Skocz do zawartości

Polecane posty

koroniarz    0

Odbiegajac od tematu skracał ktos kiedys pszenżyto ozime? pierwsze kolanko juz ok 10cm od ziemi mozna skracac?

Wiadomość z agroFakt.pl

mat93    30

mam pytanie czy mogę połoczyć Bumper 250 z plonvitem i mocznikiem na pszenicę jarą ? za jednym opryskiem miałbym większość z głowy

globus512    17

Na T2 w lepszej pszenicy planuję dać Adexar w dawce 1,2 l i moddus na usztywnienie 0,15 będzie dobrym rozwiązaniem ? Odmiana Julius i Ostroga

JD1188    71

Ja dzisiaj dałem Fandango 1 l/ha i Moddus na usztywnienie 0,15 l/ha + coś na robaka. Zobaczymy co z tego wydzie czy nie będzie przypaleń :)

Elektro2015    41

Mam taki problem sąsiad pozyskał u siebie od trawy na tytoń pole i musiało zawiewać oprysk do mnie ponieważ całą szerokością pola na odcinku gdzie pozyskał (2ha) przenica JARA jest biała, czy da się jeszcze ją uratować?

Michalmeer    366

Można zwalczyć osty jeszcze ale to juz ostatni moment też pryskałem wczoraj , ale to ostatni moment

ansu    73
Napisano (edytowany)

Osty 10cm dostały 2 x 20g granstaru co tydzień zginie????

Edytowano przez ansu

Renault9514    49

Mam taki problem sąsiad pozyskał u siebie od trawy na tytoń pole i musiało zawiewać oprysk do mnie ponieważ całą szerokością pola na odcinku gdzie pozyskał (2ha) przenica JARA jest biała, czy da się jeszcze ją uratować?

nic jej nie będzie, zapewne pryskał commandem :) zajrzyj na pole za tydzień- półtora to pszenica będzie już normalna ;)

NewVario    8

mam pytanie czy mogę połoczyć Bumper 250 z plonvitem i mocznikiem na pszenicę jarą ? za jednym opryskiem miałbym większość z głowy

Można , wczoraj dawałem 1.5kg siarczanu magnezu , 2l plonvitu zboża , 0,2 Moddusa, 1l CCC oraz 1l Bumpera na hektar , na T1 oraz skracanie ;)

mam pszenice w fazie bbch 33-35. poszło około 110kg czystego N. Boję się o wyleganie, nie stosowałem nic, oprócz herbicydów. Co polecacie dać aby skrócić. Przy okazji jeżeli mogę takie co dać teraz na grzyby ? W pszenżycie mam podobną sytuacje, mogę to samo zastosować ? Pozdrawiam

nnamezis    0

Mam taki problem. Mam pszenice która może wylegnąć. Dostała już 0,4 modusa, widać że ja troche przychamowało ale i tak rośnie bardzo intensywnie. Myślę zastosować poprawke na liść flagowy jak będe robił T2. Tylko nie wiem czy jej nie zaszkodzę ponieważ od ok miesiąca nie widziała deszczu. Pytanie moje, czym? Modus w dawce 0,2 l\ha czy Cerone (tego preparatu nigdy nie stosowałem i nie wiem w jakiej dawce). Azotu dostała ok 130 kg. Prosze o opinie 

Elektro2015    41

Renault9514 Ale plon zapewne będzie mniejszy, czy tylko ją przychamowało? Jeszcze nie pryskałem od trawy ani od grzyba tylko moncznik poszedł po wierzchu w poniedziałek a sąsiad opryskał w sobotę

JD1188    71

Tutaj akurat po Capallo 10 ha, które było dane 15.04. Reszta pola na stanowisku po rzepaku za dwa dni :)

wiki868    0

planuje opryskać herbicydem pszenice jara Apyros + Granstar Ultra. Czy ktos stosował taką mieszankę w pszenicy jarej ?   na etykiecie pisze zeby stosowac to do ozimej,  a odnosnie jarej nic nie pisze.

Toru    1

Mam podobną sytuacje, tylko że ja sam obok pryskałem fasolę. Pomimo że nie było wiatru praktycznie, końcówki przeciwznoszeniowe to 2h jarej pożółkło. Dzisiaj dostała 1l asahi, 14kg mikrokomplexu i 0,8l tytanitu. Jak nie wstanie to będzie 2h fasoli wiecej do posiania :P

Najlepsze jest to że zaraz obok sąsiad też ma jarą pszenice koło mojej fasoli i jest nietknięta.

Toru    1
Napisano (edytowany)

Może się źle wyraziłem, przy samej granicy to faktycznie cała biała jest, dalej pojedyncze listki. Pryskałem commandem tak jak twój sąsiad prawdopodobnie.

Mam nawet zdjęcie w tel. daj meila to Ci podeśle, możę u Ciebie jest podobnie, w/w mieszankę doradzili mi w sklepie.

Edytowano przez Toru

darkoza    8

co myslicie na t2 na pszenice czyMIRADOR FORTE 160EC bedzie dobry na t1 poszło na jednum polu wirtuoz a na 2 polu capalo czy coś dać innego pszenica jest ładna

Lewy410    3

na pszenice przy pierwszym kolanku pojechałem 1litr antywylegacz 675 plus 0.3 Moduss czy mogę teraz pojechac jeszcze 0.3 Modussem czy jakiś inny srodek proponujecie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.