Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    53

Widzę, że ta mieszanka powoli zaczyna robić furorę na forum. Ale muszę przyznać również, po raz kolejny-działanie super skuteczne.

d4rek    16

ja się przymierzam do samego Boxera + legato (2l + 0.2 ) glean na samosiewy chyba wskazany jak się nie mylę ?

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    53

Ja osobiście dawałem dawki o 10-20% wyższe każdego z preparatów, ale w powszechnej opinii dawki są właśnie takie jak podał kolega wyżej.

A jeszcze tak z ciekawości, gdyby zamienić boxera w tej mieszance na expert met to dawka 300 gram byłaby ok?? Gdzieś tam krąży 250 gram ale mi się zdaje, że na moje pola trochę przymało.

marcin103122    19

W tym roku zasiałem worek pszenicy z tamtego roku bo mi zostało z centrali a resztę ze swojego zbioru i ta z tamtego roku jest wyraźnie rzadsza. Co teraz robić? Trzeba poczekać bo siana była 21 września a teraz mówią ciepło to się rozrośnie, co sądzicie?

lonoh    30

jak siejesz pszenice z 2 roznymi mtz i jeszcze ta z tamtego roku pewnie miala mniejsza sile kielkowania to sie nie ma co dziwic, jeszcze ta zadsza zdazy sie rozkrzewic takze spokojnie

Edytowano przez lonoh

marian2011    111

A to ten sam gatunek czy inny bo może inny gat i inne wschody .Mnie zostały 2 worki zeszłorocznego pszenżyta jak siałem to dla pewności zmieszałem z nowym i jak miało by słabszą siłę kiełkwania to nie do zauważenia na polu bo widzę ładne wschody

grego    218

Może być ja tak pryskałem od dwóch lat, w ubiegłym roku wyczyściło wszystko do żniw ale w tym roku puściło przytulie i była potrzebna poprawka, ale to był specyficzny rok i mało który środek dał radę przytuli. Ogólnie jestem z tej mieszaniny zadowolony bo ma duże spektrum łącznie z ostrożniem choć za wyjątkiem chabra to jest dość tania ok 90zł

marian2011    111

Średnio po ilu dniach  od siewu pryskacie powschodowo na chwasty, mają być trzy listka w oziminie tak pisze ,W tym roku susza wschody nierówne myślę że lepiej opóżnić oprysk aby chwasty też zaczęły kiełkować

jaki na plon ma wpływ brak nawożenia pszenicy przed siewne. W mojej okolicy coraz mniej rolników stosuje takie zabiegi. Oczywiście plony mają nie gorsze jak z nawożeniem tak twierdzą. Czy brak składników może być widoczny dopiero po 4;5 latach? 

andrzej1988    101

ja bez nawozenia przedsiewnego zbieram srednio 7 do 8 ton z ha na IV klasie. z nawozenia przedsiewnego daje 350 dolokornu nawozu wapniowo magnezowego granulowanego. Przedplonem była wczesniej gryka z nawozeniem 150 kg polidapu a teraz łubin z nawozeniem superfosfatu 40% w dawce 170 kg na ha.

socha    0

ja bez nawozenia przedsiewnego zbieram srednio 7 do 8 ton z ha na IV klasie. z nawozenia przedsiewnego daje 350 dolokornu nawozu wapniowo magnezowego granulowanego. Przedplonem była wczesniej gryka z nawozeniem 150 kg polidapu a teraz łubin z nawozeniem superfosfatu 40% w dawce 170 kg na ha.

Na jakich ziemiach? Przedstaw faktury. Jak sprzedaję zboże to każdy z sąsiadów 7-12t. z ha ma tylko, że niestety w opowieściach.

JanoB    0

no to nieźle ja po rzepaku na 3a-3b nawożenie 270kg polifoski6 + na wiosne 210kg czystegoN zebrałem podobnie parametry ma dobre ale plonu nie było. tylko pozazdrościć!!!

Edytowano przez JanoB

icek1    178

na jednej parceli nie stosowałem pod arkadię nawożenia przedsiewnego i plon 7,5 ton z ha a na drugiej 200 kg polifoski i plon 6,5 ton z ha azotowe podobnie po 120 N na ha w tym roku posiałem wszystko bez nawożenia przedsiewnego

1490    5

Witam mam pytanko pszenice sailor można opryskać od ile piórek takim zestawem expert met 250g+glean 12g+ lentipur 1.5l a może inne składniki  no oczywiście to już mam zakupione

i czy jesienią robimy jakieś zabiegi na grzybka w pszenicy czy tylko wiosna materiał zaprawiany scenic z bayera

icek1    178

Ja osobiście stosuję 15 gram glinu jesienią i mustang forte na wiosnę  i jest OK

agrolublin    29

Już posiana prawie pszeniczka tylko parę hektarów zostało.Pod koniec tygodnia przelece opryskiwaczem od chwastów i spokój do wiosny a potem jął nie wymarznie to zobaczymy co dalej.

bartekd91    3

A jakas sprawdzona mieszanka bez gleanu w tak sporych dawkach boje sie o uprawy nastepcze, expert met 0,35kg legato 0,25l i 4gr gleanu bedzie ok? Czy stosować jak stosowalem wczesniej komplet 560 chociaż pisaliście ze są lepsze mieszanki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się