Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darkoza    8
Napisano (edytowany)

witam co to jest za grzyb pryskałem pszenicę na T1 wirtuozem i capalo i na polu robi się zółtawo na T2 jeszcze zaszybko planowałem na T2 dać reveller tam gdzie szedł wirtuoz a tam gdzie capalo to miał iść adexer plus a wy w tym przypadku co bysci dali i zrobili proszę o podpowieś pszenica jest ładna jeszcze na liscia flagowego ma iść 20-20-20 z intermagu 4kg na ha i 10kg siarczanu nagnezupost-23015-0-66237600-1431188932_thumb.jpgpost-23015-0-66237600-1431188932_thumb.jpgpost-23015-0-66237600-1431188932_thumb.jpg

Edytowano przez darkoza

ansu    79

Czy do Cerone (0,5l/ha drugi zabieg) mogę dodać siarczan i jakieś mikro? Ładnie się miesza? Pierwszy raz pryskam Cerone. Chyba już najwyższy czas żeby prysnąć, bo niby do fazy liścia flagowego :unsure:

Dodałem 5kg/ha siarczanu amonu niby można zmniejszyć dawkę Cerone do połowy zobaczymy co wyniknie.

jahooo    289

Zapytaj sąsiada, czym pryskał. Bo może przejdzie, a może nie i powinien zwrócić za straty.

Wiadomość z agroFakt.pl

smerf5030    0

witam co to jest za grzyb pryskałem pszenicę na T1 wirtuozem i capalo i na polu robi się zółtawo na T2 jeszcze zaszybko planowałem na T2 dać reveller tam gdzie szedł wirtuoz a tam gdzie capalo to miał iść adexer plus a wy w tym przypadku co bysci dali i zrobili proszę o podpowieś pszenica jest ładna jeszcze na liscia flagowego ma iść 20-20-20 z intermagu 4kg na ha i 10kg siarczanu nagnezuattachicon.gifgrzyb aaaaaaaa 074.jpgattachicon.gifgrzyb aaaaaaaa 074.jpgattachicon.gifgrzyb aaaaaaaa 074.jpg

to jest chyba septorioza paskowata lisci a to biale to maczniak

Piechu    43

Chyba brak magnezu w zeszłym roku miałem podobne więc na tym samym polu w tym roku razem z 1 dawką saletry dałem kizeryt

Agrest    527

panowie troche z innej beczki sąsiad pryskał jakiś groch czy coś podobnego w wiatr i zniosło na moją jarą pszenice brana z centrali i zaczyna robić się biała czy przeżyje czy już pozamiatane? opryskałem ją odżywką i czekam co będzie dalej

Prawdopodobnie opryskał  Command 480. Po nim robi się biało. Poczytaj etykietę, ale raczej może być kiepsko.

Alfaholik    0
Napisano (edytowany)

Mozę ktoś polecić dobra odżywkę magnezowa?
Oprocz siarczanu magnezu

Edytowano przez Alfaholik

aro1975    116

kiedy dawać trzecią dawkę N w pszenicy ozimej ? na flagę czy później ?

na kłos :)

ansu    79

Zrobiłem sekcję, do liścia flagowego jeszczeeee dalekooooo, nawet w wczesnych odmianach sianych we wrześniu. Rośliny zdrowe nawet pszenica po pszenicy. Do pierwszego kolanka 160N/ha i 2l/ha CCC750 po ukazaniu się liścia podflagowego 0,5l Cerone +  5 kg siarczanu amonu. Co dalej zobaczę... w rolnictwie trudno coś zaplanować, raczej z N już koniec 

przemo89    6

Co będzie lepsze na T2 Soligor czy Adexar Plus? W tamtym roku pryskałem soligorem i w sumie byłem zadowolony, na części pójdzie Tebu na T3.

gen    50

Gen

Jaki to wirus?

żółta karłowatość jęczmienia ,wykończył w tym roku 70 % zasiewów jęczmienia w Polsce -tak twierdzą firmy nasienne. Efekty na pszenicy będa widoczne przed żniwami ,bardziej łagodne.

krecikuryn    4

U mnie ten efekt wirusa zanika po odżywkach i fungicydzie pszenica ładnie sie zazieleniła i na nowych liściach nie widać śladu. Mam inny problem bo dopiero teraz zauważyłem przytulię ... srodek przepuścił a ja dopiero teraz looknąłem. Fluroksypyr- tylko w jakiej dawce dać??

krychu    43

żółta karłowatość jęczmienia ,wykończył w tym roku 70 % zasiewów jęczmienia w Polsce -tak twierdzą firmy nasienne. Efekty na pszenicy będa widoczne przed żniwami ,bardziej łagodne.

Czy takie nasiona nadają się po żniwach na siew oraz skarmianie dla trzody?

iron    415

gen ma rację jeśli chodzi o jęczmień z tym wirusem ale w przypadku pszenicy nie jest to jednoznaczne bo szkody wyrzadzane przez śmietki też można pomylić wiosną z wirusem szczególnie na słabszych mniej mniej chronionych plantacjach, ja od tego roku całą pszenicę jesienią będę pryskac na robactwo

marcin2057    20

a co będzie lepsze na III dawkę N saletra czy mocznik, dostałą 2 x po 200kg/ha saletry 34%N + dokarmanie dolistne a tak wg jaką odmianę polecacie na mozaikę IV i V klasę ziemi, przedplon mieszanka owies i jęczmień   

knoro93    171

Saletra jest bardziej precyzyjna siejesz i masz niemal natychmiastowe działanie mocznik o juz inna bajka trzeba wysiac po deszcz i nie wiadomo dokładnie kiedy bedzie działal. Do tego trzeba wysiac go z odpowiednim wyprzedzeniem. Na słabsze ziemie poleciłbym Ci jantarke i skagena. Mam w tym roku 5 odmian na jednym kawałku i najlepiej wyglada jantarka ale i skagen sobie radzi nie najgorzej.

Panowie planuje 190 N dałem juz 0,8 antywylegacza i 0,25 moddusa. Na flagowy zostało mi 0,1 moddusa. Nie za słabe te skracanie bedzie? Te 0,1 moddusa to nie za mało? Pszenica ogólnie nie jest jakas super ale sa miejsca ze jest ładna.

krzychu1833    9

U mnie ten efekt wirusa zanika po odżywkach i fungicydzie pszenica ładnie sie zazieleniła i na nowych liściach nie widać śladu. Mam inny problem bo dopiero teraz zauważyłem przytulię ... srodek przepuścił a ja dopiero teraz looknąłem. Fluroksypyr- tylko w jakiej dawce dać??

Ja daje 0,5l/ha Saroksypyru i w zupełności wystarcza

BENNY82    35

knoro 93 nawożenie jak u mnie. na t1 niepotrzebnie obniżyłes dawki ccc i moddusa i masz watpliwosci czy ustoi, na flagowy 0,1 moduss mało dokup cerone lub cos w tym stylu w jakiej fazie masz pszenice bo obstawiłbym 2 kolanko- wiec prysnij tym moddusem teraz a na\plagowy cerone i ratuj plon albo daruj sobie 3 dawke azotu

@knoro Moim zadaniem za mało. Ja bym dał przed flagowym min 0.3. Ja po dawce na kłos będę miał około 180N . dalem juz 0.3 Moddus + 1.2l Antywylegacza i w czwartek 0.3 Moddusa.

KPK KUMURUN TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)