Polecane posty

miwigos    3498

Na dwóch kłosach ,albo liczy pod górkę i na dół to mu tak wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy jest sens sypać saletrę jeszcze na pszenicę, która kwitnie?? Czy lepiej po przekwitnięciu 2 razy prysnąć mocznikiem i tym sposobem dać jej te 10-15 kg azotu?? Czy ewentualne pryskanie mocznikiem można połączyć z tebukonazolem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pojawia sie u was skrzypionek w pszenicy?? U mnie miejscami jest i wyżera zielenine z liscia i zostawia białą siatke, pasek. dzis wieczorem planuje opryskac jakims insektycydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie na zimowej troszkę go było, ale popadało i widzę że w większości "go zmyło". Natomiast na pszenicy jarej było go bardzo dużo- pryskałem wczoraj cyperkill-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Gdy podzielę na 2 wychdzi własnie 16. Napisałem , że znalazłem takie kłosy, co nie znaczy, że cały łan taki jest , bez przesady. Większość kłosów ma 12 pięterek. Ta sama odmiana na innym kawałku pola już tylko po 10. Ale to jeszcze nie znaczy, że plon będzie jakiś ekstra, bardziej martwię się, CO będzie w tych pięterkach, niż ile, bo paszówka nie jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie na zimowej troszkę go było, ale popadało i widzę że w większości "go zmyło". Natomiast na pszenicy jarej było go bardzo dużo- pryskałem wczoraj cyperkill-em.

 

U mnie tego robactwa duzo nie ma. Zakupiłem dzisiaj Fury 100EW. Wieczorem trzeba bedzie prysnać, szkoda żeby liscie jadło a koszt opryskania jest nie duzy 17 zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

A juz fachowcy mowi ze to rdza i kupuje zle srodki ochrony.
Mam nadzieje ze wszystko wroci do normy po pewnym czasie.Tak czy inaczej jutro pryskam na grzyba.Mozecie cos podpowiedziec jak srodek wybrac aby przetrzymal do zniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj opryskałem pszenice od skrzypionka srodkiem Fury. Na jednym prawie 2,5 hektarowych kawałku coś mi sie jebneło i zamist dac 250 ml na 2,5 ha to dałem 205 ml ale jutro wieczorkiem bede pryskał tebukonazolem to dodam jeszcze na ten kawałek te 45ml i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam

 

    Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W pszenicy tak późno nie próbowałem jedynie w jęczmieniu i było wszystko ok. Jak masz tego sporo to bym zaryzykował bo na skupie mogą kręcić nosem potem. Tylko musisz zdążyć przed wykłoszeniem się głuchego bo potem to już wiele może nie dać bo rośliny załatwi ale nasiona suche zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Witam

 

    Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?

Kiedys pryskałem pszenice jara reki nie dam uciac ale chyba była wykłoszona już albo się kłosiła środkiem Puma i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Również kiedyś pryskałem jarkę pumą i załatwiła owies a już był większy od pszenicy.Mam pytanie czy można jeszcze zwalczać miotłę w ozimej pszenicy.Myślałem o axialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam,

Mam kawałeczek 20 arów pszenicy Arkadii, zastosowane przeliczeniowo ok.200 kg/ha saletry i na tym koniec nawożenia. W fazie 1 kolanka 1cm nad ziemią zastosowałem na nią 0,1 moddus. Pszenica ma 110 cm. Z kolei na drugim już uprawianym zgodnie ze sztuką zastosowałem 140 N( i wczoraj poszło 34 kg Azotu na kłos). Stosowałem skracanie w fazie prawie bbch 31(kolanko 0,8 cm nad ziemią) Optimus 0,45 l/ha oraz ccc 720 1 litr oraz w fazie bbch 37 0,5 litra Medaxu Top. Pszenica ma równe 90 cm.

Jak uważacie z doświadczenia(dla mnie fajnie by było jakby miała 80 cm) czy te zabiegi skracania mówiąc kolokwialnie "udały się"-te 20-25 cm to już max co da się osiągnąć? Czy gdzieś popełniłem jeszcze błąd i jest możliwe skrócić ją bardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@koczas: Porównaj wysokość w środku łanu a gdzies przy miedzach i uzyskasz odpowiedź czy zabieg się udał. Nie ma chyba określonej skali przy jakiej dawce ile centymetrów zostanie skrócone źdźbło bo powodzenie tego zabiegu jak żadnego innego zależy od bardzo wielu czynników (faza, temperatura, nasłonecznienie, wilgotność, kwestia przymrozków...). U siebie widzę że na poprzeczniakach gdzie za wcześnie włączyłem belkę zboża są prawie połowę niższe. Czy taka ilość s.a. wpłynie na plon? Nie sądzę bo kłosy przy tak krótkiej słomie sa jednakowe co na pozostałym polu. Jedynie trzeba przeliczyć czy zwiększanie dawek opłaca się jeśli zboże i tak dostoi do żniw przy tych etykietowych.


Ja z kolei mam pytanie o fungicyd. Miałem przygotowanego "na kłosa" Revellera jednak pola w kilku kawałkach i trzeba było rozlewać środek na parę razy. Przez to na ostatnie pole nieco mi zabraknie. Przyjąłem dawkę 0,8l/ha i widać zawsze przeholowałem że teraz mi braknie. Ostatecznie mam do zrobienia ostatni mały kawałek 2,3ha i do dyspozycji 1l Revellera. Jednak mam pozostałości z roku ubiegłego i zastanawiam się co bedzie najlepsze do dodania. W arsenale mam 0,8l Duettu Ultra, 0,3l Lotusa (fenpropidyna która już była na tym kawałku stosowana) oraz 0,5l Artea.

Co byście dodali do tego Revellera? Nie chcę dokupywać bo chciałem wykorzystać pozostałości by nie gromadzić ich kolejny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

ja stosuje teraz 0,55l/ha starpro + 0,5 l/ha markiz. bo widać, że skrzypionka zaczyna atakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam co moge zastosowac na t3 mam falcon i cos jeszcze dodac do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

pszenica juz kwitnie, kłosy bardzo ładne, jedzenia jak i doglebowo tak i dolistnie dostala sporo, z fungicydów to dostala mondatak plus lotus, potem jeszcze poprawka samym lotusem i mam problem tego typu ze lisc flagowy na samych koncowkach mi usycha, czy to ma jakies znaczenie na plon?? czy mozna w tej fazie jeszcze jakis srodek zastosowac?? i jaki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja opryskałem jarą sumi alfa na skrzypionka + bumper+ odżywka z agroloku zobaczymy co będzie centrum polski łódzkie susza jak nie wiem co ciekawy jestem czy przypali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj