Skocz do zawartości

Polecane posty

Ksawery    26

Polecacie jakiś dobry środek na miotłe i dwuliścienne? Oprócz lanceta, bo już było by nim pryskane 4 raz

isoguard moze

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszm    10

Wczoraj opryskałem pszenicę ozimą Starane. Miałem mieszać go z izoproturonem, ale stwierdziłem, że jednoliścienne chwasty mogą być na niego za duże, a poza tym, gdyby zdarzył się przymrozek, to mogłyby się w pszenicy pojawić jakieś uszkodzenia - zgodnie z tym, co na Tym Forum już było pisane na temat izoproturonu. Zatem wykonam jeszcze jeden zabieg Pumą. Najpierw jednak muszę zastosować regulator. Myślę nad Medax Top. Może do niego dodam z ubiegłego sezonu Zafir, ale nie wiem, czy można go mieszać z nim?

Wczoraj na jednym kawałku pszenicy rozsiałem również drugą dawkę saletry - po wcześniejszym zabiegu herbicydem.

Fiołek polny u mnie narazie nie jest wielkich rozmiarów (większość poniżej 3 cm - niemniej to przybliżenie "na oko"), zatem fluroksypyr, mimo że ma ten chwast w średnio wrażliwych, może choć skutecznie osłabi jego rozwój.

nharek    1

Witam. Mam mały problem na jednym polu z pszenicą jarą ( pole dzierżawione 1 rok), zboże zeszło, 3-4 dni temu, chciałem posypać saletrę, przedsiewnie było polifoska, lecz chwasty się pojawiają. I moje pytanie, czy nic się pszenicy nie stanie jak bym jutro już np opryskał to pole na chwast? czy poczekać aż będzie większa pszeniczka.?

slawek2209    78

Poczekaj aż wszystkie chwasty wzejdą i opryskaj w fazie krzewienia pszenicy.Azot można już wysiewać jak nie dawałeś przedsiewnie

kristofer85    1

panowie jaki polecacie oprysk na t1? bo w moim skepie zbytniego wyboru nie ma gdyż facet ma go u siebie w domu,ale z jego propozycji polecił mi duet star,gdyż zbytnio drogich nie sprowadza bo ludzie kupują z niszej pułki,a najwięcej mu tego schodzi jeśli mówimy o t1.i jeszcze jedno jakie byście dodali odżywki do t1?. 

Tomazi3p    44

tak jak slawek napisal, poczekaj na wschody chwastow, unikniesz zachwaszczenia wtornego. co do wielkosci chwastow to dasz ciut wyzsza dawke i po problemie. zastosowanie herbicydow sulfonylomocznikowych roznie moze sie skonczyc w przypadku fazy pierwszego liscia.

rman    0

witam

Koledzy proszę o pomoc. Dzisiaj zrobiłem przegląd pola i moja pszenica Arcadia nie wygląda zachwycająco. Poniżej zdjęcie. Co poprawi jej wygląd ?

Nadmieniam, że pod korzeń poszło 250/ha polifoski oraz sól potasowa 100kg oraz wcześniej ok. 3.5 t wapna Nordkalk Solid , a na wiosnę ok. 3 tygodnie temu 150 kg saletry 34%. Ratujcie!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6c97046a94cfc91.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40a91dcaecb906b.html

mathewc385    8

Dajecie już 2 dawkę na pszenicę ? ja planuję w tym tygodniu rzucić 150kg mocznika pszenica strzela w źdźbło ;)

Ja w srode rozsialem na mokre rosliny i w czwartek juz nie bylo widac granulek.

andrzej1988    102

witam

Koledzy proszę o pomoc. Dzisiaj zrobiłem przegląd pola i moja pszenica Arcadia nie wygląda zachwycająco. Poniżej zdjęcie. Co poprawi jej wygląd ?

Nadmieniam, że pod korzeń poszło 250/ha polifoski oraz sól potasowa 100kg oraz wcześniej ok. 3.5 t wapna Nordkalk Solid , a na wiosnę ok. 3 tygodnie temu 150 kg saletry 34%. Ratujcie!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6c97046a94cfc91.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40a91dcaecb906b.html

od choróbstwa opryskaj i to jakims dobrym srodkiem

Qaskar    0

Mam pszenice ozimą Linus, ze wzlędu na mokrą pogodę przez dłuższy okres czasu szybko mi wyrosła i ma już 2 kolanko. Nie miałem możliwości jeszcze zrobić kilku zabiegów a mianowicie, odchwaszczenie - Lancet Plus 125 , regulacja CCC+Moddus i T1 (Wirtuoz albo Duett Star) i mam takie pytania, czy mogę jakieś zabiegi połączyć w jeden żeby to szybciej zrobić i co dać na T1 Wiruoz czy Duett Star ?

koczas    54

Może tutaj ktoś podpowie. Oprysk moddus+ccc czekać aż 1 kolanko będzie 1 cm nad ziemią czy jechać wcześniej żeby dobrze skrócić?? Niektóre pojedyńcze rośliny mają kolanko ok. 0,7-0,8 cm, reszta tak 0,4 cm nad ziemią

lebek5    9

w pszenicy ozimej poleciałem CCC 1l + 03 modusa czy mogę po 8 dniach przeleciec ja jeszcze raz 0.3 moddusem razem z fugicydem? chodzi mi o malutką działkę 15 arów?

andrzej1988    102

za krotki odstep 8 dni. jak juz to w fazie liscia flagowego ale to tez zalezy ile azotu walisz na ha bo czasami to pierwsza dawka w zupełnosci wystarczy.

krychu    43

Na T1 w pszenicy ozimej chciałem dać Tilt turbo 0,8 l/ha + mandatak 0,7 l/ha + Taliusa 0,1 l/ha. Nigdzie nie mogę dostać tego Taliusa (proquinazid) ani tej substancji. Gościu od środków proponował mi srodek podobno również bardzo dobry na maczniaka w postaci MERCES 50 EW (cyflufenamid). Dałbym go 0,1 l/ha. Nie za bardzo ufam doradzą wolę was o zdanie zapytać.

slawek2209    78

dobrze doradza Ci sprzedawca.Cuflufenamid jest bdb substancją na mączniaka.Może nawet lepszą niż proquinazid z taliusa

jakub2812    9

koledzy jak to ogarnąć, mam Pszenicę opryskana od chwastu w piątek jednak teraz czeka mnie ochrona od grzyba, skracanie, odżywki, i druga dawka nawozu. W jakiej to kolejności i odstępach czasowych dawać??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.