Skocz do zawartości

Polecane posty

emilko    19

Mam ten sam problem, w mojej pogodzie w nocy zapowiadali 6 a było na pewno mniej. Też pryskałem bizonem i ciekaw jestem efektów, gdyż różne opinie tu piszą.

lukaszm    10

Ja pryskałem wczoraj robionym Maratonem na bardzo wilgotną glebę pszenicę w fazie jednego liścia. Miało nie być przymrozków, a nad ranem było -0,5 stopnia. W trakcie zabiegu po południu było 11 stopni ciepła. Może dzisiaj już nie będzie przymrozku. Mam nadzieję, że zabieg okaże się skuteczny.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja nie kombinuję jak koń pod górkę tak jak Wy. Opryskałem prosulfokarbem 800 w dawce 2l/ha żeby zwalczyć miotłę, a na wiosnę zastosuję fluroksypyr w mieszaninie z metosulfuronem metylu. I dwuliścienne zwalczę w 100%.

Wiadomość z agroFakt.pl

XTRO    159

rzepak skończyłem, od jutra biorę się ostro za pszenice. Lecę Expert Met + na mszyce

XTRO    159

aż by niemożliwe żeby tak długo wschodziła, może za głęboko posiana ? 

piotr63a    2

do SZACH

czekac u nas to samo, zimno jesy ziarno bardzo suche  i dlatego ta długo u nas u każdego tak długo wschodzi wiec bez obaw

a co do glebokosci to nie ma różnicy i ta glebiej posiana i plycej wschodzi pomalu

Pestka5465    0

Cztery dni temu opryskałem pszenice skagen Lentipurem 1.5 L + Helm Tribi 15g ,  dzisiaj byłem na polu i zauważyłem, że koncówki liści są lekko przypalone. Czy pszenica to odchoruje czy sprawa będzie sie pogarszać ?

SZACH    0

Część kiełkuje, ale pozostała zero reakcji. Dochodzi problem z chwastami powoli się pojawiają, zaraz listopad czyli będzie ochłodzenie. Czy ziarno podczas pęcznienia może zahamować proces wzrostu. No i deszcz odsłonił cześć ziarna. Ogólnie tragedia :-(

thor1984    7

U mnie też pszenica słabo wschodzi. Stanowisko po seladerze i łubinie i wyraźnie widać, że po łubinie wschody są gęściejsze

20CBR12    48

U mnie 23 dni po siewie i dopiero widać pierwsze rośliny, spokojnie czekać, pszenica siana 7dni wcześniej jest na wierzchu

Kamilo1888    30

włąsnie dołączam sie do pytania o insektycydzie na mszyce , macie jakis aby działał zapobiegawczo takze ?? czy tylko same kontaktowe są ? 

koczas    53

A co to może być za dziadostwo w zbożu, takie małe skaczące robaki ze skrzydłami? Bo mszyc nie widziałem tylko takie coś właśnie. W sobotę jechałem expert met i wrzuciłem decis mega i zginęły kompletnie, więc na następne pola też dzisiaj dodałem fastac czy fury.

miwigos    80

TO są skoczki ,też pszenoszą wirusy

Najlepiej działa BI plus coś taniego cyperkil ,albo fury

Edytowano przez miwigos

koczas    53

O widzisz, dzięki za odpowiedź. Te perytroidy to w sumie wiem, że żadne rozwiązanie ale nie byłem pewny co to jest i dałem tak dla pewności i chyba dobrze zrobiłem. Niby spadły więc jakiś tam efekt jest po prostu będę obserwował pole. Chociaż niby nie powinno być ich, bo jak tak czytam to najwięcej ich jest jak sucho a teraz nie można powiedzieć że tak jest oraz temp wyższa jak 15 stopni.

koczas    53

Z tego co czytałem to ich żerowanie powoduje praktycznie zerowe straty ale mogą przenosić wirusy! A to już jest jednak ryzyko duże. Dziś 3 dzień po opryskach najtańszymi perytroidami typu decis, fastac i nie ma po nich śladu więc radziłbym Ci to opryskać. Przy okazji możesz wrzucić coś na miotłę typu tolurex i masz z głowy miotłę na wiosnę i sen spokojny z robalami.

mid7    26

Z tego co czytałem to ich żerowanie powoduje praktycznie zerowe straty ale mogą przenosić wirusy! A to już jest jednak ryzyko duże. Dziś 3 dzień po opryskach najtańszymi perytroidami typu decis, fastac i nie ma po nich śladu więc radziłbym Ci to opryskać. Przy okazji możesz wrzucić coś na miotłę typu tolurex i masz z głowy miotłę na wiosnę i sen spokojny z robalami.

a można tak połączyć oprysk na miotłę z środkiem na mszycę ? nie osłabi to działania któregoś ze środków takie połączenie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się