Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    120

panowie kiedy planujecie T3 ?? i 3 dawkę u mnie było bardzo sucho ale wczoraj ładnie popadało i chciał bym posiać jutro tylko nie wiem co mocznik czy saletrę ???

3 dawka już poszła, T3 na początku kwitnienia. Co do nawożenia, zdecydowanie saletra

Sunf    9
Napisano (edytowany)

3 dawka już poszła, T3 na początku kwitnienia. Co do nawożenia, zdecydowanie saletra

Solo protikonazol nie idzie dostac u nas bo widze http://www.bayercropscience.co.uk/our-products/fungicides/proline

http://www.bayercropscience.co.uk/api/DocumentDownload/Download/?id=100003131h

http://www.bayercropscience.co.uk/api/DocumentDownload/Download/?id=100003309

Na microdochium majedynie wplyw agrotechnika?

Edytowano przez Sunf

Agro-Nom    6

Nie przesadzacie trochę z tym kłoszeniem u mnie dopiero podflagowy. Jakie odmiany się już wam klosza ą

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekZ058    75

u mnie Arkadia smiało idzie do przodu,Natula tez zaczyna ale w przypadku Bamberki jeszcze nie ma mowy o kłoszeniu

panczo1922    68

U mnie (okolice Poznania )
Arkadia gdzieniegdzie pokazuje klos tak samo muszelka... Jantarka jeszcze z dobry tydzień...

Renault85-15TX    167

U mnie Arkadia zaczyna pokazywać liść flagowy a Agil już w pełni ma rozwinięty liść flagowy. Jak przestaną padać deszcze ruszam z T2 chociaż nie widać wcale oznak choroby. 

BENNY82    34

u mnie odmiana ludwig zaczyna sie kłosic pochwa sie otwiera i widac kłos. w poniedziałek azot. a pszenica jara do skracania na głownym zdzble pierwsze kolanko ok 1 cm nad wezłem ,pszenżyto już prawie dwa.

koczas    54

A ja trochę dałem ciała, w poniedziałek opryskałem na flagowy, a tu arkadia i sailor nie wiadomo skąd dzisiaj kłosy widać. Zapowiadali deszcz, więc pryskałem- a nie padało praktycznie wcale. Poczekałbym trochę i pewnie bez straty plonu wyrobiłbym się w dwóch zabiegach. Trzeba walić saletrę a tu sahara na polu.

grego    218

eee tam nie jest tak źle, jak nie będzie przekropnej pogody to obejdzie się bez T3, a jak będzie deszczowo to pojedziesz tebukonazolem na, a taki w sumie późniejszy zabieg wyjdzie tylko na plus. Chociaż niektórzy T2 robią celowo właśnie tak jak ty czyli na tuż przed kłoszeniem. Ja dzisiaj też część pojechałem bo za parę dni się bedzie kłosić, a reszte chyba zostawię na kłos, bo chorób nie widać zabaczymy jaka będzie róźnica.

Witam, miał ktoś przypadek że pszypalił pszenice mocznikiem w oprysku. Jak to długo będzie chorować i jak sie odbije na plonie. :( 

wysoki1122    6
Napisano (edytowany)

Ile dałeś tego mocznika i wody na ha.?

Edytowano przez wysoki1122

Brounter    18

Na tą fazę rozwojową 10 % roztwór to już troszkę przy dużo - 6-8% by w zupełności starczył by nie przypalić roślin

Teraz to i ja to wiem a jeszcze susza była, najbardziej poprzeczki bo tam sie ponakładało. w tygodniu dosyć popadało i teraz też coś pada, może te listki odbiją spowrotem  :( 

knoro93    167

Panowie tydzien temu zrobiłem mix na pszenice jara poszło siarczan magnezu odzywki plonvit zboza adiuwant faster falcon mirage moddus i antywylegacz. Poprzypalał mi ten oprysk końcówki dość mocno i chyba nawet liście dolne chociaż wydaje mi się to troche dziwne. Co zaszkodziło? Obstawiam moddus i tebukonazol z falconu ma ktos inny pomysł? 
Jest sens inswestowac i walic 3 zabiegowa ochrone w pszenice która jest dość rzadka rokuje na 5-6 ton a na dodatek póki co brak oznaki chorób.Czy zrobić po prostu t2/t3? I czy warto sypać 3 dawke azotu ? Pierwsza dawka saletra duga mocznik.

