Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Toru    1

Mi Miradora wcisneli w sklepie, ale na forum odradzili go i kupiłem Safir 0,8l/h i Acanto 0,5l/h.

Strazak76    1

Panowie jaki oprysk planujecie po capalo na T 2 w pszenicy?

Osobiście wymyśliłem taką mieszaninę na t2 Menara 0,4 + Olympus 1,5 , na t1 poszło 1,55 Capallo

Wiadomość z agroFakt.pl

KaziU91    13
Napisano (edytowany)

Witam . Na T1 w pszenicy zastosowałem tilt turbo + mondatak . Na t2 mam zakupiony Soligor 425 EC w jakiej za fazie zastosować ?  W pszenicy widać już liścia flagowego . Ochrona tylko dwu zabiegowa 

Edytowano przez KaziU91

Elektro2015    41

Mi także poradzili w sklepie ashasi tylko mówili żeby zrobić słabszą dawkę za pierwszym razem a za jakiś czas jeszcze raz tylko już normalnie

Sunf    9

Cel jakosciowka, ochrona 3 zabiegowa
Kiedy rzucic 3 dawke N ?
W ktorej fazie prysnac plynnie azot organiczny z aminokwasami

Strazak76    1

Witam . Na T1 w pszenicy zastosowałem tilt turbo + mondatak . Na t2 mam zakupiony Soligor 425 EC w jakiej za fazie zastosować ?  W pszenicy widać już liścia flagowego . Ochrona tylko dwu zabiegowa 

Przeciągnąć jak najbardziej na kłosa , obserwować liść flagowy i jak się coś będzie działo to pojedziesz z tematem

Mateusz1q    24

Czy możliwe, ze chwasty po Lancecie jeszcze nie zniknęły? Przytulia byla juz dość duża, a dzisiaj widze, ze stoi jeszcze przywiędnieta? chyba nie odbije ?

losktos    120

co myslicie na t2 na pszenice czyMIRADOR FORTE 160EC bedzie dobry na t1 poszło na jednum polu wirtuoz a na 2 polu capalo czy coś dać innego pszenica jest ładna

bardzie widziałbym Acanto lub Amistar + epoksykonazol, lub tańsza opcja epoksykonazol + chlorotalonil

marluk    29

a duza roznica bedzie pomiedzy Acanto a chlorotalonilem jesli chodzi o laczne zastosowanie z epoxy?

losktos    120

oba preparaty mają zadanie zabezpieczające, z tym ze Acanto to strobiluryna - substancja translaminarna - zastosowana na jednej powierzchni organu może przenikać na jego drugą stronę. Poza tym dociera nawet do jeszcze ukrytych liści (cenna właściwość podczas intensywnego wzrostu). Działa bardzo długo.

Chlorotalonil to substancja powierzchniowa. Nie przemieszcza się w roslinie, nie zniszczy grzyba znajdującego się w roślinie ale zastosowana na powierzchnię organu działa bardzo dobrze zapobiegawczo. Jest jedno ale - przy deszczowej pogodzie parę dni po zabiegu substancja może być poprostu zmyta,

Taka to róznica. Jeżeli zapowiada się deszczowa pogoda - zdecydowanie acanto

grego    218

W pszenicy wychodzi flagowy choć jeszcze nie rozwinięty zdrowotność dobra więc chcę przeciągnąć jak sie da zabieg fungicydem, tylko chciałbym jeszcze dac jakąś odzywkę lub same mikro i pytanie kiedy to zrobić czy teraz lecieć samym mikro czy poczekać jeszcze i dać razem z fungicydem? Wiadomo, że wolałbym drugą opcję tylko czy zastosowanie tego w późniejszej fazie da dobry efekt?. Pszenica jest dość mocna, ciemna i zdrowa

ansu    73

..Chlorotalonil to substancja powierzchniowa. Nie przemieszcza się w roslinie, nie zniszczy grzyba znajdującego się w roślinie ale zastosowana na powierzchnię organu działa bardzo dobrze zapobiegawczo. Jest jedno ale - przy deszczowej pogodzie parę dni po zabiegu substancja może być poprostu zmyta,

Taka to róznica. Jeżeli zapowiada się deszczowa pogoda - zdecydowanie acanto

Tylko jest jedno , ale - Chlorotalonil  działa również na martwe tkanki będące źródłem infekcji na których jest grzyb -więc sprawdza się w trakcie.

Alfaholik    0

Czy to jest objaw braku magnezu w roslnie czy tez objaw choroby grzybowej w pszenicy znajomego

post-57850-0-33013000-1431541322_thumb.jpg

post-57850-0-60019000-1431541367_thumb.jpg

losktos    120

pod warunkiem że martwa tkanka znajduje się tuz przy powierzchni liścia

hanek    0

siemka mam pytanko posiałem dzisiaj pszenice jarą  azotem, a następnie chciał bym dać taki mix : 5kg mocznika + 5 kg siarczanu magnezu + 3 kg kristalonu  zielonego i tu pytanko mam do was po jakim czasie będe mógł wjechać z taką dolistną odżywką :)

grego    218

a czy na pszenice jarą Tilt Turbo + Promax będzie dobre bo akurat mi zostało z ozimej czy zostawić na drugi rok, a dać na jarą coś innego, może Tiltu dać mniej i dolac nieco tebukonazolu do promaxu?

ansu    73

dać taki mix : 10% mocznika + 5% siarczanu magnezu + 3 kg kristalonu  zielonego -proponuję jak już.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.