Skocz do zawartości

Polecane posty

aro1975    114

na wirusa nie ma oprysku, prewencyjnie można tylko zwalczyć wektory np. mszyce jesienią

koczas    54

Witam, czy centrum Polski króciło już pszenicę na liść flagowy? Mi się zdaje, że w połowie rozwinięty mam już ostatni liść, i co wydarzy się jeśli zastosuje moddus/ cerone jednak na liść podflagowy zamiast flagowego, oraz na jakiej wysokości jest kłos podczas prawidłowego zabiegu, połowa źdźbła czy wyżej?

Wiadomość z agroFakt.pl

Strazak76    1

Witam, czy centrum Polski króciło już pszenicę na liść flagowy? Mi się zdaje, że w połowie rozwinięty mam już ostatni liść, i co wydarzy się jeśli zastosuje moddus/ cerone jednak na liść podflagowy zamiast flagowego, oraz na jakiej wysokości jest kłos podczas prawidłowego zabiegu, połowa źdźbła czy wyżej?

Efekt zawczesnego zastosowania będzie taki , że kłos może wychodził z pochwy bokiem , co do wyboru środka to osobiście polecam moddus , cerone kiedyś stosowałem i jeśli chodzi o pion roslin było całkiem ok. ale no właśnie jest jedno ale nie można go stosować za wcześnie , ostatnio rozmawiałem dużo z osobami które mają troszeczkę więcej pojęcia niż ja i od kilku z nich usłyszałem , że cerone powoduje proces starzenia roślin co przy zawczesnym zastosowaniu skutkuje spadkiem plonu. Ja osobiście czytając kiedyś materiał naskrobany przez niemieckiego doradcę rolniczego wynalazłem takie zdanie , że pszenicy od fazy 3 kolanka do momentu wykłoszenia nie powinno się dokuczać żadnymi zabiegami skracającymi , ma ona sobie rosnąć swoim naturalnym tokiem , ile jest w tym prawdy nie wiadomo ale osobiście próbuję się stosować do tej reguły , choć ten rok jest bardzo dziwny , było sucho zimno i te pierwsze zabiegi skracające samym CCC u mnie zawiodły po całości , teraz przed 3 kolankiem pojechałem 0,3 moddusa zobaczymy jaki będzie tego efekt , w ubiegłym roku przy spóźnionym zabiegu na pierwsze kolanko pojechałem 1l ccc i 0,3 moddusa-było rewelacyjne działenie , ale przypomnę iż pogoda z goła odmienna- ciepło i mokro , a w tym roku coś mi odbiło żeby zrobić 2l ccc na pierwsze kolano które nie zadziałało i teraz 0,3 moddusa-ot wykombinowałem , ale człowiek uczy się na błędach i w przyszłym roku będę mądrzejszy.

Raptus902    30
Napisano (edytowany)

@Raptus902 Jak pytanie do mnie to myślę że w 8t. Będę naprawdę zadowolony.

Było by super :P Jak tam jeczmien ?

Edytowano przez Raptus902

milanreal1    290

Panowie mam pytanie, chciałbym opryskać jęczmień jary na chwasty czy można mieszać ze sobą Axial z Tomiganem ? Oba maja formulacje ec.

Przeczytaj etykietę axiala i zobaczysz że nie powinno się mieszać.

rolnik190    0

Witam wszystkich użytkowników forum :)

Jesienią zastosowałem na miotłę środek Glean. Na wiosnę w dobrych warunkach pogodowych Lancet Plus 125 opryskałem pszenicę. Minął miesiąc i widzę żę miotła pozostała na polu. Trochę zżółkła, ale w niektórych miejscach pozostała zielona. Mam pytanie czy mogę zastosować ponowny oprysk i jakim środkiem czy lepiej poczekać jeszcze?

koczas    54

Witam, z tej strony znowu ta maruda co nie wie co to za faza pszenicy. Zdjęcia trochę lepszej jakości dzisiaj, może ktoś odważy się napisać co to za faza i czy pryskać już cerone/medax/,moddus(posiadam w niewielkiej ilości wszystkie z tych trzech środków). Wysokośćogółem zboża to 60 cm, a do końca dopiero wychodzącego liścia 43 cm.

A więc co to za faza bbch?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de5a306121ffbc7a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a99130ded830374.html

http://images70.fotosik.pl/874/4f7e4edced8f9076med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/517cc03b7479ce26.html

lesbycool    12

Witam, z tej strony znowu ta maruda co nie wie co to za faza pszenicy. Zdjęcia trochę lepszej jakości dzisiaj, może ktoś odważy się napisać co to za faza i czy pryskać już cerone/medax/,moddus(posiadam w niewielkiej ilości wszystkie z tych trzech środków). Wysokośćogółem zboża to 60 cm, a do końca dopiero wychodzącego liścia 43 cm.

