Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    101

Właśnie w tym roku przymierzałem się do jesiennej likwidacji miotły bo całkiem nieźle się uprawiło. Ale co z tego jak pszenica jeszcze nie wschodzi. Teraz sa i raczej dalej bedą przymrozki więc skuteczność takiego zabiegu byłaby licha. Teraz wilgoć będzie bo spadło prawie 20cm śniegu. Choćby temperatura była ok to jak będzie przepadywać to nie mam mowy żebym wjechał z opryskiem bo już nie wyjade. Więc coś czuje, że skuszę się na Lancet, nigdy nie stosowałem, a nie zaszkodzi spróbować. Dla porównania w zeszłym roku stosowałem Izoherb na 1 kolanko z powodu wcześniej wystepujących przymrozków i błota. Spadek plonu był. W inne lata pryskałem jeszcze przed pojawieniem się 1 kolanka, spadku plonu nie było.

na lentipurze pisze ze mozna pryskac nawet na zamarznieta ziemię aby tylko sniegu nie było i chyba max  -3 stopnie.

tobago    6

A jak oceniacie skutecznośc Bizona? To chyba dosyć nowy środek na rynku i nie miałem z nim styczności. Cenowo ok 120zł/ha wiec do przyjęcia.

W zeszłym roku Komplet 500 (DFF + flufenacet) z Gleanem puściło sporo chabra i szukam czegoś pewnego na ten sezon a ten własnie Bizon ma chabra we wrażliwych.

Niby zimno bo w dzień ok 8 stopni, noce ok 2-3 ale na przyszły tydzień zapowiadają ocieplenie więc DFF zadziała.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik995    5

Witam mam pytanie czy warto jeszcze siać pszenice ozimom? bo kupiłem 7 ha pola gdzie była monokultura kukurydzy i chciał bym posiać pszenicę zimówkę czy to nie jest za pózno ? .

marian2011    111

Czytałem że nie za bardzo chwalony na forum przez tych co pryskali ,a przy okazji zapytam trzy tygodnie od siewu 2 listka sporadycznie trzeci ,teraz pierwsza mała mżawka od siewu jeszcze jutro ma też coś pokropić a czwartek już słoneczny ma być  prysnąć wtedy Tolurex Boxer Glean czy jeszcze poczekać aż bardziej rozkrzewi się zboże jednak chwasty też podrosną pozdrawiam

knoro93    165

Witam mam pytanie czy warto jeszcze siać pszenice ozimom? bo kupiłem 7 ha pola gdzie była monokultura kukurydzy i chciał bym posiać pszenicę zimówkę czy to nie jest za pózno ? .

Sam nie praktykowałem tak późnych siewów ale wielokrotnie na forum użytkownicy pisali że siali nawet w listopadzie i pszenica  nie odbiegała plonem od tych sianych w optymalnych terminach. Po za tym 13 październik to nie jest jeszcze aż tak późno jak na niektóre regiony Polski wiec myśle że możesz śmiało siać tylko zwiekszyć norme wysiewu o jakies 10-15 %

Z innej beczki.

Czy ostatnie przymrozki i chłodne dni, spowodowały że przynajmniej problem mszyc będzie mniejszy niż w zeszłym roku??

Dokładnie, dobre pytanie, też się zastanawiam, ja miałem u siebie juz 2-3 przymrozki, i sie zastanawiam czy w zwiazku z tym bd mogł zrezygnowac z zabiegu w jęczmieniu, moze ktos bardziej doswiadczony podzieli się doswiadczeniem?

tobago    6

Panowie a macie gdzies informacje jakie odmiany są wrazliwe na CTU? Może istnieje jakaś lista odmian jak w przypadku wrażliwości ziemniaków na metrybuzynę?

Mam pszenice Arktis i pszenżyto Transfer i na obie uprawy chciałem zastosowac Snajpera + Glean ale nigdzie nie moge sie doszukać czy odmiany te są wrażliwe na chlorotoluron.

JanoB    0

a kws dakota i tobak?

-tobak- pryskałem snajperem i nic jej nie było ale Agil po oprysku zrobił sie żółty a na nakładkach go spaliło

hobbysta21    18

moja przeniczka siana po uproszczonej agrotechnice tzn po oprysku na perz i orana na raz bez agregowania wschodzi szybciej i rowniej niz tez po agregowaniu scierniska i orce. siana ok 5dnii pozniej a wyglada o niebo lepiej. Zyto po owsach wschodzi placami, lepiej wyglada to siane po zycie poraz kolejny choc klasa ziemi identyczna... oprysk na jednolicienne pewnie w polowie listopada sie wykona , chyba ze przyjdzie kilka deszczowych dni bo wczoraj tylko porosilo przez chwile.

Rolnik995    5

Sam nie praktykowałem tak późnych siewów ale wielokrotnie na forum użytkownicy pisali że siali nawet w listopadzie i pszenica  nie odbiegała plonem od tych sianych w optymalnych terminach. Po za tym 13 październik to nie jest jeszcze aż tak późno jak na niektóre regiony Polski wiec myśle że możesz śmiało siać tylko zwiekszyć norme wysiewu o jakies 10-15 %

Dzięki za pomoc :) pole zaorane jutro polifoska uprawa i siew :)

soltys48    315

widzę,że jesteś z okolic Piły.....dziś 20km od Piły na północ siewy pszenicy szły w najlepsze

co ciekawsze to dopiero pierwsza siana pszenica w tym gospodarstwie bo na reszcie pól dalej stoi kukurydza

w zeszłym roku siali po 11 listopada i była ok

Rolnik995    5

widzę,że jesteś z okolic Piły.....dziś 20km od Piły na północ siewy pszenicy szły w najlepsze

co ciekawsze to dopiero pierwsza siana pszenica w tym gospodarstwie bo na reszcie pól dalej stoi kukurydza

w zeszłym roku siali po 11 listopada i była ok

No zobacz to nie daleko mnie :) posiał bym jarą pszenice ale nie pasuje mi bo pewnie by było za sucho .

Jarek90    4

zamierzam prysnac od chwastów w pszenicy teraz jesienia, środki których zamierzam uzyc to snajper i lentipur, czytalem ze taki zabieg zaleca sie wykonac na wilgotna glebe, i pytanie moje czy jest jakis próg tej wilgotnosci, oczywiscie ze jak woda bedzie stala na polu to nie pojade z opryskiwaczem, ale czy mozna jechac jak juz beda warunki dobre zeby jezdzic po polu? nie mam doswiadczenia duzego wiec takie byc moze dla reszty błache pytania, dzieki za odpowiedz

andrzej1988    101

Takie pytanko. Czy pryskał ktoś kiedyś gdzieś Lentipurem albo Tolurexem  w fazie szpilki lub jednego liścia?? A jesli chodzi o stosowanie doglebowek to nie moze być ziemia wysuszona tak ze z niej sie kurzy i gorna warstwa jest biała i tez nie moze byc bagno.... Owszem zadziała ten srodek ale działanie moze byc mniejsze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się