Michalmeer    366

U nas pszenica orkas już gdzieniegdzie n słabszej ziemi pokazują sie kłosy , wczesna odmiana

BENNY82    34
Napisano (edytowany)

Panowie tydzien temu zrobiłem mix na pszenice jara poszło siarczan magnezu odzywki plonvit zboza adiuwant faster falcon mirage moddus i antywylegacz. Poprzypalał mi ten oprysk końcówki dość mocno i chyba nawet liście dolne chociaż wydaje mi się to troche dziwne. Co zaszkodziło? Obstawiam moddus i tebukonazol z falconu ma ktos inny pomysł? 

Jest sens inswestowac i walic 3 zabiegowa ochrone w pszenice która jest dość rzadka rokuje na 5-6 ton a na dodatek póki co brak oznaki chorób.Czy zrobić po prostu t2/t3? I czy warto sypać 3 dawke azotu ? Pierwsza dawka saletra duga mocznik.

5-6 ton jarki na naszych podlaskich glebach to wg ciebie słaby wynik? fakt jest taki że w jarkach jeżeli dwuzabiegowa ochrona to z pominieciem t1 a ty już prysnełes. jak chcesz te 5 ton do domu przywiezc to dobre t2/t3 kolego jak chcesz zaoszczedzic . na jakiej glebie masz te pszenice? azot dajesz pogłównie z tego co czytam albo zle rozumiem- saletra przedsiewnie poszła? i pytanie poza tematem czy jestes z Knoroz? aha no i przypalenia zboża. w tym roku jest nasilenie tego zjawiska z tego co czytam. czy przypadkiem nie padają kwaśne deszcze?

Edytowano przez BENNY82

5-6 ton jarki na naszych podlaskich glebach to wg ciebie słaby wynik? fakt jest taki że w jarkach jeżeli dwuzabiegowa ochrona to z pominieciem t1 a ty już prysnełes. jak chcesz te 5 ton do domu przywiezc to dobre t2/t3 kolego jak chcesz zaoszczedzic . na jakiej glebie masz te pszenice? azot dajesz pogłównie z tego co czytam albo zle rozumiem- saletra przedsiewnie poszła? i pytanie poza tematem czy jestes z Knoroz? aha no i przypalenia zboża. w tym roku jest nasilenie tego zjawiska z tego co czytam. czy przypadkiem nie padają kwaśne deszcze?

Kolego BENNY82 to nie kwaśne deszcze tylko głupota ludzka bo robi sie megamix z nawozów i ś o r. a potem problem i płacz że popalona pszenica. Ja też tak zrobiłem i teraz czekaj co z tego będzie. :mellow:

thug    196

Zrobiłem 10% roztwor i dodałem siarczanu magnezu, pryskam 200l /ha. na 400l dałem 35 kg. mocznika.

gdy jest sucho wogóle zrezygnowałbym z podania mocznika dolistnie na drugi dzień pewną rurkę z liścia mamy

knoro93    167

Jestem z knoroz a skąd? Albo ja troche namieszałem albo Ty źle zrozumiałeś 5-6 ton to mi chodziło o ozimą pszenice. W jarce drugi zabieg od grzyba planuje T2/T3 co roku tak robie i jest zdrowo. Jasrka na 4-5 klasie. Do kolegi pod Tobą z przypaleniami sie liczyłem bo wiem ze moddus i tebukonazol przypalaja tylko chcem sie upewnić wiec nie cwaniakuj jak chcesz to sobie jezdź 20 razy opryskiwaczem jak nie masz co robic ja tyle czasu nie mam. Kwaśne deszcze raczej nie bo u nas nie ma na podlasiu takich wielkich zakładów przemyslowych żeby mogły powstawać kwaśne deszcze. Ja osobiście nie miałem przypaleń do tej pory. Waham sie czy w ozimej rzucić 100 kg saletry na kłos i czy robić oddzielnie T2 i T3 skoro poki co jest zdrowa i dość rzadka. Nie wiem czy sie pchac w koszta skoro rokuj na te 5-6 ton tak jak napisałem

gdy jest sucho wogóle zrezygnowałbym z podania mocznika dolistnie na drugi dzień pewną rurkę z liścia mamy

Teraz przepadło, uczymy się na własnych błędach.

RAMZES9107    20

Panowie a jak u was z kłoszeniem Skagena? Bo nimy średniopóźna odmiana a u mnie już kłosy na wierzchu. Może stabilan tak negatywnie wpłynął? Oprysk 16.04 - 1,5 l/ha Stabilanu. Po prostu z dnia na dzien zrobiła się jasna i zaczęła kłoszenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.