Skocz do zawartości

Polecane posty

Renault9514    49

z moich obserwacji lepiej zasiać ozimą w listopadzie niż jarą na wiosnę, jarych zbóż nie uważam, nie sieje, wszystko ozime ;) zawsze plon większy

Edytowano przez Renault9514

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek37    3

dobra od jarej potrafi 7 t  dac tak wiec w porównaniu do ozimej to chyba nie jest tak  najgorzej

tomekZ058    75

w ubiegłym roku ostatnia pszenice siałem 9 pażdziernika i po zimie lepiej wyglądała niż ta siana końcem wrzesnia

thug    196

już pisałem wcześniej bayerowski komplet drogi jak nie dasz sulfonylomocznika np glean ,galmet to pozostawia samosiewy rzepaku myślę zę jak sie dobrze poszuka to zrobi się za 1oo hektar czasami mniej jak się wie jakie chwasty są na danym polu

Edytowano przez thug

koczas    54

Dołączam się do pytania o trinity, mam zamiar sobie zrobić i dodać kilka gram galmetu.

I czy pryskał ktoś odmiany sailor i arkadia preparatami z chlorotoluronem, czy są one może wrażliwe na niego?? Niby w necie nic o nich nie pisze, ale może ktoś miał jakieś problemy po tolurexie itp z tymi odmianami??

Edytowano przez koczas

slawek2209    78

pryskałem Trinity w ubiegłym roku z dodatkiem 8 g Glenu.Obeszło się bez poprawek chodź miejscami pokazała się przytulia w małym stopniu.Sailor nie jest wrażliwy na chlorotoluron.Traktowałem go Trinity i Snajperem w ubiegłych latach

andrzej1988    102

Czy stosował ktoś Tolurex 1,5l + Legato 0,1l + Glean 6-8 g.  Co o tym sądzicie ? 

to juz lepiej dac snajper + glean. W snajperze jest Mieszanina tolurexa i legato

tomekZ058    75

Dołączam się do pytania o trinity, mam zamiar sobie zrobić i dodać kilka gram galmetu.

I czy pryskał ktoś odmiany sailor i arkadia preparatami z chlorotoluronem, czy są one może wrażliwe na niego?? Niby w necie nic o nich nie pisze, ale może ktoś miał jakieś problemy po tolurexie itp z tymi odmianami??

pryskłem Arkadie zaraz po siewie tak do 3 dni Tolurexem 2l/ha i nic sie nie działo z reszta w tym roku tez tak bede robił

d4rek    16

Po maksymalnej dawce gleanu z przed 2 lat nie wolno stosowac jakiejs grupy opryskow jak mnie pamiec nie myli tylko ktorych?. Tolurex planuje dac glowne chwasty to miotla i rumian. Ktos sie orientuje desamohondia jak reaguja na chlorotoluron bo necie nic nie znalazlem?

andrzej1988    102

to juz lepiej dac snajper + glean. W snajperze jest Mieszanina tolurexa i legato

Snajpera stosuje sie od 1,25l do 1,5 l na ha i do tego 8gram glenu na samosiewu rzepaku, Jak nie masz rzepaku to obejdzie sie bez glenu.

andrzej1988    102

dużo ludzi tez chwali snajpera nawet w mojej okolicy i bez poprawek wiosennych. Ja zawsze dmucham na zimne i rozkładam na raty. Jesien lentipur a wiosna lintur.

malopolanin64    392

Pytanie w sprawie odmiany o pszenicy Nelson z Top farmsu na ich stronie jest napisane że całkowicie nie toleruje CTU (chlorotoluron)  a włąsnie ja wykonuje oprysk przeciko mitle srodkiem z tym składnikiem i teraz pytanie bo według zalecen oprysk ma byc na rosliny bodajze powyżej 3 liści ale jak każdy wie mozna opryskac zaraz po zasiewie na wilgotną glebe czy to równiez zaszkodzi tej odmianie?

bools    13

kolego ja mam fideliusa i mnie przedstawiciel tej odmiany ostrzegal ze nieznosi lendipura .. i niewiem czym opryskac co polecacie pszenica zasiana 

thug    196

kolego zrób to np tak boxer 2 litry plus maraton 2 litry

albo możesz to polecieć boxer 2litry plus stakato 0.15 plus glean 8g glean poradzi sobie z chabrem 

ogólnie kombinacji jest wiele bardzo wiele pytanie dlaczego chcesz stosować chlorotoluron  dlatego że masz chabra czy dlatego że tanio wychodzi 

jeżeli nie masz dużego nasilenia chabra ja polecam te dwie mieszaniny dobrze się spisują

malopolanin64    392

Ja zwykle leciałem chlorotoluronem bo idelanie zwalczał mi miotłe a wiosna tylko poprawka na dwuliścienne i dwa opryski wychodziły w okolicach 120 złotych a łan czyściutki tylko że teraz problem z tym nelsonem bo już kupiony i trzeba chyba bedzie go xczymś inym prysnąć bo ryzyko jest a zniszczyc 9 hektarów nie sztuka.

jahooo    257

Lepiej "stracić" te 120zł/ha i opryskać innym środkiem niż CTU. Przecież oprysk spokojnie poczeka na następny rok. Mój znajomy w tym roku opryskał 5ha pszenicy, to myślałem najpierw, że go mozaika dopadła, a potem, że ma na polu jeczmień jary, tak pożółkła. W końcu nic nie zebrał. Oszczędził ze 20zł/ha na środku kupionym z niewiadomego źródła, a potem stracił cały plon. Ale każdy kombinuje po swojemu.

Ja zastanawiam się jeszcze nad Kompletem, bo zazwyczaj nie pryskam na jesieni. Na 1ha koszt około 120zł. U mnie niestety chaber występuje, jak mam na wiosnę poprawiać, to średnio się to będzie opłacać. ExpertMet też nie ma w etykiecie chabra jako wrażliwy. Glean również.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.