Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    35

u mnie maj i czerwiec mało opadów było a lisc flagowy ładnie wygląda więc rezygnuje z t3 zwłaszcza ze i ceny na ten rok też nie zapowiadają się super

sudoku14    0

Jak choroby podstawy nie są zwalczone to potem szkoda kasy na kolejne środki. Więc skupiłbym się na zabiegu T1 przy tak nisko budżetowej uprawie.

A co na t1?

Wiadomość z agroFakt.pl

bolid20    35

zależy jakie masz finanse. I to tak ciężko doradzić bo ja np sieje co roku ta samą odmianę i wiem już jakie ma wady i zalety. ważne żeby pisało ze zwalcza choroby podstawy źdźbła i zgorzel podstawy.

tomjur2008    3

poradzcie co na rdze żółtą w pszenicy zrobic??? jest w koncowce kwitnienienia i na lisciu flagowym ewidentnie widac chorobę. czy mozna czyms to jeszcze opryskac????

andrzej1988    102

Ja dałem T3 w czasie kwitnienia w postaci samego tebukonazola bo na T2  zamiast 0,5 l na ha Artey to poszło 0,46 l na ha, wiec nie pełna dawka. 2 litry artey kupiłem na 4.35 ha

sudoku14    0

Ja dałem T3 w czasie kwitnienia w postaci samego tebukonazola bo na T2  zamiast 0,5 l na ha Artey to poszło 0,46 l na ha, wiec nie pełna dawka. 2 litry artey kupiłem na 4.35 ha

A co na t1?

losktos    120

Kolego to czy bedzie dobry plon pszenicy czy lepszy pszenzyta to zalezy. Jeżeli ziemia jest w dobrej kulturze ma dobre ph zasobność w miare to na 4,5 klasie w dobrej kulturze przy dobrej odmianie dobrym nawożeniu ochronie napewno lepiej sie opłaci pszenica. Ale jeśli ziemia jest z lekka zapuszczona to lepiej sobie pewnie poradzi pszenzyto.

Panowie porobiliscie juz T3? Ja sie ciagle waham czy robic. Bo czesc pszenicy jest w dobrej kondycji. Ale mam np odmiane jantarke gdzie nie wiem czemu ale liść flagowy w około 20 % zżółkł mi nie wiem czemu. I tam chyba bede musiał jechac T3 a na reszcie arealu sam sie zastanawiam. Jest sucho dzis cos popadało pierwszy raz od 3 tygodni.

T3 zrobione w ubiegłym tygodniu. Nie ryzykuje, nie chce później mieć do czynienia z fusarium

jaco25    262

U mnie cała agrotechnika pszenicy zrobiona teraz czekać do żniw.

I dawka 200kg saletry

II dawka 170kg saletry

III dawka 100kh saletry

T1 Tilt 0,8l Prochloraz 0,8l

T3 amistar 0,5l, menara 0,5l

T3 tebukonazol 1l

Skracana moddus 0,3l i 1l CCC

Odminy Agil i Toras klasa od 3a do 4b duża przewaga 3b, przedplony owies,rzepak,bobik, pszenica ozima

wiki868    0

@wiki868 ja specjalistą nie jestem ale coś Ci podpowiem, bo widzę że nikt lepszy ode mnie się nie kwapi.

Niby można łączyć mocznik, ja często to robię ALE. Jak jest duża susza to możesz przypalić zboże. Kwestia antywylegacza to środka o tej nazwie to już na pewno nie, a myślę że i innych również. U mnie pszenica jara już dawno się kłosi. Jeśli u Ciebie zaczęła kłoszenie to nie ma mowy o skracaniu. Ostateczne terminy krążą w okolicy fazy liścia flagowego, czyli bardzo prowizorycznie mówiąc, kiedy kłos nie jest w ogóle widoczny, co myślę że u Ciebie już nie ma miejsca. Dodatkowo susza panuje chyba jednak w całej Polsce, gdzieś więcej gdzieś mniej, więc raczej nie zanosi się na wyleganie w zbożach jarych.

