Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    168

Odradzałem tą odmiane to teraz masz. A swoją drogą to nie powinno się jej nic stać popada deszcz ociepli sie i odżyje.

proxy8441    72

ja będę siał piątek sobota, każdy dzień opóźnienia od optymalnego terminu to zwiększamy normę wysiewu o 1%, w sobotę ledwo co pod nią naorałem tak sucho :( poniedziałkowy śnieg "przelał" 1cm.

Wiadomość z agroFakt.pl

d4rek    16

O odradzaniu nic nie zauwazylem, ale skoro mowisz to tak bylo. 0,8 ha wiec nie ma paniki gorzej ze wszystko anie wschodzi pszenzyto 15.09 i wyskakuje miejscami pszenica podobnie deszczu jak nie bylo tak nie ma. Zboze ogolnie dostalo po -8 nawet borowik wczoraj patrzylem rzepaku sasiada za***isty i tez oberwal

infinityPG    0

Witam jaką obsadę roślin pszenicy ozimej siejecie na m2 o tej porze?
Witam jaką obsadę roślin pszenicy ozimej siejecie na m2 o tej porze?

tobago    6

Dziś byłem na polu gdzie w zeszłym tygodniu sialem pszenicę. Pole było po ziemniakach do tego świeża orka więc docisk redlic na śerdnio mocno żeby nie poszło ziarno zbyt głęboko. Po siewniku było ok ale jak przejechałem wałem pojawiło sie trochę ziarna na wierzchu. Nie wiem jakim sposobem ale jest. Czy ono się ukorzeni i będzie z niego normalna roślina? Siane póżno więc poszło coś koło 210kg/ha i jeśli miałyby one nie stanowić plonu i tak nie odczuję większych strat zastanawiam się tylko czy urośnie czy nie. Popaduje więc wilgoć ma. W tym przypadku chyba lepiej też opóźnić zabieg herbicydowy żeby nie pogorszyć zdolności kiełkowania. Co sądzicie?

Tomazi3p    44

Zakorzenić się to się trochę zakorzeni, ale zimotrwałośc będzie mniejsza. Co do zabiegu to poczekaj do zakorzenienia się lub wiosenny zabieg.

waldeko016    1

Ja w zeszłym roku tak miałem. Wszystko powschodziło. Ale plon był troszkę słabszy jak na innym polu. Pryskałem jak pszenica miał więcej niż dwa liście.

bartekd91    3

Wlasnie lepiej poczekać jak większość ma 2-3 listki i dopiero pryskać bo zapewne sporo ziarna jeszcze wschodzi..ja rok temu wlasnie tak czekałem mogłem tez odciągnąć zabieg jeszcze o kilka dni ale pogodowe warunki były to byl i zabieg.

piotr_79    1

Jutro dopiero będę orał (po kukurydzy na kiszonkę) ponieważ troszkę popadało proszę o info jaką odmianę pszenicy teraz wsiać, myślałem o skagen. Generalnie chciałbym nabyć coś ciekawego. Jestem z wielkopolski okolice Kalisza.

tomekZ058    75

piotr 79 moze Arkadia była by dobra,ja swoje siewy zakonczyłem 10 pazdziernika ale jescze bede siał u wujka który ma wrócić z zagranicy i po 20. pzdziernika bede własnie siał Arkadie

20CBR12    52

W ubiegłym roku sialem arkadie jakos po 15.11 i powiem nic specjalnego w żniwa dla niewprawnego oka wyglądała jak jara a nakład nieporownywalnie wiekszy no i standardowo droga ochrona grzybowa dla tej odmiany, ogólnie u mnie raczej już nigdy w opoznionym terminie ta odmiana nie będzie siana

masa24    55

witam, dostalem badanai gleby i ogolnie tragedia. kupile nowe dzialki wiec sieje na nich pierwszy raz i teraz moje pytanie

czy osiagacie jakies przyzwoite plony przy bardzo niskiej zawartosci fosforu w glebie?

jaro8540    0

Jutro dopiero będę orał (po kukurydzy na kiszonkę) ponieważ troszkę popadało proszę o info jaką odmianę pszenicy teraz wsiać, myślałem o skagen. Generalnie chciałbym nabyć coś ciekawego. Jestem z wielkopolski okolice Kalisza.

Jak kolega wyżej; macie jakieś doświadczenia z opóźnionym siewem Skagena?

andrzej1988    102

w fazie szpilkowania Lentipur nie powinien chyba zle zadziałac na pszenice w dawce 2 l na ha. Znalazłem artykuł ze zrobiono w pszenicy próbe w fazie szpilki mieszanine 1l snajper i 1l lentipur czyli jest w sumie 1000 gram chlorotoluronu w tej mieszance tak samo jak w 2 l lentipuru. w przeprowadzonym doswiadczeniu Pszenicy nic nie było.... Wiec sie zastanawiam czy warto czekac do dwóch trzech lisci bo zawsze tak pryskałem....

knoro93    168

witam, dostalem badanai gleby i ogolnie tragedia. kupile nowe dzialki wiec sieje na nich pierwszy raz i teraz moje pytanie

czy osiagacie jakies przyzwoite plony przy bardzo niskiej zawartosci fosforu w glebie?

Zalezy jaka klasa gleby ale ja na niskiej zasobności potasu fosforu i magnezu na mozaice od 6 do 3 klasy sredni plon 6 ton. Zebym wyrzuił ta 6 klase z tego 7 by było wiec sie da.

Tomazi3p    44

w fazie szpilkowania Lentipur nie powinien chyba zle zadziałac na pszenice w dawce 2 l na ha. Znalazłem artykuł ze zrobiono w pszenicy próbe w fazie szpilki mieszanine 1l snajper i 1l lentipur czyli jest w sumie 1000 gram chlorotoluronu w tej mieszance tak samo jak w 2 l lentipuru. w przeprowadzonym doswiadczeniu Pszenicy nic nie było.... Wiec sie zastanawiam czy warto czekac do dwóch trzech lisci bo zawsze tak pryskałem....

Jako ciekawostkę(?) mogę powiedzieć że za zachodnią naszą granicą niemieccy gospodarze stosują 1500g CTU(końska dawka) nawet na krótko przed wschodami zbóż

andrzej1988    102

wiec to jest ciekawe?? wiadomo sa odmiany wrazliwe na chlorotoluron ale omijajac je wyglada na to ze jednak mozna stosowac np lentipur w fazie szpilki 2 l na ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.