Skocz do zawartości

Polecane posty

metrax12    13

malopolanin64

Jak chcesz tanio załatwić jesienią miotłe to polecam Expert. Sam nie stosuję dość "niebezpiecznych" substancji np. izoproturonu, chlorotoluronu czy chlorosulfuronu w pełnej dawce, jeżeli istnieją inne, do tego skuteczniejsze. Expert mogę polecić na miotłę, jest w miarę bezpieczny, choć jednym razem po zastosowaniu w fazie w fazie szpilki, po intensywnych opadach, pszenica się zrobiła trochę biało-fioletowa (prawdopodobnie po metrybuzynie), ale wszystko minęło.

Seba42    2

Jeśli w tym roku w pszenżycie nie wiem z skąd 1 raz miałem masę stokłosy  którą zauważyłem dopiero jak pszenżyto się wykłosiło i nic z nią już nie zrobiłem i teraz na tym samym polu zasiałem jęczmień to czy będę miał tam problem ze stokłosą czy raczej nie ??

Co sądzicie jak bym zrobił w jęczmieniu tak jak pisze @andrzej1988 teraz dać 2l tolurexu a na wiosnę lintur . Da sobie to rade głównie z fiołkiem ,chabrem bławatkiem,przytuliom czepną i tomkom ościstą ??

Ulman    295

Lepiej "stracić" te 120zł/ha i opryskać innym środkiem niż CTU. Przecież oprysk spokojnie poczeka na następny rok. Mój znajomy w tym roku opryskał 5ha pszenicy, to myślałem najpierw, że go mozaika dopadła, a potem, że ma na polu jeczmień jary, tak pożółkła. W końcu nic nie zebrał. Oszczędził ze 20zł/ha na środku kupionym z niewiadomego źródła, a potem stracił cały plon. Ale każdy kombinuje po swojemu.

Ja zastanawiam się jeszcze nad Kompletem, bo zazwyczaj nie pryskam na jesieni. Na 1ha koszt około 120zł. U mnie niestety chaber występuje, jak mam na wiosnę poprawiać, to średnio się to będzie opłacać. ExpertMet też nie ma w etykiecie chabra jako wrażliwy. Glean również.

Komplet jest niewarty tych pieniądzy. Weź 0,3 Experta i dodaj 0,25l Legato albo Diflanil to będziesz miał to samo + metrybuzyna za ok100 brutto. Osobiście robię 0,3 Expert +0,15 Diflanil = 80 Pln brutto bo uważam że 80% przypadków wymaga i tak korekty, Na wiosne daję 15g tribenuronu i 70-80g fluroksypyru i jest święty spokój.

Wiadomość z agroFakt.pl

makqq1    0

Witam co możecie polecić po wschodach pszenicy (nie wyrobiłem się po siewie )chodzi mi o chwasty dwu i jedno liscienne ?najlepiej jeden preparat bez mieszania:)

Pozdrawiam

koniu    77

co roku stosuje maraton 4l/ha + 5gr gleanu i jest czysto do żniw. Lecz w zeszłym roku zastosowałem środek Bizon na jęczmieniu ozimym i też było wporządku. w sklepie sprzedałem bizona na około 50ha i nie słyszałem żadnym zastrzeżeń. Plus że nie trzeba lać litrami jak maraton.

metrax12    13

koniu

Może w jęczmieniu nie występuje miotła zbożowa, dlatego nikt się nie skarży. Ja Bizona zastosowałem na próbę tylko na 1 ha i jest to pierwszy i ostatni ha na który poszedł ten herbicyd. Jeśli chodzi o dwuliścienne to było nawet ok, ale miotły zostawił zdecydowanie za dużo.

XTRO    161

co do Bizona z tego co wiem, to w tym roku były z nim problemy, znajomy poprawiał po nim 60 ha, ale ponoć dogadał się z nimi jakoś

marcin2057    20

a czy herbicyd Lentipur nie zaszkodzi pszenicy Ostroga po wschodach i czy lepiej polifoskę 6 zastosować razem z obornikiem pod skibę czy lepiej przed siewem pod agregat ?

Sunf    9

czy mikroelementy zapodajecie na jesien ? w tym roku planuje dac wlasnie na jesien aplikujac wraz z herbicydami

knoro93    168

zapomnij o tym odżywek się nie łączy z herbicydami to raz. Druga sprawa po co chcesz stosować odżywki na jesień? Masz widoczny niedobór jakiegoś mikro? Jeśli nie to strata kasy wiec odpuść.

czy mikroelementy zapodajecie na jesien ? w tym roku planuje dac wlasnie na jesien aplikujac wraz z herbicydami

W porównaniu do innych roślin uprawnych zboża nie mają wielkiego zapotrzebowania na mikro, szczególnie jesienią. Wiosną potrzebny szczególnie cynk i mangan. Ale obserwuj co się dzieje na polu. Często brakuje nie mikrooelementów a podstawowych makro, czyli azotu przy przedłużającej się jesieni i magnezu praktycznie już od wschodów. Odżywki z herbicydami to zły pomysł.

Sunf    9

zapomnij o tym odżywek się nie łączy z herbicydami to raz. Druga sprawa po co chcesz stosować odżywki na jesień? Masz widoczny niedobór jakiegoś mikro? Jeśli nie to strata kasy wiec odpuść.

witaminy aminokwasy cynk na jesieni , mangan miedz siarczan magnezu wiosna do bbch 29

i nie wiem czy to jest strata kasy bo jak w rzepaku tak i w pszenicy plon buduje jesienia pod przyblizeniem widac zalazek klosa

knoro93    168

witaminy aminokwasy cynk na jesieni , mangan miedz siarczan magnezu wiosna do bbch 29

i nie wiem czy to jest strata kasy bo jak w rzepaku tak i w pszenicy plon buduje jesienia pod przyblizeniem widac zalazek klosa

Nie porównuj rzepaku do pszenicy. Dla pszenicy wystarczy 2-3 listki na jesień żeby wiosną wytworzyć jeszcze super plon nie gorszy od pszenic sianych w terminach i dobrze rozwinietych. Rzepak juz musi wytworzyć rozete na jesień.

wysoki1122    6

Może ktoś z większą praktyką niż ja pomoże mi dlaczego pszenica i pszenżyto robią się takie blade można powiedzieć że nawet powoli żółte rozwija  się pierwszy liść . Jedyna możliwość jaka mi przyszła do głowy to że może był za głęboki siew. Czy to możliwe czy mogą być inne przyczyny. Proszę o pomoc.

losktos    120

powiedz coś więcej. Jak z opadami? Wody nie brakuje? Taka sytuacja wystepuje na całym polu czy w niektórych miejscach? Jaki przedplon? Jaka uprawa?

wysoki1122    6

Wilgoć była od siewu ale nie nadmiar w tą sobotę spadło 17l. a po siewie raz 2 l. a drugi 7 l. przedplon owies na pszenżycie a pszenicy strączkowe nawożenie to npk importowany. Siane było nowym agregatem uprawowo-siewnym i siewnikiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.