Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kenu84    0

Czy można pojechać pszenicę ozimą Lentipurem? A Rano zapowiadają tylko plus 4 stopnie. Jaka dawka? Na butelce jest 3 litry.

lukaszm    10

Jeśli Ktoś stosował herbicyd Gold 450 EC, to niech się wypowie na temat jego skuteczności, zwłaszcza wobec przytulii i fiołka polnego (który jest średnio wrażliwy na ten środek)?

Kenu84    0

Ja kilka lat stosuje Golda. Nie mam zastrzeżeń. Fiołek ginie w zbożu. Dostaje się w cień i już go nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszm    10

A mnie interesuje to, czy fiołek wykazuje jakieś objawy fitotoksyczne po zabiegu tym herbicdydem, czy nie? Takie "zacienianie" fiołka przez zboże już widziałem u Sąsiada w pszenżycie - wysokie okazy fiołka i przez to teraz u mnie od Jego strony masa fiołka!

thug    196

Jeśli Ktoś stosował herbicyd Gold 450 EC, to niech się wypowie na temat jego skuteczności, zwłaszcza wobec przytulii i fiołka polnego (który jest średnio wrażliwy na ten środek)?

przytulie likwiduje  bardzo dobrze  ale z fiołkiem to tak średnio

lukaszm    10

To co dodać, albo jaki inny środek zastosować, aby zwalczał równocześnie fiołka polnego?

thug - Przychamowuje fiołka, a później nadal rośnie?

thug    196

np mustang forte

jak nie zwalczałeś jednoliściennych jesienią to np lancet preparat kompleksowy

Edytowano przez thug

ursusmaniak    3

ja stosowałem w tamtym roku w przenicy ozimej, i u mnie na polu to było czysto po zastosowaniu tego herbicydu, przytulii zero

Edytowano przez ursusmaniak

thug    196

ja stosowałem w tamtym roku w przenicy ozimej, i u mnie na polu to było czysto po zastosowaniu tego herbicydu, przytulii zero

a miałeś fiołka na tej działce ? przytulię wali bardzo dobrze bo zawiera fluroksypyr

lukaszm    10

thug - Mustang Forte stosowałem w tamtym roku w jęczmieniu jarym i nie byłem zadowolony, być może dlatego, że już zaczynała się rosa. Zostało mi go trochę, tylko nie wiem, czy 1,5 roku po terminie będzie on skuteczny (opakowanie już otwarte)?

Edytowano przez lukaszm

marluk    29

chce podac pszenicy mikroelementy. wie ktos dokladnie jakich ilosci potrzebuje mniej wiecej pszenica np. miedzi, cynku itd? Bo chce kupic to oddzielnie i nie wiem jak to pozniej zmieszac? co stosujecie z mikro w swoich pszenicach?

Edytowano przez marluk

thug    196

jak nieprzemrożony to będzie działał jakbyś wiedział ile ja stosuje środków po terminie  heheh

lukaszm    10

thug - Trzymam w szafce w piwnicy, więc na pewno nieprzemrożony. Tylko o to mi chodzi, że już opakowanie rok temu otwarte, ale jeszcze w nim zostało i stąd moje wątpliwości. Wiadomo, że środki ochrony roślin nie są tanie, w związku z czym, jeśli coś nie straciło swoich właściwości, to szkoda nie wykorzystać.

Edytowano przez lukaszm

grego    218

pszenica jara prawie mi szpilkuje wiec chiałbym dać teraz azot (saletra) bo poszło tylko tyle co w NPK. Ile wypadało by teraz sypnąć bo zbytnio w jarej nie mam doświadczenia, z 50N? Przedplonem niestety byłą pszenica ozima.

warchest    44

mam pytanie pryskamy pszenice lancetem plus i czy jakby zabraklo tego srodka to czy mozna mieszac lancet plus z mocarzem prosze o szybka odpowiedz ?

mf25    7

CHcialbym opryskac pszenice mustangiem forte ale ciagle temperatura w nocy spada ponizej 5 stopni na najblizsze dni widze ze ma byc ok.3-6 stopni noca pryskac juz czy jeszcze poczekac ?

thug    196

mam pytanie pryskamy pszenice lancetem plus i czy jakby zabraklo tego srodka to czy mozna mieszac lancet plus z mocarzem prosze o szybka odpowiedz ?

do mocarza trzeba dodać coś na jednoliścienne (miotłe)

warchest    44

tak ale opryskiwacz plukac jakos szczegolnie czy do tamtego mozna i to dorzucic jakby zaszla taka potrzeba ?

thug    196

nie trzeba płukać ale zrobiłbym oddzielnie i dodał coś na jednoliścienne

Szu15000    148

Koledzy czy moge pryskać herbicydem dzień po oprysku grzybobójczym (fungicyd) ? Pozdrawiam.

krychu    43

Mam pytanie. Jutro ma być 20 stopni oraz słonecznie, idealna pogoda na skracanie. Pod wieczór ma padać i chciałbym wysiać drugą dawkę N (jest dość sucho i na dodatek w najbliższym czasie nie zapowiadają deszczu). Teraz nie wiem co robić czy tylko wysiać saletrę a z skracaniem poczekać. Bądź w dzień skracać a pod wieczór wysiać saletrę. Co radzicie Panowie?

lesbycool    12

A CZY MOŻNA JUŻ STOSOWAĆ MODUŻ Z STABILANEM JEŻELI KOLANKO JEST ZARAZ NAD WĘZŁEM KRZEWIENIA CZYLI ZARAZ PRZY ZIEMI I CZY MOŻNA DODAĆ FUNGICYDY DO TEGO BO NIE UŚMIECHA MI SIĘ 2 RAZY JEŹDZIĆ ?

Edytowano przez lesbycool

CEZAR76    1

Witam

mam żółte place w pszenicy , działka jest 18ha nie są regularne , czym najlepiej ją potraktować , jak na razie poradnu tylko RSM32 w dawce 250 l

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się