Skocz do zawartości

Polecane posty

jacek472    15

a ile razy w sezonie można pryskać środkiem axial

wg rejestracji pewnie raz, ale wg praktyki to i 3 nie powinno zaszkodzić bo jest to środek nalistny nie doglebowy i przy dawce 0,3l jak dasz 3 razy to będzie 0,9l, a przy górnej dasz 2x 0,45l też będzie 0,9l, a na poprzeczniakach i zakrętach dasz 4x 0,3L (praktykowane u mnie) brak fitotoksyczności dla rośliny uprawnej, więc można kilka razy prysnąć tylko pytanie po co? gdyż jest to bardzo dobry środek który powala u mnie spokojnie miotłe i owsik przy dawce 0,3l i w mieszance z granstar+grodyl lub lintur. mówię o dawkach axial stary z adigorem, bo nowy to dawki x2.

szymon91    8

dziękuje za odpowiedz a pytam dla tego ża na jednym kawałku mam dość dużo miotły już raz pryskałem w tym sezonie w dawce właśnie 0,9 i nie wiem czy to pomoże jak przyjdą deszcze czy ona nie odbije czasami 

milanreal1    290

Co do przypaleń końcówek lisci to przyczyn moze byż bardzo dużo. Zaczniejmy od tego że jest bardzo sucho, rośliny zamykają aparaty szparkowe, a dostaja cos na liść wiec je muszą otworzyć. Kolejna sprawa to zimna woda, i wysoka temp w łanie. I nie zapominajmy że rolnicy mają tendencje do przelewania oprysków lub wykonywania byle jakimi opryskiwaczami. Jest sucho, na liściach gruba warstwa kutykuli więc każda wieksza kropla będzie nam spływała na końcówki liści.

Wiadomość z agroFakt.pl

karolr2    180

Z tymi żółtymi końcówkami to jest dziwna sprawa. W tamtym roku też występowały i to w różnych regionach kraju. Ja jeszcze niczym nie pryskałem i też są miejscami żółte. Może jutro wjadę z t1 i ccc jak się da teraz lekko kropi deszcz.

Panowie zastanawiam się co dać na zboża jare (mieszanka pszenicy z jęczmieniem) na pierwszą dawke saletre czy coś innego co polecacie,jesienią dałem ok. 25 ton pomiotu kkurzego ?? Jakie odżywki polecacie na mieszanke jeczmienia i pszenicy ? Bo się tak zastanawiam czy niedać takiej mikstury przeliczajac na ha:
1. Mocznik 10kg
2. Siarczan M. 10kg
Do tego mikrovity z intermagu:
3. Miedz 2l
4. Mangan 2l
5. Cynk 2l
6. Molibden 1l
7. Maxbor 2 l
8. Wapnovit 3l. już na jednym polu widze przebarwienia i potem zostają place niewiem dlaczego. Dodać coś jeszcze albo może są lepsze innych firm mikroelementy ?? Plon w jaki celuje to 5-6 ton

20CBR12    51

u mnie w Arkadii jest  dość ostry niedobór magnezu pryskane dwa razy siedmiowodnym siarczanem magnezu ( raz 7%/200l wody drugi raz 5%/200l wody ) i objawy nie ustępują- ma ktoś jakiś pomysł czym innym ją potraktować?

Tomazi3p    44

u mnie w Arkadii jest  dość ostry niedobór magnezu pryskane dwa razy siedmiowodnym siarczanem magnezu ( raz 7%/200l wody drugi raz 5%/200l wody ) i objawy nie ustępują- ma ktoś jakiś pomysł czym innym ją potraktować?

Jak jest sucho to się nie dziw, transpiracja jest zminimalizowana i roślina niemrawo będzie chciała go pobrać.

krecikuryn    4

post-46588-0-13107900-1430127416_thumb.jpg

Koledzy cos sie dzieje z pszeniczką... żółkną końcówki  jak widać na zdjęciach... było troche sucho, dostała yaravita zboże 1l/ha, bumper super 490 1l/ha + Lotus 250 0,4l/ha. 

Dziś w nocy spadło troche wody ... jak myślicie pomoże jej czy coś samemu jeszcze działać??

andrzej1988    102

attachicon.gif20150427_103624.jpg

Koledzy cos sie dzieje z pszeniczką... żółkną końcówki  jak widać na zdjęciach... było troche sucho, dostała yaravita zboże 1l/ha, bumper super 490 1l/ha + Lotus 250 0,4l/ha. 

Dziś w nocy spadło troche wody ... jak myślicie pomoże jej czy coś samemu jeszcze działać??

U mnie w jantarce to samo. przed opryskaniem na grzyba już były żółte końcówki. W ten czwartek minie tydzien od oprysku od grzyba i skracaniem. U mnie troszke popadało ale za mało. W arkadii widze że nie ma ale tez gdzie niegdzie sie trafiają.

gen    50

attachicon.gif20150427_103624.jpg

Czytajcie co było wcześniej pisane -To jest wirus żółtej karłowatości jęczmienia ,widzę że to jest w całej Polsce ,jak macie takie objawy to podawajcie swój powiat aby ocenić skalę klęski żywiołowej spowodowanej przez mszyce jesienią

grego    218

u mnie w Arkadii też mniej żółtych końcówek ale w Bamberce i Juliusie bardzo dużo, mi sie jednak wydaje, że to od któregoś oprysku bo w miejscach gdzie stawałem opryskiwaczem są takie mocniejsze linie żółtego, bardzo to nieciekawie wygląda. U sąsiada, który poza chwastoxem nic nie daje problemu zbytnio nie widać, choć pole bardzo zaniedbane pszenica jasna ledwo co u niego rośnie jest 2 razy mniejsza od moich.

panczo1922    68

U mnie Jantarka zamiast się poprawić to wygląda coraz gorzej... W tym tyg minie 14 dni od t1 i odżywek... Czym ją ratować.
Może deszcz jej pomoże -zapowiadają coś na ten tydzień... To jest septorioza?

post-31085-0-62322900-1430158901_thumb.jpg

rafto    29

Godz po zabiegu tilt turbo + modus + ccc   + mocznik przyszła porządna burza :/ lało z 5 min czy liczyć na to że środek się wchłonął ? 

u mnie to samo. jakieś dwa tygodnie po zabiegu t1.  podobno to żółta karłowatość jęczmienia. i gadał mi taki jeden "fachowiec" że uaktywnia się ona często po oprysku na grzyba. sam wirus jest przenoszony przez mszyce

grego    218

to co jeszcze raz jechać jakimś epoksykonazolem? I dlaczego tam gdzie oprysk sie nałożył jest większe porażenie

Znawcą nie jestem ale septorioza to ma bardziej takie plamy kilka miejsc infekcji które się schodzą po czasie, a u mnie to raczej od razu cały/pół liścia jest przebarwione na żółto, według tego co pisza o tej wirusowej karłowatości to w pszenicy może przechodzić w czerwień tak jak na zdjęciu powyżej, u mnie tego jeszcze nie ma, Sam nie wiem co z tym dalej robić. Czy wydawać kasę na jeszcze jeden fungicyd na septorioze czy nie

Tak jeszcz eraz patzrę na zdjęcie kolegi Panczo to to jednak będzie bardziej septorioza bo są plamy i w środku to bardziej brązowe plamy pewno niż czerwone. Ale żeby az tak duże porażenie, o tak wczesnej porze?

Edytowano przez grego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.