Skocz do zawartości

Polecane posty

grego    218

a jak u ciebie z opadami? Jak susza tak jak u mnie to się nie dziw. Ja mimo to jutro chce rozsiać III dawkę saletry i wykorzystać ostatnią wilgoć. Ogólnie to masakra w tym roku niby ostatnie dni deszczowe ale bez deszczu tylko lekkie mżawki...

slawek2209    78

Jestem z knoroz a skąd? Albo ja troche namieszałem albo Ty źle zrozumiałeś 5-6 ton to mi chodziło o ozimą pszenice. W jarce drugi zabieg od grzyba planuje T2/T3 co roku tak robie i jest zdrowo. Jasrka na 4-5 klasie. Do kolegi pod Tobą z przypaleniami sie liczyłem bo wiem ze moddus i tebukonazol przypalaja tylko chcem sie upewnić wiec nie cwaniakuj jak chcesz to sobie jezdź 20 razy opryskiwaczem jak nie masz co robic ja tyle czasu nie mam. Kwaśne deszcze raczej nie bo u nas nie ma na podlasiu takich wielkich zakładów przemyslowych żeby mogły powstawać kwaśne deszcze. Ja osobiście nie miałem przypaleń do tej pory. Waham sie czy w ozimej rzucić 100 kg saletry na kłos i czy robić oddzielnie T2 i T3 skoro poki co jest zdrowa i dość rzadka. Nie wiem czy sie pchac w koszta skoro rokuj na te 5-6 ton tak jak napisałem

U mnie też jara delikatnie ma końce liści przypalone po mieszaninie  Ccc ,Moddus ,Duett star ,Mondatak.Rozmawiałem z przedstawicielem Syngenty który potwierdził że mogą występować przypalenia w mieszaninach tebukonazolu z Moddusem.Najwyrazniej inne triazole tez reagują z nim

Wiadomość z agroFakt.pl

BENNY82    34

no to u mnie epoksykonazol z moddusem niby przypaił? no to jarki nie bede skracał moddusem a samo ccc też da rade w fazie odpowiedniej.

slawek2209    78

wygląd ze tak.Według mądrych głów to triazol ma niby palić w mieszaninie z moddusem.Każdy broni swego produktu

thug    196

prawda jest taka że zboża ratują się przed brakiem wody i będą się kłosić

RAMZES9107    20

Też mam Jantarkę i w niej jeszcze daleko do kłoszenia, a ten skagen to sam nie wiem... Na drugą a zarazem ostatnią dawke azotu w Skagenie poszedł mocznik i może on przestał działać a w konsekwencji brak azotu przyspieszył kłoszenie?

A powiedzcie czy jak mam poprzypalaną jajbardziej na poprzeczkach bo reszta łanu nie aż tak bardzo to czy jutro moge jechć tilt turbo?

andrzej1988    102

panowie mieliście może uszkodzenia zbóż jarych po commandzie, u mnie w okolice to zboża jare są żółte albo białe w całości. Dojdą one do siebie czy już po ptokach.

gen    50

pierwsze stawiam na wirusa ,drugie -50% to wirus

trzecie 50 % wirus

Obecność wirusa powoduje podatność na wszystkie choroby i to może się nakładać ,więc może też być rdza 

andrzejg120    0
Napisano (edytowany)

Panowie a jak u was z kłoszeniem Skagena? Bo nimy średniopóźna odmiana a u mnie już kłosy na wierzchu. Może stabilan tak negatywnie wpłynął? Oprysk 16.04 - 1,5 l/ha Stabilanu. Po prostu z dnia na dzien zrobiła się jasna i zaczęła kłoszenie.

Ja też mam skagena ale u mnie to ciemnozielona lecz jasniejsza od Nelsona i dopiero flagówka wychodzi i jutro jadę z t2 Acanto0,6l+ safir 0,7l, a na pszenżyto które zaczyna kłosic się to samo+ 1l tebukonazolu no i około soboty 3dawka N około 120kg saletry, a do tej pory dostały już 180kg N. Liczę na około 8-9ton na IV klasie ziemi.

Edytowano przez andrzejg120

bratpit    18

taka sytuacja przypalenia? brak pokarmu ?  wirus? choroba?

