Skocz do zawartości

Polecane posty

solek01    30

Druga dawka saletry wysiana, nie zawiele bo okolo 125 kg/ha Rywalka i 175 kg/ha Mulan. Obie wygladaja dość dobrze ale Rywalka troche lepiej. Mam place gdzie dosiewalem recznie jakies dwa tygodnie pozniej niz pozostala (bylo bardzo mokro) i w tych miejscach bardzo slaba!

thug    196
Napisano (edytowany)

Panowie posiadam duett ultra który jak wiadomo posiada w swym składzie tiofanat i epoksykonazol czy moge dodać tebukonazol zeby wzmocnic ochronę ? chodzi oczywiścieo ostatni zabieg

Edytowano przez thug

solek01    30

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

Wiadomość z agroFakt.pl

Eryko    19

no to faktycznie lipa jesli było -6 trzy noce. u nas było -4 jedna noc i nastepna tylko -1. wiec ja po zbozu nic nie zauwazylem ani w burakach zeby cos sie stało przez mróz.całe szczescie ze tylko masz kawałek takiej pszenicy. a ile łacznie siejesz pszenicy jarej i ozimej?

NIe wiem czemu akurat ta część tak wymroziło bo to nawet na górce nie jest, a jest to kawałek na którym lepiej pszenica rośnie. łącznie sieje około 12ha pszenicy ozimej.jarej nie sieję.

tomaszpa1    0
Napisano (edytowany)

No to mamy prawie podobny areał pszenicy ozimej. ja mam prawie 15 ha. z czego 1,5 ha wygineło ale to z racji kwasnej gleby ktora mam od niedawna.jarej sieje 5 ha bo gluten ma dobry jak sie potem ładnie miesza w magazynie to gluten wychodzi najmniej 29% a najwiecej mialem 33%.;).jaka masz odmiane tej pszenicy i jak ci plonuje?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

mm    0

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

dzisiaj kupiłem Duett Ultra za 149zł/l (woj. opolskie)

Eryko    19

u mnie nie ginie ale w kilku miejscach mam dużo mniejszą od pozostałego obszaru.ja w tym roku posiałem tylko jęczmień jary.

Odmiane mam Legende,co do plonowania to nie wiem ile można maksymalnie z niej wyciągnąć bo sam uprawiam tą Ziemię pierwszy rok ale z tego co wiem mieli na niej 4t/ha przy nawożeniu pod korzeń 100polidap, 100kg soli i na wiosne aż 100kg saletry.

W tym roku powinna coś dać przy nawożeniu 100kg mocznika na ściernisko, 300kg polifoski pod korzeń,wiosna 200kg saletry początek wegetacji i teraz 200kg saletrzaku. do tego dojdzie Nawóz dolistny.

thug    196

drugi zabieg przeciągne pewnie za liścia flagowego i dam duettu 0,5l i tebu 0.7l ja mam duett po 520 zł taka okazja się trafiła wiem ze na sklepach są po 700 zł i wiecej oczywiście za 5l

Bartosz37    0

Panowie, mam problem z mietlicą w pszenicy, była pryskana huzarem jak co roku i teraz mam miotłę że ho ho, normalnie łąka,

czy poza kosiarką jest jakaś szansa żeby to czymś opryskać jeszcze?

Lukaszjarm    4

teraz najlepiej apyrosem w max dawce jest to dosyc bezpieczny srodek i bardzo skuteczny w zwalczaniu mioty

kamwiol    0

Jak to jest z nawozeniem pszenicy jarej azotem? kiedy go stosowac ? przed opryskami na chwasty czy po? jaki nawoz najlepszy i w jakiej dawce? Z gory dzieki za odpowiedzi.

silva    18

U nas nawóz pójdzie dopiero po antywylegaczu bo puki co to mocznik trzyma. A nawóz saletrzak.

sprite    0
Napisano (edytowany)

moglby mi ktos pomoc i powiedziec czemu w mojej pszenicy zolkna dolne liscie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/89dbace6cfa139d5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c310d1e22fefd017.html

przedplonem byl rzepak, 24.03 1 dawka saletra 200kg/ha, 18.04 2 dawka saletra 150kg/ha, 21.04 herbicyd Lancet Plus 0,2kg/ha, 30.04 FUngicyd + mocznik 15kg/ha +siarczan 7kg/ha + insol 1l/ha

odmiana ze zdjec to Rywalka ale chyba odmiana nie ma tu znaczenia bo mam 4 odmiany i w kazdej jest to samo...

