Skocz do zawartości

Polecane posty

XTRO    159

przy jakich już temperaturach można się spodziewać mszyc w zbożach ?

Tomazi3p    44

W zeszłym roku temperatura 5-10*C i mszyca była, przymrozki rzędu -3*C znacząco jej nie zniszczyło. Przyjmuje się że temperatura -6*C to taka zabójcza dawka dla mszycy. Im wyższa temperatura tym prawdopodobieństwo wyższe

thug    196

patrzyłem dziś mszyca o dziwo jest może nie tak dużo jak w zeszłym roku ale jest

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzejg120    0

Panowie mam posianą pszenicę Nelson nie toleruje CTU więc nie wiem czym pryskać, pszenica zaczyna szpikować. Planowałem expertem +glean lub na wiosnę lancetem. Jednak wolał bym teraz bo w tym roku pryskałem wiosną to przytulię puszczało i musiałem 2 zabiegi wykonać wiosną. A teraz zaczęło padać to dobrze byłoby opryskać jesienią

1konrad    0

Ja zrobiłem mieszanka cypermetrynka + chloropiryfosik , powinno byc dobrze,glean,ipu,pendymetalinka. Boje sie tylko chorobek na jesien

kobra89    66

Pyanie mam, co jest dokąd była susza i Julius i Dakota śliczne były, wczoraj dzis pada i Julius aż czarny a dakota mi zmatowiała co jest?? mszyc nie ma ani rdzy, poprostu płowieje, czego jej brakuje??

farmervip    78

zna ktoś jakiś sposób na "pieska polnego" takie doły mi pokopał w pszenicy że masakra i kopce.

Dopuść go do suczki to będzie miał zajęcie :D

sim200    3

Czy za mocno zaprawione ziarno może gorzej wschodzić? Juz prawie 2 tyg po siebie i miejscami dopiero kielki puszcza a wilgoć miała od poczatku.

tomek73    186

Pytanie czym było zaprawiane, bo jak był  a zaprawie tebukonazolem  to ,może częściowo ograniczyć. Ale raz pomyliłem się i zaprawiłem 2,5 razy większą dawką  i normalnie powschodziło.

Wschodzi różnie od 6 dni do 15 nawet.

sim200    3

Bylo zaprawiane scenic i nawozem donasiennym peridiam, tak okolo 1,5 razy za duza dawka i plytko siane. Pewnie powschodzi tylko troszkę dluzej.

sim200    3

U nas w lubelskim 3 dzień z temp okolo 15 st. W dzień a w nocy 8, wiec powinna się pobierać.

thug    196

jaka u CB faza bbch obecnie?

u mnie jeszcze nie ma fazy mszyca obserwowana na jęczmieniu ozimym u kuzyna ja w tym roku opóżniłem siewy było sucho jeszcze nie mam nic na wierzchu

Panowie mam posianą pszenicę Nelson nie toleruje CTU więc nie wiem czym pryskać, pszenica zaczyna szpikować. Planowałem expertem +glean lub na wiosnę lancetem. Jednak wolał bym teraz bo w tym roku pryskałem wiosną to przytulię puszczało i musiałem 2 zabiegi wykonać wiosną. A teraz zaczęło padać to dobrze byłoby opryskać jesienią

spróbuj tym Boxer 2l + stakato 0.15l+ galmet 20g taki przykład   bardzo dobre działanie na miotłe samosiewy rzepaku przytulię chabra i fiołka kombinacji i środków jest sporo  tutaj mały przykład o dużym spektrum zwalczanych chwastów

masa24    55

jak to wkoncu jest z tym chabrem, bo na jednym polu mam go sporo.  da sie go jednym zabiegiem jesiennym skutecznie zwalczyc bez CTU?

lukaszm    10

Czy pszenica Bogatka nie jest wrażliwa na chlorotoluron?

U mnie popadało dość mocno i być może jutro opryskam kawałek herbicydem Stomp + Protugan, choć jak kupię Boxer to wtedy dam go z pendimetaliną. Od wtorku ma znowu padać, więc chyba nie odkładać zabiegu zwłaszcza, że już druga połowa października i wszystko w pogodzie się może zdarzyć.

thug    196

jak to wkoncu jest z tym chabrem, bo na jednym polu mam go sporo.  da sie go jednym zabiegiem jesiennym skutecznie zwalczyc bez CTU?

da radę metsulfuron i np chlorosufulon dobrze zwalczają chabra na jesieni

u mnie jeszcze nie ma fazy mszyca obserwowana na jęczmieniu ozimym u kuzyna ja w tym roku opóżniłem siewy było sucho jeszcze nie mam nic na wierzchu

U mnie w Jęczmieniu faza 1-2 liści, mszycy na razie nie  zauważyłem

miwigos    80

THUG mszyca jesta ta czarna czy zielona,bo ja nic nie widze i nie wiem czu coś dać razem z opryskiem na chwasty

masa24    55

thug to co polecalbys na chabra jesienia?

knoro masz zapchana skrzynke, jak mozesz napisz jak ogolnie nawozisz pszenice przy niskiej zasobnosci w potas i fosfor

1konrad    0

Jeśli jest chaber to tribenuron , ale nie każdy , bo mieszam mikronawozy i makro, na generyku sie przejechałem . Polecam Granstar ultra , ale 50 gram i olej. Nawożenie korncali

lukaszm    10

Mam dwa pytania:

1) czy Bogatka jest wrażliwa na chlorotoluron? Proszę o odpowiedź Tych, którzy pryskali ją tą substancją aktywną.

2) czy można mieszać Stomp z Protuganem, czy koniecznie musi to być Pendigan? Niby ta sama substancja chemiczna - pendimetalina (Stomp, Pendigan), a na etykiecie Stomp pisze - "związek z grupy dinitroanilin", a na etykiecie Pendiganu - "związek z grupy toluidyn". Pytam, dlatego, że mam Stomp, ale jeśli nie da się go mieszać z Protuganem, to kupię wtedy Pendigan.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się