Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akacja    90

niestety rosliny sie dusza,brak wilgoci a zarazem tlenu w glebie[brak tlenu to brak pobrania azotu przez system korzeniowy] i mamy efekt osłabionej rosliny.Spadki plonu będa a i rokowania cenowe nie powalają.Ostrożnie panowie z chemią,szczegółnie regulatory oraz herbicydy,duży stres w okresie osłabienia to redukcja,w najlepszym wypadku pędów nieproduktywnych,w najgorszym pieterek...Jezeli plantacja naprawde mocno osłabiona to,RSM przed deszczem,lub 10-15l rsm32+200l wody+kompleks micro+siarczan magnezu.pozdrawiam

andrews1987    3

Spoko, ale ja czytając forum wolałbym otrzymać PRECYZYJNE odpowiedzi , albo żadne. Pozdrawiam.

No ale przecież pisałem że najlepiej stosować np moddus 0,3l + 1l ccc więc czy to ważne wtedy która ta substancja zwiększa siłę ukorzenienia?? Według mnie to było precyzyjne. Gdybym napisał o ukorzenieniu przy stosowaniu samego CCC to byłby błąd. A jak ktoś np doradza mi stosowanie środka to i tak czytanie etykiety to podstawa. Przepraszam jeśli coś było nie tak-chciałem po prostu pomóc bo koledze nikt nie odpisywał.

kristofer85    1

panowie,czy modusa i ccc trzeba stosować w dzień i to najlepiej jak słonce świeci?czy można tez wieczorem?bo chcę tez odrazu zrobić grzyba,ale w sklepie mi powiedziano że modusa i ccc trzeba zrobić w dzień bo lepiej się wchłania do tkanek zbóz,a niestety wieje wiatr zbyt mocno zebym mogł pryskać teraz

Wiadomość z agroFakt.pl

Hasandar1    0

Witam

Mam problem z pszenicą ozimą oraz pszenzytem ozimym. Na zbożach zaczęły sie pojawiać żółte końcówki i plamy jak na załączonych zdjęciach. Co to jest? czym to zwalczyć? proszę o pomoc

post-135276-0-33149800-1429959045_thumb.jpg

post-135276-0-11588300-1429959074_thumb.jpg

post-135276-0-39807200-1429959100_thumb.jpg

Michalmeer    366

Razm może sucho dwa, różnice w nocy temperatur też mogły dać takie objawy , przypalone to nie jest i grzyb tez może być

lukaszm    10

U mnie też wczoraj popadało, a dzisiaj rano już śladu nie było. Ogólnie jest bardzo sucho. Pszenica ozima na jednym kawałku ma kolanko  2-3 mm na węzłem krzewienia, a na drugim kawałku 8mm. Nie opryskałem jej jeszcze, choć miałem już wlewać Medax Top, ale bardzo grzało no i ta faza. Po niedzieli opryskam. Zabieg wykonam po południu i dodam od razu siarczan magnezu. Można do Medaxu Top dodawać ten nawóz?

JPH2    25

U mnie oprysk moddusemccc,mondatakiem,propiciem i galaperem był o 19 wieczorem, wiatr był słaby, chociaż w dzień nieżle hulało.

A tak w ogóle to zasada jest taka,że opryski robi się pod wieczór a nie w południe

To może  być rdza żółta, ale trudno to stwierdzić ze zdjęcia

XTRO    159

Pryskałem dzisiaj pszenicę Wirtuozem + Moddus + CCC, ładna pogoda ciepło, ale po 1h50 min gdzieś poszedł deszcz. Czy środki te zadziałają ?

Strazak76    1

Witam

Mam problem z pszenicą ozimą oraz pszenzytem ozimym. Na zbożach zaczęły sie pojawiać żółte końcówki i plamy jak na załączonych zdjęciach. Co to jest? czym to zwalczyć? proszę o pomoc

Jak dla mnie do brak roślinom pokarmu oraz mikroelementów  ale i z kąd mają się wziąść jak zimno i step tzn. sucho jak djabli , jedyna pocieszająca sytuacja to temp. w ostatnich dniach , u mnie sailor ruszył przez ostatnie dwa dni jak wściekły ale wody wody i jeszcze raz wody. Taka moja rada jak nie popada , to jakaś dobrej klasy odżywka i heja. Ostatnio słyszałem takie stwierdzenie jak któś mądry to przy tej pogodzie już 2 razy odżywkami robił , więc się do tego zastosowałem i 70% pszenic wygląda całkiem nieźle , najgorsza jednak sytuacja u mnie po burakach które to wydoiły resztki wilgoci na jesieni , że zaorać nie mogłem , i tam gdzie przyorałem liście jest ok. a gdzie nie jest jak na innej planecie.

dawid3p    357

.

dwa zabiegi i w każdy zabieg po 5 kg/ha siarczanu magnezu  i 5 kg/ha mocznika co jest przypaliłem ją? zabieg t 1 topsin 1l/ha + bumper 0,3l/ha 

dostała obecnie 90kg N+ 50 N a dostanie jeszcze 60 N w III dawce gleba IV a,b

post-42975-0-17594800-1430030976_thumb.jpg

post-42975-0-73066800-1430031030_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

tomek73    186

Raczej nie przypaliłeś bo i specjalnie nie było czym. Ja już 3 raz dałem odżywki, w drugim razie pojechałem potasem i trzeci wczoraj z  fungicydem ccc  Modus, i to był szczał w  dziesiątkę z potasem, uregulowało mi gospodarkę wodną  w roślinie i nie mam objawów niczego na niej. Odzywki DR Green i Intermag.

ogar118    62

Jak rozpuszczasz dr green to tez zostają takie drobne kuleczki które nie chcą się rozpuścić?

Ja już nie dam nic dopóki nie spadnie jakiś deszcz. Możemy stawać na głowie lać odżywki za tysiące codziennie ale natury nie zastąpimy. Jak będzie za mało wody to i tak zredukuje pędy kłosonośne i tak więc po co ten nakład. 

Daro20    9

Witam

Kolego u mnie tak samo wyglądają pszenżyta a pszenica trochę lepiej. Nie wiem od czego są te żółte przebarwienia na końcówkach i dolnych liściach.... W czwartek, piątek i sobotę pryskałem tiltem + mondatakiem + odżywkami z magnezem i siarką i poprawy jeszcze niema.

@XTRO u Ciebie popadało a u mnie jak ksiądz kropidłem i dalej sucho a odległość jak rzut beretem....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się