Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaszm    10

W sobotę pryskałem Bogatkę herbicydem Starane. Temperatura podczas zabiegu wynosiła ponad 20 stopni, w nocy 8, a od nocy z niedzieli na poniedziałek jest coraz zimniej; również w dzień. Ciekaw jestem, czy chwasty zostaną załatwione? Na etykiecie pisze, że do 5 dni powinno być minimum 8 stopni, a z kolei na ulotce (kolorowej) pisze, że spadek temperatury po zabiegu nie obniża skuteczności środka.

Edytowano przez lukaszm

andrzej1988    101

ja linturem pryskałem w dzien było z 20 stopni na plusie a w nocy przymrozek, chociaz zapowiadali plus 3. zauwazylem ze chwasty zółkną a przytulię kręci.

tomjur2008    3

a czy bezposrednio po rzuceniu saletry mozna pryskac fungicydami??? mam zamiar jeszcze dzisiaj Mondatakiem i Lotusem prysnac tylko czekam az wiatr sie uspokoji...

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

z tym wiatrem to bedzie problem bo i jutro nadaja. chce pryskac od maczniaka bo białe plami wychodza mi na lisciach ale wiatr nie daje mi wykonac zabiegu

infinityPG    0

Mam do skracania Medax Top teraz moje pytanie Czy robic jeden zabieg na kolanko czy poprawic drugim zabiegiem na początku liścia flagowego?Gdzies znalazłem że  mozna mieszac z CCC na pierwszy raz.Jesli ma ktoś doświadczenie z tym środkiem proszę o podpowiedzi Jakie dawki zastosowac i kiedy.Dodam że planowane nawożenie azotem bedzie ok 180kg przedlonem był rzepak. T1 i druga dawka N już wykonane:)

Renault85-15TX    167

ja linturem pryskałem w dzien było z 20 stopni na plusie a w nocy przymrozek, chociaz zapowiadali plus 3. zauwazylem ze chwasty zółkną a przytulię kręci.

Kiedy dokładnie pryskałeś?? Też dawałem Lintur ale jakoś słabo widać efekty.

Toru    1

Będzie coś z tego??

e91edd1c80f83333med.jpg

c6d7635c855af89cmed.jpg

Tak wygląda pare kroków dalej:

a4a1d3bd49b45134med.jpg

Dostała już 220kg saletry i w piątek mocznik 25kg/h siarczan mg 10kg/h yara zboże 1,5l/h i CCC na dokrzewienie.

Myślałem żeby sypnąć saletrzaku z 7% wapniem, zostało mi 150kg

Taka mała jest tylko przez środek pola i na końcu, fasola w tamtym roku też marnie w tym miejscu wyglądała. Podejrzewam brak wapna, tylko czym to teraz złagodzić.

Ojciec mi marudzi żebym kupił saletre wapniową w płynie. Tylko tego wapna tam tyle co kot napłakał.

KULAWA_KOZA    88

Kolego jak bym miał taką pszenicę jak u ciebie na 1-2 fotce to wjeżdżam agregatem , bo szkoda twoich nakładów na coś co nie da Ci plonu.Ta na 3 fotce jeszcze ujdzie ale szału nie ma.....

Toru    1

Jakby to było z 1/4 pola to też bym wjechał, ale jest tego w sumie może z 10-15arów i to dość nie regularnie żeby dobrze można było przerobić :P

slawek2209    78

Mam do skracania Medax Top teraz moje pytanie Czy robic jeden zabieg na kolanko czy poprawic drugim zabiegiem na początku liścia flagowego?Gdzies znalazłem że  mozna mieszac z CCC na pierwszy raz.Jesli ma ktoś doświadczenie z tym środkiem proszę o podpowiedzi Jakie dawki zastosowac i kiedy.Dodam że planowane nawożenie azotem bedzie ok 180kg przedlonem był rzepak. T1 i druga dawka N już wykonane:)

przy nawożeniu jakim planujesz skracać trzeba by dwukrotnie.Na pierwszy zabieg zabieg medax 0.6 l i ccc  1 l a w fazie liścia podflagowego  0.5 l medaxu

marcin2057    20

mam  pszenice Bogatkę i już dałem oprysk na T1, odżywkę i II dawkę N lecz na połowie pola końcówki liści pszenicy są żółte co może byś przyczyną i jak można temu zaradzić, czy to objawy braku jakiegoś pierwiastka czy jakiś grzyb, fungicyd był zastosowany w sobotę, przedplon trawa

Michalmeer    366

u mnie tak też było takie place własnie , dałem mocznik i siarczan magnezu , i do tego grzybówke , efekt był koncówki znikły , chociaz wydaje mi sie że to też może być od pogody , u mnie w rejonie jest pogoda dziwna , 2 dni ciepło a potem zimno , to też odbija sie na roślinach

infinityPG    0

Dzięki za info właśnie tak zrobie;)

mam  pszenice Bogatkę i już dałem oprysk na T1, odżywkę i II dawkę N lecz na połowie pola końcówki liści pszenicy są żółte co może byś przyczyną i jak można temu zaradzić, czy to objawy braku jakiegoś pierwiastka czy jakiś grzyb, fungicyd był zastosowany w sobotę, przedplon trawa

Jak lustrowałem u siebie żółte pasy na polach pszenicy to ewidentnie mała dawka azotu w pierwszej dawce ...

nojsze    44

Koledzy amplituda temeratur azot jest pobierany i juz za chwilę nie , podobnie z fosforem , Ja dałem 68kgN na start i zboża sa ,,głodne" poszła druga dawka i mocznik w liść na glebach lekkich zboża wyglądają lepiej (ciepło) na cięzkich i zimnych tak sobie. Ktos mi dzisiaj powiedział że azot dany w piuerwszej dawce nic nie dał i wsiąkł tak jak system korzeniowy wytworzy więcej korzeni przybyszowych i zrobi sie ciepło to wszystko ruszy jak szalone a na razie jest tak sobie. Zółte place brak MG, i siarki w glebie zachwiany transport N w roslinie stąd tak wazna siarka.

Ja w najbliższym czasie planuję:
1. Na chwasty: atlantis 0,6 l/ha + gold 1,2 l/ha
2. T1: topsin 1,2 l/ha
3. Skracanie: ccc 1,2 l/ha
4. II dawka N: mocznik 180 kg/ha
Do którego oprysku można dodać mocznik, siarczan magnezu i jakąś odżywkę?
Dobra kolejność zabiegów? A może można któreś że sobą łączyć?

Edytowano przez przemaskrakow

wojtek554    9

T1 połącz ze skracaniem

Jak pogoda pozwoli to w sobotę polecę ze skracaniem.

W poprzednim roku miałem końcówki żółte i było to spowodowane dużymi wahaniami temperatur.

Ganicus86    1

to t1 topsinem to wyrzucenie pieniędzy w błoto..

1. odżywianie + skracanie

2. po 1-3 dni chwasty

3. nawożenie

4.t1

nie znam fazy rozwojowej i jak wyglada pszenica więc pisze jak nie ma zbytniej presji chorob, i nie brakuje jej azotu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się