

co do substancji poniżej 8 stopni to: flurochloridon masz optymalna 0 , pendimetalina ninimum 0 , optimum 5-15, izoproturon minimalan 0 , opt. 6-8, triasulfuron min. 0 , opt. 10-12 , pinoksaden

konio1011    12

Panowie w pszenicy ozimej sianej bezorkowa wzeszło sporo jęczmienia jarego;/ Jakim środkiem mogę go zwalczyć teraz na jesień? Wiem że powinien wymarznąć ale jeśli powtórzy sie zima sprzed roku to mam poważne obawy ze moze przetrwać? Lub jesli nie tera to jaki środek bedzie dobry na wiosne???

Ulman    288

Słoma zebrana ,dzisiaj byłem na tym polu i zauwarzyłem że miejscami rośnie tam koniczyna.

To jest w miarę bezpiecznie. Aminopyralid podobno nie zalega w glebie a jest związany z celulozą w słomie i w miarę jej rozkładu uwalnia się do gleby i może być toksyczny. Słoma zebrana więc moim skromnym zdaniem ryzyko niewielkie.

luteks77    3

To jest w miarę bezpiecznie. Aminopyralid podobno nie zalega w glebie a jest związany z celulozą w słomie i w miarę jej rozkładu uwalnia się do gleby i może być toksyczny. Słoma zebrana więc moim skromnym zdaniem ryzyko niewielkie.

No to mnie trochę pocieszyłeś,Dzięki.

tomekZ058    75

Panowie czy już ktoś siał pszenice przywódkę ?

kolega juz siew Tybalta ma za soba a w sobotę kuzyn zamierza posiac Ostke Smolicką

masa24    55

flurochoridon i pendimetalina widze ze po siewie oraz do 2 lisci. a jest jakis srodek ktorym mozna prysnac w poznych fazach rozwojowych pszenicy , w niskiej temperaturze? bo widze ze juz expertem raczej nie prysne, ciagle pada

Kamilo1888    30

Panowie stanie sie coś jesli pszenica w fazie 2-3 lisci była lekko jeszcze w rosie ?? oprysk expert met 0,3  + diflufenikan 0,2 + Bi 58  0,5 L  ??? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.