Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

kamils    4

co sadzicie o odmianie kilimandżaro? 

Znajomy w tym roku kupił bo podobno taki hit ? Płacił po 2250zł i kupił ostatnią paletę mówił że w tym roku za wzorzec ma robić a czy to prawda zobaczymy za rok co to za cudo papier wszystko przyjmie, wiem że jakoś nie dużo na ha wychodzi bo dobrze ma sie krzewić  !!

Tomazi3p    44

hmm tak mysle nad skutecznym odchwaszczeniem no i nie wiem,  na jednym polu chaber rumian. tam mi polecono  maraton tolourex

drugie pole zawsze czyste od chwastow jednak miotla byla klopotem, 2 lata temu pryslalem tam kompletem i prawie miotly nie bylo, co dac w tym roku?

moze jakas jedna dobra mieszanka na calosc?

Na pole z chabrem i rumianem daj Snajpera lub własną mieszankę tylko bardziej bogatą o chlorotoluron 2l Lentipur+0,15DFF. Na pole z miotłą, daj Expert Met 0,25-0,3+DFF 0,15

Ponawiam pytanie pomoże ktoś?

Tak jak poprzednik pisał, po zimie mało co przetrwa. Z herbicydów najtańszym i najlepszym środkiem będzie Glean

masa24    55

co do grochu ja widzialem gdzies jakis eksperyment gdzie groch byl siany na jesieni  i calkiem ladnie przezimowal ,wiec nie jestm pewien czy nie zniknie

Tomazi3p    44

co do grochu ja widzialem gdzies jakis eksperyment gdzie groch byl siany na jesieni  i calkiem ladnie przezimowal ,wiec nie jestm pewien czy nie zniknie

To daj Glean solo lub w kombinacji z innym środkiem. Ochronę przeciwko grochu oprzyj na sulfonylomocznikach.

andrzej1988    101

W polu susza, pustynia.... Orałem dzisiaj na pszenice. Dobrze że po łubinie to ziemia jest troche spulchniona ale miejscami to ciagnik az deba staje a kurzy sie jak diabli. Cięzko tego deszczu. Troche popadało ale jedynie powierzchownie.

8Seba8    3

ja dzis kopalem ziemniaki i wcale tak daleko od ciebie nie mieszkam  i suszy to wcale nie bylo widac a wrecz przeciwnie bo poprzedniej nocy pszeszla dosc mocna ulewa ale i wczesniej padalo ja to mam zamiar zaczac orac pod koniec nastepnego tygodnia pod pszenice 

andrzej1988    101

u mnie to chwile mocniej popadało i tyle. rewelacji nie było. z rano to jedynie sie nie kurzyło a po po południu smugi kurzu.

grzesrol    3

Posucha jest na maksa , ja dzisiaj zakończyłem siew. Sąsiedzi mszczą siew nawet w podorywkę bo za pługiem świata nie widać i ziemia rozlewa się jak mąka . Nawóz w ten piach to była porażka , w innej działce dałem tylko obornik i niech się robi co chce, z oprysku przed wschodowego rezygnuje dam po , bo w tą mąkę nie ma sensu pryskać. 

marluk    29

Wszystkiego jeszcze nie zaorałem. Zostało mi jeszcze ponad hektar. Po trochu tak oram żeby ciagnika nie katować

rozumiem, ale to chyba nie masz 100ha do siania zeby z tym katowaniem myslec? :) to tak jak z koniem dawniej, musial spoczac bo dalej nie dal rady orac.

Może u ciebie

no zgadza sie :)

andrzej1988    101

Posucha jest na maksa , ja dzisiaj zakończyłem siew. Sąsiedzi mszczą siew nawet w podorywkę bo za pługiem świata nie widać i ziemia rozlewa się jak mąka . Nawóz w ten piach to była porażka , w innej działce dałem tylko obornik i niech się robi co chce, z oprysku przed wschodowego rezygnuje dam po , bo w tą mąkę nie ma sensu pryskać. 

zebys wiedział ze ziemia rozlewa sie jak maka. Nie dośc że łubin spulchnia ziemie to w dodatku susza i piach. Nawet pługi skib dobrych nie chca robic taka ta ziemia puchowata. Niby głeboko sie ora a skiby jakies takie nijakie. Prawie ze siewnikiem mozna wjezdzac i siac tak rozlane te skiby

grzesrol    3

Kolego Andrzeju jak masz stanowisko po łubinie to bardzo dobrze ,pszenica takie lubi bo spulchnia ,tylko jak nie będzie wody to nic nie pomorze ale co zrobić. 

grzesrol    3

Czuje że ta pszenica w tym roku okaże się słąbą inwestycją ,a żyto hybrydowe już wschodzi .Zobaczę co będzie dalej taki mój wentyl bezpieczeństwa na wypadek wymarznięcia . 

damian8070    1
Tomazi3p

dosiadczenie było przeprowadzone na up poznań, ale to był groch siany końcem listopada i dopiero przezimował w fazie kiełkowania a wschodził na przełomie lutego i marca.

andrzej1988    101

ale dzisiaj jeszcze za nocy szurneło deszczem. W koncu !!! Konkretna zlewa była.W bruzdach az woda stoi a na polu ciasto. Nie trzeba bedzie długo czekac az ziemia sie uląze po tym deszczu sie uległa.

thug    196

u mnie nadal susza masakryczna   pytanie czy z rzepaku coś będzie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się