KUrcze jakbys robił takie zdjęcie do dowodu to nikt nie rozpoznałby twarzy  , a co dopiero  choroby :)

NAjbardziej przypomina rdzę , ale przy tej jakości zdjęcia to jedynie cyganka ... .

@Gen 

Obecność wody też powoduje zwiększona podatność na choroby ;)

aro1975    114

ja na skagen pojechałem wczoraj z grzybówka  na T2 (flagowy już wyszedł), kłos zapewne pod koniec tygodnia, dostanie 100kg/ha saletry, a jak tylko błyśnie słońce to drugie skracanie

gen    50

@bratpit-Takie nasilenie choroby można by zrozumieć o tej porze tylko w przypadku braku ochrony fungicydowej lub innego czynnika który jest niezależny od stosowanej ochrony ,więc mamy pytanie co było stosowane na T1 i T 2 ?

andrzejg120    0

ja na skagen pojechałem wczoraj z grzybówka  na T2 (flagowy już wyszedł), kłos zapewne pod koniec tygodnia, dostanie 100kg/ha saletry, a jak tylko błyśnie słońce to drugie skracanie

A kiedy stosujesz drugie skracanie i czym bo ja skróciłem tylko modusem 0,4l/ha siew był rzadki około 140kg/ha to może utrzyma

aro1975    114

ja wysiałem identyczna ilość na ha po rzepaku, T1 0,4 cuadro (odpowiednik modusa), w tej chwili pszenica ma wysokość przedniego koła w c360, rozdzieliłem ochronę grzybowa od skracania bo pogoda bez słońca i przy T1 przypaliło końcówki - sprawdzam czy powodem była mikstura zbiornikowa.

prysnę jak tylko będzie słonce w dawce 0,2l/ha

szarik16    0

Ostatnio zaopserwowałem, iż na łodygach zbóż - w tym przypadku pszenicy ozimej, pojawia się klejąca piana. W tej pianie wygrzebałem robaka. Co to może być?

szarik16    0

Z tego co podaje Wujek Google, szkodnik powoduje żółknięcie roślin oraz zahamowanie wzrostu. Stąd pytanie - czy pryskać? Jak tak, to czym? Wujek Google podaje oprysk na mszyce.

knoro93    167
Napisano (edytowany)

wygląd ze tak.Według mądrych głów to triazol ma niby palić w mieszaninie z moddusem.Każdy broni swego produktu

Są bodajże 3 czy 4 triazole które z moddusem powodują przypalenia ale pamietam tylko tebukonazol musiałbym poszukać.

panowie mieliście może uszkodzenia zbóż jarych po commandzie, u mnie w okolice to zboża jare są żółte albo białe w całości. Dojdą one do siebie czy już po ptokach.

Ja miałem pszenice jara uszkodzona na łaczeniu pól z łubinem obecnie pszenica ładnie odbiła i nie odstaje od innych wiec myśle że za bardzo nie musisz sie martwic.

Panowie dylemat. Mam pare ha dobrej i pare ha słabszej rzadszej pszenicy. W dobrej już postanowiłem pójdzie 3 dawka saletry i t2 i t3. W słabszej na poczatku rzucic 3 dawke saletry i dac ochrone t2/t3. Ale w sumie skoro jest rzadka to azotu jeszcze nie wykorzystała wiec może lepiej zrobic t2 i t3 oddzielnie a odpuścić 3 dawke saltry tym bardziej że 2 dawka był mocznik? Podpowie ktoś cos?

Edytowano przez knoro93

Strazak76    1
Napisano (edytowany)

Też załatwiłem sobie jęczmień i co gorsze sąsiadowi , na całe szczęście nie dużo ale za miedzą biało rzeczywiście się zrobiło , pojechałem asahi i mam zamiar jeszcze jakąś odżywką szarpnąć , zaczyna się odbudowywać ale myślę że spadek plonu gwarantowany

Edytowano przez Strazak76

BENNY82    34

bratpit zrobie lepsze bo widze że można załadowac do 14mb te byly vga . to nie jest rdza zdjecia troche was zmyliły nie ma rodników tzw lisc jest kolorowy poprostu te dolne są uschniete. zrobie zdjecie łanu i zdzbeł na neutralnym tle.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.