Skocz do zawartości

Polecane posty

grego    218

tak jak kolega wyżej napisał ograniczenie to karencja w przypadku Duetu to 35 dni. U mnie susza okropna, a na Arkadii widać mącznika i to na górnych liściach! na T2 z 2 tygodnie temu poszedł Duet Ultra, Bamberka bez ochrony jest zdrowa. T3 jeszcze nie robiłem bo coś nie bardzo widzi mi się w taką susze

Edytowano przez grego

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

oj waldek widać ze nie masz doradcy dobrego albo nie masz go wcale

jak pszenica rokuje daj strobi p[lus epoksykonazol

a jak nie to tebukonazol

panczo1922    68

Ja też boję się zrobić t3 w pszenicy... Susza straszna...
Dzisiaj oglądałem pola to tam gdzie słabsza ziemia to zaczyna wypalac... Sądzę że w takich warunkach t3 może ją tylko dobić...

tomek73    186

Ja raczej odpuszczę T3, można przypalić, a jak do tej pory  żadnego błędu nie popełniłem.

Michalmeer    366

Opryskałem na grzyba i po godzinie przyszedł lekki deszczyk , środek powinien działać chyba tak ?

andrzej1988    101

ja jestem z lubelskiego okolice biłgoraja. tragedi u nas nie ma. zboża ładnie wygladają ale tez by sie troche deszczu przydało. też mam zamiar dac T3 w pszenicy. Podpalac jej nie podapala, wilgoci troche ma ale upały swoje robią.

slonju77    12

U mnie pszenica ma średnio 12 pięter w kłosie, a znalazłem takie, gdzie jest po 14 czy 16. Gdyby to miało świadczyć o plonie, byłbym milionerem :D . U mnie na szczęście 2 ostatnie tygodnie maja padało

Edit: policzyłem inaczej "piętra"

16 pięterek ?nie ma takiej opcji

koczas    53

Czy jest sens sypać saletrę jeszcze na pszenicę, która kwitnie?? Czy lepiej po przekwitnięciu 2 razy prysnąć mocznikiem i tym sposobem dać jej te 10-15 kg azotu?? Czy ewentualne pryskanie mocznikiem można połączyć z tebukonazolem??

andrzej1988    101

pojawia sie u was skrzypionek w pszenicy?? U mnie miejscami jest i wyżera zielenine z liscia i zostawia białą siatke, pasek. dzis wieczorem planuje opryskac jakims insektycydem

koczas    53

U mnie na zimowej troszkę go było, ale popadało i widzę że w większości "go zmyło". Natomiast na pszenicy jarej było go bardzo dużo- pryskałem wczoraj cyperkill-em.

jahooo    254

Gdy podzielę na 2 wychdzi własnie 16. Napisałem , że znalazłem takie kłosy, co nie znaczy, że cały łan taki jest , bez przesady. Większość kłosów ma 12 pięterek. Ta sama odmiana na innym kawałku pola już tylko po 10. Ale to jeszcze nie znaczy, że plon będzie jakiś ekstra, bardziej martwię się, CO będzie w tych pięterkach, niż ile, bo paszówka nie jest w cenie.

andrzej1988    101

U mnie na zimowej troszkę go było, ale popadało i widzę że w większości "go zmyło". Natomiast na pszenicy jarej było go bardzo dużo- pryskałem wczoraj cyperkill-em.

U mnie tego robactwa duzo nie ma. Zakupiłem dzisiaj Fury 100EW. Wieczorem trzeba bedzie prysnać, szkoda żeby liscie jadło a koszt opryskania jest nie duzy 17 zł na ha

Alfaholik    0

A juz fachowcy mowi ze to rdza i kupuje zle srodki ochrony.
Mam nadzieje ze wszystko wroci do normy po pewnym czasie.Tak czy inaczej jutro pryskam na grzyba.Mozecie cos podpowiedziec jak srodek wybrac aby przetrzymal do zniw

andrzej1988    101

dzisiaj opryskałem pszenice od skrzypionka srodkiem Fury. Na jednym prawie 2,5 hektarowych kawałku coś mi sie jebneło i zamist dac 250 ml na 2,5 ha to dałem 205 ml ale jutro wieczorkiem bede pryskał tebukonazolem to dodam jeszcze na ten kawałek te 45ml i bedzie ok.

16HDR008    0

Witam

Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?

grego    218

W pszenicy tak późno nie próbowałem jedynie w jęczmieniu i było wszystko ok. Jak masz tego sporo to bym zaryzykował bo na skupie mogą kręcić nosem potem. Tylko musisz zdążyć przed wykłoszeniem się głuchego bo potem to już wiele może nie dać bo rośliny załatwi ale nasiona suche zostaną.

knoro93    165

Witam

Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?

Kiedys pryskałem pszenice jara reki nie dam uciac ale chyba była wykłoszona już albo się kłosiła środkiem Puma i wszystko było ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się