Skocz do zawartości

Polecane posty

grzesrol    3

Koledzy a co załatwi najlepiej ,samosiew rzepaku po siewie pszenicy .żeby draństwo resztek wilgoci nie ciągneło . Tak przed wschodem prysnąć.ligre i coś jeszcze jeśli się mylę , co lepsze. 

koczas    52

Zapoznaj się z następstwem roślin po środku glean 75wg i gorąco polecam mieszankę boxer 2,1 legato 0,15 glean 7 g na hektar. U mnie wyczyściło nieporównywalnie do wielu środków stosowanych przez lata zarówno jesiennych jak i wiosennych.

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub2812    9

Czym pryskac pszenicę po siewie?? Jak wyliczyć ilość materiału siewnego na hektar? Ja w tym roku napewno wykonam zabieg od mszyc ponieważ straty u mnie sięgnęły 25% nie ryzykuje, najgorszej odbiło się to na Linusie.

grzesrol    3

Kolego Koczas , pryskałeś przed wschodowo czy po , bo u mnie wczoraj przeszła burza zaraz po skończonej orce ,i planuje jutro siew bamberki a pużniej okxala,Chcę wykorzystać uciekającą wilgoć , a przed wschodowo z opryskiem było by bardzo dobrze ,Ziarno zaprawiłem vitawaxem.

grego    218

tak wcześnie siejesz? Ja to we wrześniu nawet nie planuje, większość zaorane, a część czeka do 1 października (zazielenienie). Tak wczesny siew naraża na różne patogeny i zbyt duży wzrost jesienią.

@koczas w jakiej fazie pryskałeś tą mieszaniną? Koszt powiedziałbym średni ale wydaje się mocną mieszanką szczególnie na przytulie i miotłę.

Edytowano przez grego

MarcinC360    6

Susza jak diabli i gdzie tu o siewie myśleć. Coś mi się wydaje, że bedzie październik. Kupiłem Tonację c1, obsada będzie 380szt/m2 powinno być ok. W zeszłą jesień siałem Smugę 350szt/m2 i było to za mało. Niby nie aż taka wielka różnica ale jednak nie było rewelacji z wyglądu i w zbiorniku.

Sunf    9

jezeli nie jestem w zadnym programie rolnosrodowiskowym to utrzymanie poplony scierniskowego obowiazuje do 1 pazdziernika?

grego    218

z tego co wiem to tak

Jakie nawozy dajecie pod pszenicę po rzepaku? Można bez obaw dać sam polidap 100kg jak mam średnią (górna granica) do wysoką zawartość Potasu i małą do średniej Fosforu czy zostać przy Polifosce 8 150kg?

koczas    52

Ja ze względu na panującą u mnie suszę pryskałem dopiero w okolicach 3 liścia, bo dopiero wtedy popadało. Jednak forumowi eksperci twierdzą, że najlepszy termin to faza szpilkowania. Biorąc pod uwagę, że na całym polu o pow.2,5 hektara znajdowały się tylko 3 maki z chwastów, to oprysk w fazie ok. 1 liścia powinien być super, skoro w terminie opóźnionym zadziałało rewelacyjnie(dodatkowo u mnie brakowało wilgoci jesienią).

grzesrol    3

Kolego Grego , mam ziemie gliniastą w pewnym kawałku czym póżniej to gorzej w tą suszę ,zrezygnowałem z rzepaku dla tego tak się sprężyłem .Rok temu siałem pszenicę po pszenicy 18 września i nic się nie stało . W naszym rejonie prędzej idą chłodne noce , dlatego sieje na rosyjski styl tak jak oni teraz , jeszcze jedno skutku ubocznego po oprysku powschodowego kolego Koczaz chyba nie ma w takim składzie.

milanreal1    290

Zapoznaj się z następstwem roślin po środku glean 75wg i gorąco polecam mieszankę boxer 2,1 legato 0,15 glean 7 g na hektar. U mnie wyczyściło nieporównywalnie do wielu środków stosowanych przez lata zarówno jesiennych jak i wiosennych.

Przy dawce gleanu do 10g/ha nie ma żadnych przeciwwskazań co do upraw następczych.

grzesrol    3

Dzięki za pomoc ,jaką opcje się wybierze ,zobaczę od wilgoci w ziemi bo dzisiaj pięknie się doprawiła gleba po deszczu ,nie ma co czekać.Jutro siew 2 ha na początek ,koledzy karencja stosowania oprysku przed wschodowo to do 3 dni po siewie chyba . 

koczas    52

Przy dawce gleanu do 10g/ha nie ma żadnych przeciwwskazań co do upraw następczych.

No niby tak, ale gdzieś czytałem artykuł o tych pozostałościach sulfonylomoczników, że są długo aktywne i trochę jednak osobiście mam obawy przed opryskaniem zboża taką mieszanką-na polu gdzie następną rośliną będzie burak cukrowy.

A co powiesz o takim rozwiązaniu, które wyniknęło z mojej dyskusji z innym dość dobrze zorientowanym kolegą w innym temacie. Mianowicie aby 7 gram gleanu zastąpić 7 gramami preparatu galmet 20sg(metsulfuron)??

P.s Nie to żebym nie ufał tej bardzo pomocnej osobie, tylko chętnie poznałbym również twoją opinię, bo nie ukrywam twoje rady spowodowały drastyczny spadek populacji chwastów w ostatnim sezonie:) Za co serdeczne dzięki!

Nikita_Bennet    100

w zeszłym roku podobnie pryskaliśmy tyle że boxera 2litra, 0,1litra DFF (to samo co legato) oraz 5-10gram gleanu. Wzięło co miało wziąć, kosiło się elegancko.

loquito    14

Mam zamiar dodać Mesurol gdy bede zaprawiał zboże. Czy według Was poradzi sobie on z owadami/insektami w pszenicy?

PeterG14    114

Ja pod pszenice nawet nie zaorałem. Chciałem w tym tygodniu orać ale nie zdążę, po niedzieli się zaorze i od razu będę siał. Przed 20 września moim zdaniem za wcześnie na pszenicę jest, przed zimą może wtedy już grzyb atakować.

knoro93    165

To jakieś smieszne dyskusje. Każdy jest z innego zakątka Polski i ma inny optymalny termin dla pszenicy i innych zbóż. U mnie wypada to do 20 września a wiec czas najwyższy. Są regiony że można i bez problemu w październiku siać wiec nie wiem co to za zdziwienie u niektórych jak ktos napisał że bedzie siał na dniach czy już posiał. W tamtym roku posiałem 23 wrzesnie i było za późno pare dni pszenica siana z 18 wrzesnie wygladała dużo lepiej. Najgorsze jest to że jest sucho dość i nie wiadomo kiedy to zejdzie a wiec wczesniejszy siew w tym roku może być trafionym rozwiazaniem co u niektórych.

FisKars    3

Czy w mieszance boxer+legato+glean nie ma znaczenia czy bedzie to legato 500 czy legato PLUS 600?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się