A więc co to za faza bbch?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de5a306121ffbc7a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a99130ded830374.html

http://images70.fotosik.pl/874/4f7e4edced8f9076med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/517cc03b7479ce26.html

BBCH 37 FAZA

koczas    54

Ok, dzięki Ci wielkie. Czy mogę więc jutro pojechać w taki sposób-pole ma 4 hektary a chcę to opryskać tak. Hektar medax top 0,5 l/ha, hektar moddus 0,3 l/ha oraz 2 hektary cerone 0,5 l/ha. Chcę to zrobić w ten sposób, bo takie mam "resztki" oprysków oraz będzie porównanie i wiedza dla przyszłych pokoleń. Chcę również dodać do każdego opryskiwacza fungicydy safir 0,8l/ha oraz amistar(podróba) 0,5 l/ha. Czy będzie ok??

Ulman    292

W jakiej fazie macie  pszenice jare? Już odchwaszczone?, Przymierka do fungi?

Agro-Nom    6

ja mam w fazie strzelania w źdźbło  między czwartkiem a sobotą jadę skracać + fungi itp 3 dni temu dostała N

TOREZ    34

Ok, dzięki Ci wielkie. Czy mogę więc jutro pojechać w taki sposób-pole ma 4 hektary a chcę to opryskać tak. Hektar medax top 0,5 l/ha, hektar moddus 0,3 l/ha oraz 2 hektary cerone 0,5 l/ha. Chcę to zrobić w ten sposób, bo takie mam "resztki" oprysków oraz będzie porównanie i wiedza dla przyszłych pokoleń. Chcę również dodać do każdego opryskiwacza fungicydy safir 0,8l/ha oraz amistar(podróba) 0,5 l/ha. Czy będzie ok??

Osobiście nie dodawałbym żadnego fungicydu podczas stosowanie reterdantów.

Końcówki liści Ci przypali a sama roślina dostanie szoku.

Potem MTZ słaba albo jeszcze gorzej brakuje ziaren w kłosie.

Zrób dwa przejazdy i będziesz spał spokojnie.

Tomek1215    0

na pszenice ozima 1,5 ha dałem 320kg saletry+saletrzak(150kg saletry i 170kg saletrzaka)

jutro kupuje nawoź. 1 raz było tez opryskane chwastoxem 340sl turbo+mocznik 25kg.

jaka dawkę byście proponowali aby nie położyło?chodzi o nazoz pod korzeń,bo mocznikiem tez będę pryskał jeszcze 2 razy.

z góry dzięki za odp.

sybiuszek24    3

Witam.Może ktoś wie jak się nazywają odmiany pszenic zimowych ościstych?Bo mam taką i jestem z niej zadowolony tylko nie znam nazwy brałem ją od gospodarza 2 lata temu i nie zapamiętałem nazwy.Więc jak znacie odmiany ościste to piszcie.

koczas    54

Ok, dzięki. Polecę dwa razy i myślę, że fungicyd będzie nawet dać lepiej jak liść flagowy całkowicie rozwinięty, bo narazie nie wygląda zboże chyba tak źle.

piotrdd    8
Napisano (edytowany)

Do sybiuszek24 ja znam i miałem mewa, lukullus, ostroga z topfarms i podejrzewam że to będzie ona bo to fajna odmiana produkuje bardzo szeroki liść flagowy.

Edytowano przez piotrdd

sybiuszek24    3
Napisano (edytowany)

Dzięki kolego piotrdd za odp sprawdzę te odmiany i porównam do swojej zasianej.Szkoda mi jej zmarnować bo jestem z niej zadowolony :D jest niziutka co mnie cieszy.Pozdrawiam

Edytowano przez sybiuszek24

jacek37    3

W jakiej fazie macie  pszenice jare? Już odchwaszczone?, Przymierka do fungi?

ja w sobote opryskałem siana była 12 marca  skracanie we wtorek jak pogoda pozwoli

slawek2209    78

jara odchwaszona.Aktualnie w fazie wyczuwalne pierwsze kolanko.We wtorek pojdzie Moddus 0.25l  z ccc 0.7  l Od grzyba Duett star z Mondatakiem

Strazak76    1

Witam.Może ktoś wie jak się nazywają odmiany pszenic zimowych ościstych?Bo mam taką i jestem z niej zadowolony tylko nie znam nazwy brałem ją od gospodarza 2 lata temu i nie zapamiętałem nazwy.Więc jak znacie odmiany ościste to piszcie.

Dodam do odmian wymienionych jeszcze ostkę strzelecką

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.