Skocz do zawartości

Polecane posty

Seba42    2

Stosował ktoś z was galaper strong mam zamiar nim prysnąć jęczmień ozimy z racji tego że można nim pryskać aż do liśća flagowego Tylko jak on sobie radzi z chabrem , fiołkiem , przytuliom ??Prosze o pilną odpowiedz z góry dzięki :)

beryl89    0

Witam. Mam problem z miatła w pszenicy. Na jesień pryskalem na chwasty Legato plus i wyglada jakby miotły nie wzięlo do konca. Nie jest jej aż tak dużo, ale widac ja miejscami.

Słabo rośnie i tu moje pytanie, czy mam czekac czy pryskac? chcialbym uniknąc kolejnych kosztów.

atomik    145

nie da sie zaoszczedzic na miotle i do tego teraz, lancet okolo 135 na ha lub axial nieco drozej

Wiadomość z agroFakt.pl

Kris5    1

Panowie czy mogę zastosować II dawkę azotu na pszenicę w tym samym dniu w którym wykonałem oprysk herbicydem??

jajonasz    36

Czesc, mam szybkie pytanie :D
Mam pszenice do pryskania od chwastu Lancetem i nie wiem czy jechac ja dzis? A z tego wzgledu ze zapowiadaja od poniedzialku dwa dni zmino, nawet do 0 w nocy. A na Lancecie jest napisane zeby przez 6 dni od zabiegu tem dobowa nie byla nizsza niz 5 stopni:/
Przeczekac jeszcze te kilka dni?

nie    570

pryskałem dzisiaj na pszenicę na chwasty i znalazłem na polu padniętego dzika

jakby to asf to świnie będą po 10zł/kg

shrek    1

czy aminopielikiem d maxx 430 ec można pryskać jęczmień ozimy ?? na etykiecie nie ma ale pytam sie bardziej doświadczonych czy ktoś próbował  albo po prostu nie zrobili REJESTRACJIarrow-10x10.png albo wygasła - można jęczmień jary ( mam nim pryskać pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i przy okazji  jak można to bym opryskał i jęczmień ozimy ) .

Ksawery    26

witam w pewnych miejscach na polu pszenica ozima ma przebarwienia w dolnych a mianowicie doł liścia pomarańczowy, uschnięty góra ma takie paski w kolorze czerwonym nie fiolet, na grzyba jeszcze nie pryskana pewnie jest ale czy jeszcze brakuje składników pokarmowych czy to z suszy? pozdrawiam

XTRO    159

dawać RSM na pszenice już ? widać że potrzebuje już N, faza to około BBCH 30

rafto    29

Stosował ktoś z was galaper strong mam zamiar nim prysnąć jęczmień ozimy z racji tego że można nim pryskać aż do liśća flagowego Tylko jak on sobie radzi z chabrem , fiołkiem , przytuliom ??Prosze o pilną odpowiedz z góry dzięki :)

Z tego co mi mówił mój sprzedawca to jest to to samo co starane czyli na przytulie super natomiast na fiołka już nie

Tomazi3p    44

Galaper Strong to fluroksypyr+metsulfuron, czyli Galaper+Galmet. Ten drugi elegancko radzi sobie z fiołkiem

andrzej1988    101

u mnie w Arkadii chyba pojawia sie mączniak. zauważyłem delikatne białe plamki na lisciach. pszenica w fazie strzelania w zdźbło. Po niedzieli trzeba bedzie dać druga dawke N i prysnąć od grzyba, albo poczekam do pierwszego kolanka i dam odrazu optimus-ccc- siarczan magnezu-tilt turbo z atakiem. ogolnie tragedii nie ma tylko delikatne białe plamki no ale trzeba bedzie interweniowac.

gen    50

Ksawery z Twojego opisu wynika że to może być wirus,tych roślin już nic nie uratuje .

URSUS16    245

Polecacie jakiś dobry środek na miotłe i dwuliścienne? Oprócz lanceta, bo już było by nim pryskane 4 raz

tomjur2008    3

Witam. Chciałbym się doradzić was w jakiej fazie jest moja pszenica. Wczoraj pryskałem na chwasty, w poniedziałek mam zamiar dać na II dawkę nawozu 150kg/ha saletry amonowej. Nie wiem za bardzo kiedy mogę ruszyć z regulatorem wzrostu i z fungicydami. Dzięki :)

post-150138-0-34171500-1428831488_thumb.jpg

CEZAR76    1

Witam Ponownie

Co zrobić z żółtymi placami w pszenicy - siarczan czy coś innego polececie - tydzień temu polałem rsm 250l/h

JD1188    70

Panowie poradźcie co zrobić na I dawkę dałem 170 kg saletry 34N i na drugą tak samo i okazało się że do dyspozycji mam jeszcze 220 kg saletry na III dawke tyle na pewno nie dam i nie wiem czy nie lepiej było by podzielić to na dwa razy i w fazie BBCH 33-39 dać 100 kg i potem jeszcze w fazie BBCH 47-51 dać 120 kg. Będzie to dobre rozwiązanie? Czy przy takiej dawce azotu pszenica będzie łapać parametry, głównie białko?

malina3    1

Panowie kiedy i czym skrócić pszenice i pszenżyto ozime gdy już dokrzewiłem je Stabilanem 750Sl w dawce 0,7l/ha a on zawiera chlorek chloromekwatu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się