Skocz do zawartości

Polecane posty

mam problem pryskałem pszenice ozimą mustangiem jakieś 3 tyg temu i chwast wytępiło w jakieś 50%. J tu pytanie czy jest sens robić poprawke skoro pszenica ma około 30cm więc oprysk nie pokryje liśći chwastuw?

tylko puma da jeszcze rade ale musisz się spieszyć,

thug    196
Napisano (edytowany)

Panowie a co powiecie na taką kombinację oprysków fungicydowych bo coraz bardziej skłaniam się ku takiej kombinacji duett ultra 0.5 litra +0.35litra artea czyli

(tiofanat metylowy epoksykonazol cyprokonazol propikonazol) nie wychodzi drogo bo jakieś 100zł /ha a cztery dobre substancje aktywnne

Do arkadian modussa możesz jeszcze zastosować ale trzeba szybko poza tym kolanka tworzą się od dołu pozdro a z cerone uważaj tam jest etefon potrafi zaszkodzić

Edytowano przez thug

Wiadomość z agroFakt.pl

Cihu    123
Napisano (edytowany)

Drodzy koledzy

Mam dwa środki do ochrony fungicydowej: Bumper 250 EC (triazol) oraz Falcon. Zastanawiam się w jaki sposób i jakiej kolejności zastosować je na pszenicę. Pszenica jest w fazie coś około 3.3 - 3.7.

Chciałbym zastosować teraz środek Bumper 250EC + odżywki a dopiero około fazy kłoszenia popryskać falconem. Czy to dobry pomysł? A może zrobić całkiem na odwrót? Dodam, że będę pryskać teraz odżywkami dlatego chciałbym już wykonać ten zabieg.

Co o tym myślicie?

Edytowano przez Cihu

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pszenice Mewe siana 230kg/ha okolo 15 pazdziernika naworzenie wiosnne okolo 160kg N ,3 klasa i dalem jej na 1 kolanko 1.5l ccc(antywylegacz plynny 675sl) czy wytrzyma do zniw czy sie przewroci radzicie zastosowac jakis moddus lub cos?

globus512    17

Mam takie pytanie. Pryskałem pszenicę Tiltem ale po 5 dniach spadł śnieg i były małe przymrozki. Dziś byłem zobaczyć co i jak zobaczyłem że jest sporo mączniaka. Pytanie czym popryskać żeby usunąć mączniaka i zabezpieczyć do końca już.

globus512    17

Do Falconu trzeba jeszcze coś dodać czy np zamiast sugerowanej dawki 0,6; dać 0,7?

Znajomy z Agro Efektu mówił że można dać Aete + Ditane. Nie wiem na co się zdecydować. Patrzyłem na pogodę i zapowiadają deszcze i ciepło więc będzie spore nasilenie chorób.

Napisano (edytowany)

Panowie a co powiecie na taką kombinację oprysków fungicydowych bo coraz bardziej skłaniam się ku takiej kombinacji duett ultra 0.5 litra +0.35litra artea czyli

(tiofanat metylowy epoksykonazol cyprokonazol propikonazol) nie wychodzi drogo bo jakieś 100zł /ha a cztery dobre substancje aktywnne

Do arkadian modussa możesz jeszcze zastosować ale trzeba szybko poza tym kolanka tworzą się od dołu pozdro a z cerone uważaj tam jest etefon potrafi zaszkodzić

ale to raczej na t2 opryski beda zanizone dawki wiec moze nie zadziałać w pełni skutecznie oprysk, jesli nie bedzie deszczowo to wytrzyma, ja wczesniej kombinowalem i mieszalem a od 2 lat stosuje uniwo pack wychodzi ok 1270 na 5 ha oczywiscie za pakiet na t1 imput i t2 fandango

koledzy dosyc znacznie popazylem jednym przejazdem pszenice mocznikiem konce pobronzowiały pszenica powinna wytrzymac ale czy nie bedzie znaczacej straty w plonie?

Edytowano przez Piotrlubelskie

maskin    7

Bumper+Mirage na pierwszy Falcon na drugi

a czy na jarą na t1 dobry by był ten zabieg? ile czego? i jaki koszt? i co byście zaproponowali w jarej na t2?

silva    18

Jeśli to do mnie to powiat świdnik. U nas bumper i mirage idzie na liść flagowy a falcon na kłos. Ale dokładne terminy będą zależeć od tego jak będzie to wszystko wyglądać.

thug    196

ale to raczej na t2 opryski beda zanizone dawki wiec moze nie zadziałać w pełni skutecznie oprysk, jesli nie bedzie deszczowo to wytrzyma, ja wczesniej kombinowalem i mieszalem a od 2 lat stosuje uniwo pack wychodzi ok 1270 na 5 ha oczywiscie za pakiet na t1 imput i t2 fandango

koledzy dosyc znacznie popazylem jednym przejazdem pszenice mocznikiem konce pobronzowiały pszenica powinna wytrzymac ale czy nie bedzie znaczacej straty w plonie?

zaniżona jest tylko dawka artea i to niewiele duett w normie mysle ze spokojnie wytrzyma

robert812    51

Kiedyś w tym temacie ktoś napisał że zasilenie pszenicy ozimej saletrą w momencie gdy zalążek kłosa w łodydze ma ok 1 cm ma zwiększyć ilośc plonu. Dziś posiałem swoją zimową pszenicę saletrą w ilości 130kg/ha. Ciekaw jestem jakie będą efekty. Zastanawiam się jeszcze czy podobny zabieg zastosować równiez w pszenicy jarej gdy dojdzie do tego stanu? Dodam że dawałem jej już saletrę jakieś 2 tygodnie temu i zaowocowało to znacznym wzrostem i pięknym kolorem. Aha, antywylegiwacz i tak planuje stosować.

Więc co, dawać na pszenicę jarą tą saletrę w fazie zalążka kłosa?

Cihu    123

U nas bumper i mirage idzie na liść flagowy a falcon na kłos. Ale dokładne terminy będą zależeć od tego jak będzie to wszystko wyglądać.

No i u mnie będzie wyglądać podobnie.

zaniżona jest tylko dawka artea i to niewiele duett w normie mysle ze spokojnie wytrzyma

od zalecanej dawka duetu jest zmniejszona o 20 % a artea o 30% jak bedzie sucho to będzie, ale przy niekorzystnych warunkach pewnie trzeba byloby poprawiać

thug    196
Napisano (edytowany)

od zalecanej dawka duetu jest zmniejszona o 20 % a artea o 30% jak bedzie sucho to będzie, ale przy niekorzystnych warunkach pewnie trzeba byloby poprawiać

w takim razie dam pełne dawki

Edytowano przez thug

tomaszpa1    0

jeszcze nie pryskaliscie na grzybki? ja juz poltora tygodnia temu pszenzyto i pszenice oraz jeczmien ozimy opryskalem . poczatek czerwca drugi raz fungicyd

u mnie własnie była przedstawicielka z syngenty i stwierdziła ze na moje pszenice ozime wystrczy na T2

Artea..bo jest bardzo zdrowa przypomne ze na t1 poszlo Capallo..

mysle ze do tej Artea dodam jeszcze Tarcza łan

globus512    17

Ja tak chodzę i myślę co by tu dać.... :D

Mam kilka środków:

Falcon + Riza lub

Artea + Riza lub

Riza + Rubrict

nie wiem na co się zdecydować :rolleyes:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za jakis tydzien pszenica u mnie zacznie sie klosic czy moge zastosowac jeszcze moddus bo troche duza jest i gesta i czy moge siarczan magnezu,mocznik i jakas odrzywka prosze o szybka odp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.