Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    101

ja chyba poczekam, wiecznie zimna nie bedzie. najwyzej po niedzieli opryskam grzybowka i skracaczem, a że bedzie chłodno to pszenica tez nie bedzie rosła na potęge i może nie przerośnie choroby raczej tez nie powinny w niskich temepraturach na potege atakowac. Pojdzie jedynie druga dawka N bo pszenicha jedzie na ostatnich resztkach azotu z pierwszej dawki. wole pozniej opryskac w cieple dni i zeby zadziałało niz opryskac przed niskimi temperaturami i ma nie zadziałac jak powinno. Opryski nie sa tanie a ja nie jestem milionerem.

Edytowano przez andrzej1988

Wiadomość z agroFakt.pl

Ganicus86    1

powiedzcie czy to moczniak i czy ma juz pierwsze kolanko   . Za odp . z gory dzieki 

napewno mączniak i podstawa źdźbła bo na ciemniejszym zdjęciuwidać "medalik"

wysoki1122    6

We czwartek pryskałem lancetem pszenżyto i pszenicę dodawałem do oprysku 20 kg/ha mocznika i 10 kg/ha siarczanu i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo miotła robi się tylko lekko jaśniejsza , chyba efekty powinny być już większe czy jeszcze za wcześnie czy mogło to poszkodzić na działanie że dodałem mocznik ?

thug    196

mogłeś sulfonylomoczniki  z lancetu nie mieszamy z siarczanem ani z mocznikiem

andrzej1988    101

We czwartek pryskałem lancetem pszenżyto i pszenicę dodawałem do oprysku 20 kg/ha mocznika i 10 kg/ha siarczanu i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo miotła robi się tylko lekko jaśniejsza , chyba efekty powinny być już większe czy jeszcze za wcześnie czy mogło to poszkodzić na działanie że dodałem mocznik ?

dlaczego do herbicydu dodałes mocznik i siarczan. herbicyd powinien iśc sam

wojtek554    9

dlaczego do herbicydu dodałes mocznik i siarczan. herbicyd powinien iśc sam

siarczan nie zaszkodzi, wzmacnia działanie herbicydu. Natomiast inne rzeczy odpadaja.

panczo1922    68

wczoraj robiłem T1+skracanie

Mocznik 7ka/ha, MgSo4 3kg, plonovit OPTY 2,5kg, Tilt 0,4, Procholaz 0,7 Moddus (od 0,2 do 0,3 w zależności od odmiany) CCC 1l...

generalnie oprysk wyszedł ok, były tam porywy wiatru ale jechałem dosyć nisko i myslę że te 90-95% poszło na roślinę... Bardziej zależało mi na temp a było ciepło bo ok 18 stopni...

gwozd    101

Może to wina mocznika bo kiedyś do lancetu dodałem siarczanu Mg i zadziałał dobrze, było ciepło

areqo    5

kiedy skracac pszenice, jak ma 1 cm kolanko czy więcej, skracał będę moddus 0,3+ ccc 1,2l

knoro93    165

Nie za dużo tego ccc? Na etykiecie podaja 0,3 moddus i 1 litr antywylegacza płynnego także wydaje mi sie że możesz zmniejszyć nieco dawke ccc.

Michalmeer    366

Pszenice są dużo oprysku stymulatorem wzrostu , tylko pogoda nie odpowiada i d*pa  , u nas pójdzie sam cuadro , zamiennik moddusa 0,4 l na ha , bez antywylegacza , do tego 8 kg siarczanu magnezu  na 200 l wody , no i może 8 kg mocznika

marian2011    111

Herbicydem powinno pryskać się bez mocznika i innych dolistnych wspomagaczy tak robię jednak jaka jest norma z siarczanem magnezu jedni nie inni tak jak napisał kolega wyżej niedługo polecę na jare i warto dodać jak nie zaszkodzi mam chwastox na jare chwastów mało poradzi sobie

nharek    1

Witam. Dzisiaj robiłem T1 tilt turbo + mikroelementy, po zakończeniu oprysku po kropiło z 10min, po czym przestało. Na środku nic nie pisało że nie może podać po oprysku np  2 godziny, więc myślę że środek zadziała prawidłowo?

Edytowano przez nharek

Wczoraj zrobiłem skracanie + odżywka

5 kg/ha mocznik + 5 kg/ha siarczan magnezu + 4 kg/ha plonvi opty + 0,2 l/ha tytanit + 1,2 l/ha ccc + 0,15 l/ha superam

300 l wody na hektar

Akurat w czasie zabiegu przestało wiać, więc wszystko powinno dotrzeć do roślin.

Następnie pójdzą chwasty. Zobaczymy kiedy pogoda pozwoli.

Edytowano przez przemaskrakow

pawelo430    2

Co sądzicie o ochronie pszenicy na  : 

T1 Capalo  1l/ha + Mystic 0.5l/ha 

Edytowano przez pawelo430

koroniarz    0

K0oledzy po fachu co poradzicie na perz i dwuliścienne w pszenicy ozimej myslałem nad Attributem i Izoherbem? Jakies pomysły?

Tomazi3p    44

Perz sobie zostaw na po żniwach, w mieszance nie zniszczysz perzu-jedynie osłabić(dawka 60g) Co do dwuliściennych to do Attributu możesz dodać Mustang lub Chwastox, wszystko zależy od gatunków dwuliściennych.

RAMZES9107    16

Korzystajac z dzisiejszej pogody zrobiłem skracanie. Skagen - kolanko nad węzłem 1,3 cm , Jantarka 0,8 cm , Pszenżyto Borwo 0,6 cm. Wymiary uśrednione.  Mogłem jeszcze czekać? Musiałbym pewnie z tydzien bo prognozy nie są najlepsze. Do zabiegu dodałem 5,5 kg/ha siarczanu magnezu jednowodnego (Stężenie 2,2%).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się