Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

20CBR12    51

U mnie ziarna juz dojrzałe niestety słoma dolej zielona w najwcześniejszych odmianach liczyłem że coś w następnym tygodniu będę kosił ale deszcze zapowiadają więc pewnie się opóźni wszystko

ovi    35

po niedzieli bo na ten tydzień zapowiadają deszcze ( Zamojskie).

Tomek90    195

PK pod korzeń minimum 80% zapotrzebowania do wytworzenia oczekiwanego plonu i do 180kg N 

Żadnego azotu dolistnie

Herbicydy jak najpóżniej wiosną  ( środki na miotłę "przytrzymują" pszenicę )

Pszenice (reszte zbóż zreszta także) odchwaszcza się jesienią, tym bardziej jednoliścienne załatwia się na jesienni, dwuliścienne możesz ewentualnie poprawić wiosnną bo to wszystko stres po wiosennem starcie, a Ty piszesz jeszcze aby później  :huh: tak plonu się nie buduje kolego niestety. 

damianXXL    17

Tomaszowski pow. ruszył ze zbiorem zboza. Plon jaki uzyskalem ok 5,5t. Sa tacy co maja 4,5 a i nawet 6,5t czyli nie jest najgorzej przy tej suszy co była. Tylko cena kiepska. Na dzien dzisiejszy 58 na ręke 62 konto.

Maniek101    103

jaki polecacie jakiś najtańszy środek do dezynfekcji magazynu po pszenicy? a może znacie jakiś przepis aby samemu zrobić taki środek ?

JPH2    25

niezawodne do zniszczenia szkodników magazynowych do następnych żniw to zastosowanie razem actelict i k-othrine

Iwonka23    3

Mam taki problem z pszenica jara tybalt ,po ostatnich ulewach pokazuja się czarne klosy z dnia na dzień jest ich więcej .Stosowany był fungicyd sokol 460ec na tym samym polu jest jeczmien jary i jest zdrowy.Co to może być brzydko to wygląda..:( Ziarno było brane centrali..

icek1    178

Te czarne kłosy to może być sniedz cuchnąca a to zwalcza tylko dobra zaprawa zbozowa

miwigos    84

Jak czesto pada to z pszenicą tak sie robi ,u nas normalka,tym bardzie że wcześniej sucho 

JozB    22

Cechą Tybalta jest to, że przed zbiorem mogą kłosy czernieć. Więc nic się nie martwcie. Bardziej obawiałbym się jakiegoś gradu czy nawałnicy

thug    196

Kiedy zaczynacie kosić pszenice?

dolny śląsk już ruszył  i powiem tak mam informacje z trzech gospodarstw i to nie byle jakich pszenica plonuje od 6-do 9.5 tony o dziwo na bardzo wysokich parametrach i  braku wody w pewnych momentach czyli nie jest tak źle

andrzej1988    102

czyli dobre plony u mnie w pow bilgorajskim w mojej okolicy jeszcze nie startuja jedynie nieliczni. ja moze w polowie tygodnia rusze bo jeszcze sa miejsca ze ziarno miekkie.

ovi    35

ja wczoraj próbowałem, z 60ar nakosiłem około 4.5t ale przerwałem, zboże suche ale słoma jeszcze wilgotna

knoro93    167

I gdzie sa te wasze słabe plony przecież tak płakaliście że niby susze taka macie?

Iwonka23    3

Kosił już ktoś pszenice jara siana na wiosne?? moja siana 15marca jest już dobra tylko pogody brak.Susza zrobila swoje plon nie będzie rewelacyjny.Woj.Kuj-pom

zenek_19    4

mam pytanie do prawdziwych gospodarzy z dziedziny uprawy przenicy jak wy to robicie ze pszenica daje wam od 8-10t/h prosil bym o jakas recepte bo bede obejmowal gosp u nas na wiosce pseudo fachowcy nic niechca powiedziec tylko sie przemodzaja ale plonow rewelacyjnych nie widac pozd

andrzej1988    102

Ja najwiecej jak narazie osiagnałem 7.2 ton z ha, bez nawozenia jesiennego jedynie wapno granulowane i dwie dawki azotu na wiosne plus dwa razy grzyb i raz mocznik dolistnie i raz siarczan magnezu no i standart na chwasty i CCC. 8 - 10 ton jest mozliwe ale ph gleby musi być w nalezytym porządku, nawozenie przedsiewne np polifoskami, Wieksze dawki azotu na wiosne, 3x od grzyba ale takimi z wyższej półki, nawozenie dolistne kilkukrotnie i napewno klasa gleby bo na VI takich plonow nie osiagniesz na V jest juz mało mozliwe. Jeśli o wszystko dobrze zadbasz tak jak nalezy to osiagniesz te 8-9 ton. Wkład bedzie duzy ale jesli pogoda bedzie optymistyczna to wszystko odwdzieczy Ci sie plonem i jakościa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.