Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomazi3p    44

To druga sprawa, u mnie też sucho więc z zabiegiem trzeba czekać. W razie co to na wiosnę tanie mieszanki można zrobić

Medalik    2

Tolurex 2l + Glean 10g powschodowo, czy to dobra dawka, poradżcie

Może być  i przymrozki nie przeszkadzają

Ja myślę dać 1l lentipur(tolurex) +8g Glean+ 0,25l legato plus

master20002    157

Lub tylko wiosna  tak piszesz ,widzę po sobie że wiosną bardzo trudno zlikwidować chwasty stosowałem środki kombinacje koszt ok 180 zł na ha i pola nieciekawe po prostu przymrozki inne warunki pogodowe opóżniają oprysk a chwasty wyrośnięte i opryski nie radzą sobie wiosną

U mnie Lancet od kilku lat załatwia wszystko na wiosnę i koszt max 130 zł na ha. Czasem domieszam do niego 0,5 litra chwastoxu trio jak widzę, że na działce są silnie wyrośnięte chwasty. Do 150 zł załatwiam wszystko i nie trzeba jeździć 2 razy.

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    73

Zawsze pryskam na jesieni nawet pszenicę sianą w listopadzie. Ewentualna poprawka na przytulię jak już ciepło, przy okazji. Perz najskuteczniej zwalczam  po żniwach lub w okopowych i innych jarych dwuliściennych.

Na jesieni najważniejsza miotła i ewentualnie fiołek pozostałe wiosną.

np.

Expert Met + DFE około 80zł/ha  na wiosnę ewentualnie  HELM Flurox + Helm Tribi to już ful wypas.

Attribut 70 SG fajnie działa ale wymaga precyzji w stosowaniu, najlepiej w dawkach dzielonych. Załatwia 100% perz ale jak coś pójdzie nie tak to nawet miotłę przepuści. No i pozostałości- poplony, burak, rzepak

MarcinC360    6

U mnie Lancet od kilku lat załatwia wszystko na wiosnę i koszt max 130 zł na ha. Czasem domieszam do niego 0,5 litra chwastoxu trio jak widzę, że na działce są silnie wyrośnięte chwasty. Do 150 zł załatwiam wszystko i nie trzeba jeździć 2 razy.

Ja właśnie sie zastanawiam nad Lancetem w pszenicy. Gotowa mieszanina i cenowo prawie to samo co wlasnoreczne mieszaniny. No i duzy plus za stosowanie w fazie 1 kolanka.

bartekd91    3

Jak pogoda pozwoli to pojadę expert met 350gr i legato 0.25l zostalo mi gleanu to doloze 4gramy ale nie bede mial samosiewów.

d4rek    16

O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.

Apropo lancetu jak dopilnujesz temperature to mi w tym roku dawka na 3ha polozyla wszystko na kawalku 4ha (miotla chaber przytulia) oczywiscie wyszlo przypadkiem ;-) a gdzie nie zalapalo to pelno badziewia wyroslo

thug    196

Ja właśnie sie zastanawiam nad Lancetem w pszenicy. Gotowa mieszanina i cenowo prawie to samo co wlasnoreczne mieszaniny. No i duzy plus za stosowanie w fazie 1 kolanka.

moim zdaniem jeżeli nie dasz rady jesienią lancet można postawić na równym miejscu a nawet wyżej jak mieszaninę Mustang forte plus atlantis ze względu na cenę lancet jest atrakcyjniejszy na chwasty petarda

O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.

Apropo lancetu jak dopilnujesz temperature to mi w tym roku dawka na 3ha polozyla wszystko na kawalku 4ha (miotla chaber przytulia) oczywiscie wyszlo przypadkiem ;-) a gdzie nie zalapalo to pelno badziewia wyroslo

atributt pełna dawka podzielona na dwa razy czyli połowę dawki jeden oprysk i połowę za jakiś czas a chodzi o to żeby nie dać popalić za bardzo zbożu

aro1975    114

samopsza to jest przodek wszystkich zbóż  - droga to fakt jest ale plonuje słabo - coś około 1t/ha

nie    571

atributt pełna dawka podzielona na dwa razy czyli połowę dawki jeden oprysk i połowę za jakiś czas a chodzi o to żeby nie dać popalić za bardzo zbożu

ja dawałem pełna dawkę na raz, razem z sekator pak i zero problemu, a pole czyściutke

emilko    19

Pani w sklepie namówiła mnie na Herbicyd Bizon. Mówi, że to u niej nowość i nie wie jak działa, ponoć zwalczy wszystko, składa się z trzech substancji, koszt 133. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym środkiem?