Mi się jęczmień jary kładzie powoli, wiatr silny i deszcz go troche powalił, już kończy się kłosić, prawie zaczyna już kwitnąć.  Jak go można podnieść ?? 

A jak chodzi  o pszenice jarą to jest w fazie kwitnienia, już ma bardzo dużo takich żółtych pylników.

tomjur2008    3

i cosz mi teraz poczac ... w I dawne dalem mondatak + lotus potem poprawka lotusem a teraz pod koniec kwitnienia rdza żółta wyskoczyla na flagowym :-(

icek1    178

niedługo żniwa u nie pszenica już zaczyna dojrzewać tylko ziarka będą jakieś małe

Edytowano przez icek1

bools    13

Witam. macie moze jakis sposob na dziki , pinlujemy juz 62 dzien glownie ziemniakow wczoraj o polnocy mowie przejade sie po pszenicy  2 dziki i pszenice jedza odm julius mewa ma wonsy i w niej nie siedza nie mam sily juz do tych sk....  

Jesli macie jakis sposób to prosze powiedziec :)

szopen    28

A koła łowieckiego nie ma w tym rejonie? Oni od tego są i płacą za straty.

bools    13

koło lowieckie jest ich 20 w kole jeden poluje .... reszta pije 3 lata temu zniszczyly pszenice 2 ha ukosilem z niej 4 tony masakra a odszkodowanie to 350 zl to jest smiech na sali .... wczoraj podjechalem je 5 m od ciagnika ... 

margoo78    61

Powiedzcie, co może byc przyczyną skrócenia kłosów mają około 8 pięterek odmiana Boomer nawożenie azotem 160 kg/ha czystego?

Ulman    292

Powiedzcie, co może byc przyczyną skrócenia kłosów mają około 8 pięterek odmiana Boomer nawożenie azotem 160 kg/ha czystego?

Pewnie redukcja dolnych pięterek ze względu na suszę. 8 pięter jest wystarczająco na przyzwoity plon o ile ziarno ładnie się wypełni

grzesrol    3

Koledzy jaką odmianę żyta hybrydowego ,polecacie .Ta pszenica zbyt ,nakładowa się robi .Trochę go bym zasiał w tym roku. 

wiki868    0

pryskałem na wiosnę pszenicę ozimą apyrosem w dawce 26g i zniszczył mi całkowicie pszenice a chwasty rosną w najlepsze,

czy należy mi się jakieś odszkodowanie ?

tak wygląda

http://ifotos.pl/zobacz/DSC0128ad_wsqxxqh.jpg

DSC0128ad_wsqxxqh.jpg

Ja swoją pszenicę pryskałem zestawem Apyros + Granstar.   Powiem ci że czyściutko, jestem bardzo zadowolony z tego oprysku.  Wszystkie chwasty zniszczone całkowicie. Jedynie ostrożen polny  jest tak jakby do polowy uschniety, dolne liscie ma zielone.

Moze na złej pogodzie albo w suszy, albo zbyt wczesnie ?? sam sobie szukaj przyczyny bo odszkodowania nie dostaniesz,  bo i tak zwalą na twój błąd. 

Edytowano przez wiki868

jaco25    262

Pewnie redukcja dolnych pięterek ze względu na suszę. 8 pięter jest wystarczająco na przyzwoity plon o ile ziarno ładnie się wypełni

u mnie w jarej jest 9,10 w ozimej 11,12 :blink:

kapec22    26

Moze na złej pogodzie albo w suszy, albo zbyt wczesnie ?? sam sobie szukaj przyczyny bo odszkodowania nie dostaniesz,  bo i tak zwalą na twój błąd. 

wszystko było jak ma być tylko środek gówniany i tyle nie dość że zjarał pszenice to w ogóle nie poradził z chwastami 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.