Skocz do zawartości

Polecane posty

grego    218

dzisiaj zawiozłem próbkę pszenicy Bamberki i chłopaki na oko stwierdzili, że na bank wszystko złapie bo jest ciemna, szklista i gruba, a pozatym prawie wszystkie w tym roku się łapią, a najlepiej Bamberka właśnie ale dla pewności kazałem zbadać i tak gluten 30,5, gęstość 80, a białko 12,4 :wacko:. Chłopaki myśleli, że coś z maszyną nie tak i zbadali jeszcze raz i pokazało 12,5 więc że tak powiem lipa. Niby mówili, że zawartość białka to najczęściej 50% glutenu, a tu taki zonk. Widziałem we wiaderkach pszenice, a raczej żółty poślad widać bez azotu, który o dziwo na białko się łapał. Mało komu w tym roku to białko nie łapie nawet na zapuszczonych plantacjach bez trzeciej dawki i ochrony fungicydowej, więc chciałem się podpytac co robię nie tak. Stanowisko po rzepaku na jesień 150 kg polifoska 8, wiosną trzy razy saletra 150kg, 200kg i 100kg tuż przed kłoszeniem do tego 3 razy fungicyd + odżywki (te poszły tylko łącznie z T1 bo potem było sucho) plon dość zadawalający bo około 7t choć nie ważone no ale co z tym białkiem bo juz 2 czy trzeci rok się nie łapie myślałem, że odmiana jakaś felerna ale ponoć u innych najlepsze parametry ma. Jeszcze zabacze jak z Arkadią bo ta sypnęła 8t i ziarno ciemniejsze i dużo bardziej wyrównane jakieś porady na przyszły rok jak podnieść to białko?

Wiadomość z agroFakt.pl

lonoh    30

tez mi sie tak wydaje , u mnie to samo rewelacyjny plon , gestosc 81 liczba opadania 300, gluten ledwo 26 a bialko 11,5,po 3 dawce na klos nie bylo zadnego deszczu takze to moze byc tym spowodowane 

tomek73    195

U nas też problemy  z glutenem prawie każdy ma.

U mnie  gluten 31,8, białko 15,8, pszenica scagen po rzepaku ponad 8 t/ha tylko RSM  w  dwóch dawkach, nic na kłosa,  druga dawka z inchibitorem.

co najlepiej zrobic ze scierniskiem i scięta slomą , sciernisko po pszenicy ozimej , w tym roku znów bedzie pszenica ozima , zaorac czy czekac i opryskac roundapem a może jakis poplon , i jakie odmiany pszenicy polecacie

Przemek2203    11

co najlepiej zrobic ze scierniskiem i scięta slomą , sciernisko po pszenicy ozimej , w tym roku znów bedzie pszenica ozima , zaorac czy czekac i opryskac roundapem a może jakis poplon , i jakie odmiany pszenicy polecacie

Ja pryskam mocznikiem, pokładam, bronuje sieje gorczyce na poplon, bronuje, i oram zanim zacznie kwitnąć lub jak już trzeba siać pszenice

loquito    16

Jaki jest według Was najlepszy środek na odchwaszenie pszenicy w jesieni? Tak żeby obeszło się bez poprawek na wiosnę. 

ZETTI77    1

Mam w pszenicy arkadi po zbiorze jęczmień średnio jedno ziarno na jedna garść pszenicy, czy przejdzie na konsumpcję ? Chyba ponizej 1 % jest tego

Ja od kilku lat stosuje Maraton 375 SC. Wychodzi drogo, ale nigdy nie musiałem poprawiać, a pszenica czysta do samych żniw.

W tym roku też sieję pszenicę po pszenicy. Jaki jeszcze poplon polecacie ? Siew pszenicy w połowie października więc może przy odrobinie deszczu coś wyrosnie.

a ten maraton kolego stosujesz zaraz po siewie czy powschodowo? w sumie to aż tak drogo nie wychodzi jeżeli nie potrzeba poprawiać wiosną

Ja pryskam mocznikiem, pokładam, bronuje sieje gorczyce na poplon, bronuje, i oram zanim zacznie kwitnąć lub jak już trzeba siać pszenice

a zdąży urosnąc jaka duża  ci rosnie ? przecież koło 20 wrzesnia trzeba już siac  a  gdy ją już zaorasz to nie zapycha ci sie pózniej siewnik przy siewie pszenicy ??

Przemek2203    11

Wszystko zależy od ilości opadów jak mało deszczu to nie wyrośnie duża i nie zakwitnie ale też ciężko będzie się orać bo wyciągnie wilgoć z gleby a jak będzie pogoda sprzyjać w opady to będzie ponad maskę "60" ale z przyoraniem nie miałem problemów i z siewem również - sieje poznaniakiem z grabkami

koczas    58

Polecam w fazie ok 1 liścia na chwasty w oziminach(szczególnie po rzepaku) mieszankę boxer 2,2 l+legato 500sc 0,16l+glean 7 g na hektar. Dla mnie rewelacja!

a ten maraton kolego stosujesz zaraz po siewie czy powschodowo? w sumie to aż tak drogo nie wychodzi jeżeli nie potrzeba poprawiać wiosną

siałem pszenicę początkiem października i na drugim polu początkiem listopada. Poleciałem wszystko początkiem listopada i na żadnym polu nie bylo chwastów. Ale przeważnie pryskam okolo miesiąca po sianiu.

ansu    75

I po żniwach, plon pszenicy ozimej po pszenicy wysianej koniec września i po burakach wysianej połowa października podobny około 8-9t/ha. Na 2 ha wystąpiła wirusowa żółta karłowatość jęczmienia (BYDV), plon nie przekroczył 4t/ha Wystarczyło opryskać jesienią na mszyce i zebrał bym dwa razy tyle.

grego    218

Jak mówisz że susza u Ciebie to prawdopodobnie 3 dawka na kłos nie dała żadnego efektu.

no tak ale sąsiedzi białko mają wyższe co niektórzy w ogóle nie dawali III dawki, z glutenem problemów u nas nie ma co niektórzy mają 38-39% glutenu i to bez III dawki :blink:N. Jedynie dawali azot w oprysku ja się jednak wtedy bałem bo było strasznie sucho, a widać było dawać. 

loquito    16

Ja od kilku lat stosuje Maraton 375 SC. Wychodzi drogo, ale nigdy nie musiałem poprawiać, a pszenica czysta do samych żniw.

W tym roku też sieję pszenicę po pszenicy. Jaki jeszcze poplon polecacie ? Siew pszenicy w połowie października więc może przy odrobinie deszczu coś wyrosnie.

Mógłbyś podać w jakiej dawce stosujesz Maraton ? z góry wielkie dzięki ;)

tomekZ058    80

Koledzy jaką odmiane pszenicy polecacie aby posiać ją po pszenicy ;)

moze byc np.Arktis,Patras,Matrix,Tobak,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)