Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomazi3p    44

W tej samej fazie i w podobnej cenie możesz dać Expert Met 0,30-35kg+0,05-0,1 Legato i przy sprzyjających wiatrach bez poprawki. Co do Boxera to 2 rok z rzędu to nie problem.

jaki oprysk na chwasta proponujecie 

bizon

boxer  legato glean

huzar ekspert

lexus

a może coś innego sprawdzonego w co warto zainwestować (skutecznie i tani

Huzar na wiosnę-OK, co do jesieni to każdy środek na swój sposób jest dobry, wszystko zależy z jakimi chwastami masz problem.  W zależności od zachwaszczenia dobiera się środki. Po ile liczą Tobie Lexusa?

koczas    53

Dzięki za odpowiedź. Expert met+legato stosowałem i musiałem przytulię poprawić, ale ogólnie dobra kombinacja. Również polecam i zastosuje taką mieszankę w tym roku na jednym polu i potem galaperem przejadę na wiosnę i zero chwastów.

miwigos    80

Wystarczy sam expert i potem popreawka na wiosne na dwuliścienne ,najtaniej i najlepiej

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

DFF warto dodać ze względu na fiołka, na wiosnę wystarczy niska dawka fluroksypyru(tania) na ewentualną przytulię.

masa24    55

witam, co polecacie na pole na ktorym w rok w rok jest problem z chwastami?  dopiero sieje na nim drugi raz, teraz w bobiku byla tragedia. podobno z chwastami jest tu klopot od lat

przewazaj rumian oraz chaber

Tomazi3p    44

Tolurex 2l/ha jeżeli problemem są te dwa chwasty. Jeżeli dodatkowo dochodzi przytulia to DFF wskazany

d4rek    16

poleć coś Tomazi na krwawnika pospolitego, bo pełno miałem go na wyoranej łące w łubinie

Chyba Chwastox Trio 540 SL to załatwi tyle ze nigdy go nie stosowałem pytanie czy dać tolurex 2l jesien i chwastox wiosna ?

Edytowano przez d4rek

Tomazi3p    44

Chwastox może być byle byś zdążył z fazą 29-30 BBCH, ogólnie regulatory wzrostu dobrze sobie z nim radzą oprócz MCPA i fluroksypyru. 2,4 i MCPP dobrze sobie z nim radzą. Oprócz nich można dać też metsulfuron lub lepsza opcja biorąc pod uwagę fiołki, przytulię itp.-fluroksypyr+metsulfuron czyli Galaper Strong lub własny mix

mati8991    10

witajcie polecacie może pszenice włosiatkę (kolczatkę ) do siania dużo u nas w okolicy dzików nie wiecie czasem jak z wyleganiem i chorobami przezimowaniem pytam sie was bo w centrali za dużo informacji o niej nie ma ,czy może zostawić i nic nie siac w tym roku tylko na wiosne bo susza u nas jak fiks bo jak tak nie poleje to wgl się pługiem nie będzie dało wjechać

koczas    53

Bez przesady z tym sianiem, damy radę-jeszcze praktycznie miesiąc do terminu, więc może coś się ruszy z opadami. A tak prawdę mówiąc to wolę pszenicę zimową zasianą w listopadzie niż jarą w terminie optymalnym. Bez porównania plonowanie, w tym roku mega suchym najgorsza zimówka oddała lekko ponad 6 ton, a jarą z tego co pamiętam to chyba tylko raz zbliżyliśmy się do 7 ton z hektara.

soltys48    314

witajcie polecacie może pszenice włosiatkę (kolczatkę ) do siania dużo u nas w okolicy dzików nie wiecie czasem jak z wyleganiem i chorobami przezimowaniem pytam sie was bo w centrali za dużo informacji o niej nie ma ,czy może zostawić i nic nie siac w tym roku tylko na wiosne bo susza u nas jak fiks bo jak tak nie poleje to wgl się pługiem nie będzie dało wjechać

Miałem w tym roku ostrogę posianą z powodu dzików, przy trzech zabiegach fungicydowych, nawożeniu ok 140 kg N jednej dawce moddusa oddała ok 7,8t/ha ziarna-14,1% białka i 29,2 glutenu 

materiał z centrali, stanowisko na oborniku

jedyny minus to to,że słoma nie nadaje się do zbioru

Vladoo1    9

Właśnie sie dowiedziałem ze tą odmianę Pilgrim PZO ma Chemirol jak by kto sie pytał :) sam tez zamierzam posiać ja na próbę :)

solek01    30

ja mam pytanie z innej beczki jak się sieje agregatem z broną wirnikową jak np zostanie 1m pola a agregat ma 2,5m? Jak sieję samym siewnikiem to zamykam redlice a tak to co się robi?

albert1991    8

solek01:)

zamknij najpierw np pół siewnika(tyle ile masz nadmiaru by skonczyc) a potem otwierasz i konczysz całascią 

mati8991    10

@soltys48 dzięki za odpowiedz a czym pryskałeś na miotłę  zbożowa ?? pryskałeś tez na zimę i wiosna drugi raz ??

KULAWA_KOZA    88

Wystarczy sam expert i potem popreawka na wiosne na dwuliścienne ,najtaniej i najlepiej

A po co 2x kropić.Nie lepiej raz na wiosnę i spokój.

2.5l Tolurex+2.5 l Chwastox TRIO i zboze czyste.

W tym rokyu dałem Mustang Forte i też ładnie sobie poradził.

Miotły nie było to nie kropiłem.

marcin2057    20

a jaki nawóz proponujecie przedsiewnie pod pszenice, przedplon mieszanka owies i jeczmień,  przed orką dam obornik bydlęcy ok 30t/ha klasa ziemi od IV do VI. Zawsze dawałem polifoskę 6 a w tym roku może zmienię tylko na co ? Nie badałem gleby więc nie wiem czego brakuje, w  tamtym roku wapnowane.

Piechu    43

ja tez w przyszłym roku popryskam od miotły mustangiem

To zycze powodzenia bo mustang nie jest na jednoliscienne Mozesz dodac apyros ja tak w tym roku pryskalem tylko ze mustangiem forte i nie mieszalem tylko w dwoch oddzielnych zabiegach ze wgledu na obnizona skutecznosc apyrosu w mieszaninach Pole mialem czyste

slawek2209    78

a jaki nawóz proponujecie przedsiewnie pod pszenice, przedplon mieszanka owies i jeczmień,  przed orką dam obornik bydlęcy ok 30t/ha klasa ziemi od IV do VI. Zawsze dawałem polifoskę 6 a w tym roku może zmienię tylko na co ? Nie badałem gleby więc nie wiem czego brakuje, w  tamtym roku wapnowane.

obornik bydlęcy zawiera dwa razy więcej potasu niż fosforu.Dałbym polifoskę 8 

soltys48    314

@soltys48 dzięki za odpowiedz a czym pryskałeś na miotłę  zbożowa ?? pryskałeś tez na zimę i wiosna drugi raz ??

Jesienią Glean 25g/ha

wiosną powtorka (chaber) Helmstar 20g/ha

pole czyściuteńkie do samych żniw

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się