andrzej1988    102

podobno na miotłe słabo skuteczny. Ma substancje która słabo zwalcza miotłe jesienią. Znajoma ktora sprzedaje srodki to mowiła ze duzo ludzi narzekało na Bizona.

stosował ktos Expert Met 0,2kg + Legato 500 0,1l + Tolurex 1l?  czy dawki odpowiednie? moze ktorys zwiększyc? koszt jezeli dobrze policzone to jakos 85zł

d4rek    16

ja dawałem pełna dawkę na raz, razem z sekator pak i zero problemu, a pole czyściutke

Znaczy 100g czy 60g ? Dawales razem z adiuwantem co sprzdaja ?

thug    196

stosował ktos Expert Met 0,2kg + Legato 500 0,1l + Tolurex 1l?  czy dawki odpowiednie? moze ktorys zwiększyc? koszt jezeli dobrze policzone to jakos 85zł

za mało dff i chlorotoluronu legato minimum 0,15 tolurex 1.3

asso2    0

Stosowalem kilka ładnych lat atribune w mieszaninie z mustang, ale po tej mieszaninie widać jak zboże stoi w miejscu przez jakiś czas. W zeszłym roku stosowalem lancet, przepuścił mi oset i chaberek. Duży rolnik mówił mi że być może pojechałem zbyt wcześnie. Ogólnie jestem zwolennikiem odchwaszczania jesiennego. Chwasty nie pobierają składników odżywczych i zboże wygląda inaczej. Oprysk wiosenny np mustangiem nie hamuje tak zboża jak atributt.

Wojtek987    61

Lub tylko wiosna tak piszesz ,widzę po sobie że wiosną bardzo trudno zlikwidować chwasty stosowałem środki kombinacje koszt ok 180 zł na ha i pola nieciekawe po prostu przymrozki inne warunki pogodowe opóżniają oprysk a chwasty wyrośnięte i opryski nie radzą sobie wiosną

Właśnie jeśli tylko wiosną to trzeba zasòwać bo chwasty wcześnie startują zwłaszcza miotła, a poprawka może że 2 tygodnie poczekać.

Tak czytam to ile osób to tyle podejść do oprysków. A wiosenny oprysk nie przekraczł do tej pory 140 zł.

thug    196

Bo lancet puszcza oset. Dlatego dodaję na pola z nim chwastox trio. Z chabrem mam spokój u siebie.

lancet nie puszcza ostrożnia jest tak jak mówił mu ten duży rolnik  ostrożeń jest likwidowany tylko ten co rośnie później wschodzący lancet nie ruszy bo go nie ma

ansu    73

Kiedyś wziąłem dzierżawę sama kostrzewa i perz, poprzedni użytkownik nawet nie zebrał Zastosowałem 60g ze wspomagaczem jak najwcześniej wiosną jak to możliwe i drugi zabieg 40g z herbicydem na dwuliścienne (przytulię) Nawet miedze zżółkły.

Attribut w późnych zabiegach nie działa skutecznie. Czekając na ciepło by wykonać jeden zabieg można przedobrzyć

szarak    11

W ubiegłym roku stosowałem bizon jeżeli chodzi o dwuliścienne było w miarę ok ale miotłę przepuścił całkowicie.Dodam iż w ubiegłym roku w trakcie zabiegu było sucho i jeszcze po dość długo utrzymywała się susza. Na pewno nie kupiłbym kolejny raz.

andrzej1988    102

podobno bizon ma substancje miotłobujcza słabo działajaca jesienia. Juz lepiej zastosowac Snajpera a jak ktos miał rzepak to dodatek 6- 8 gram glenu albo rozłozyc na raty troche jesienia i troche wiosna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.