Edytowano przez sprite

mlody89    1

Ile kolego posiałeś tej pszenicy kg/ha?

I może jestem w błedzie ale po co dawałeś mocznik do fungicydu?

I widze zabieg wykonywany 30 kwietnia, wiec może akurat u Ciebie zaraz po zabiegu były spore przymrozki??

Eryko    19
Napisano (edytowany)

teraz najlepiej apyrosem w max dawce jest to dosyc bezpieczny srodek i bardzo skuteczny w zwalczaniu mioty

apyrosem można pryskać do 2 kolanka pszenicy?

Edytowano przez Eryko

sprite    0
Napisano (edytowany)

Ile kolego posiałeś tej pszenicy kg/ha?

I może jestem w błedzie ale po co dawałeś mocznik do fungicydu?

I widze zabieg wykonywany 30 kwietnia, wiec może akurat u Ciebie zaraz po zabiegu były spore przymrozki??

Wysiew 200kg/ha. Dawałem mocznik bo myslalem ze nie ma przeciwskazan zadnych. Ale nie sadze zeby to bylo spowodowane dodatkiem mocznika bo czesc pszenicy mam bez tego ostatniego zabiegu fungicydem i pszenica jest taka sama. Przymrozku nie bylo zaraz po zabiegu.

Edytowano przez sprite

thug    196
Napisano (edytowany)

moglby mi ktos pomoc i powiedziec czemu w mojej pszenicy zolkna dolne liscie?

http://www.fotosik.p...e6cfa139d5.html

http://www.fotosik.p...e22fefd017.html

przedplonem byl rzepak, 24.03 1 dawka saletra 200kg/ha, 18.04 2 dawka saletra 150kg/ha, 21.04 herbicyd Lancet Plus 0,2kg/ha, 30.04 FUngicyd + mocznik 15kg/ha +siarczan 7kg/ha + insol 1l/ha

odmiana ze zdjec to Rywalka ale chyba odmiana nie ma tu znaczenia bo mam 4 odmiany i w kazdej jest to samo...

u mnie podobnie ale tylko na odmianie muszelka z tego co wiem ma bardzo duze wymagania glebowe nie wiem jak twoja odmiana

ponawiam pytanie Panowie co dodać do duettu ultra myslałem o tebukonazolu co o tym myślicie

Edytowano przez milanreal1
post pod postem

Eryko    19

Też będe musiał pryskać na miotłe bo odbiła po oprysku Chisel. Co proponujecie na wyrośniętą miotłe?Puma da rade?

pawelJD    13

Panowie ja na miotłę stosuje środki zawierające izopropuron. Pryszcze izofarmem który zawiera 500 gram tej substancji w litrze. Mnie też huzar zawiódł w tym roku i robiłem tym korektę.

kamwiol    0

A stosowal ktos moze lancet plus? Ponoc dobrze bierze miotle i sporo dwulisciennych, tak mi doradzil facet w kazgodzie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pryskalem Aminopelikiem chwasty to polowe zostawil ://

pOngO88    4

Jeśli chodzi o te żółte przebarwienia to u siebie zaobserwowałem 2 przypadki... mianowicie słabsze stanowiska to na wszystkich odmianach, a drugi to, może nie tak dużo ale na wyższych odmianach (OSTKA, WYDMA), bo muszelka u mnie dosyć dobrze się trzyma, do tej pory jest mocno granatowa a nawożenie 2x 200kg/ha 1 zabieg tebukonazolem z antywylegaczem, oprysk jesieny na chwasty (z poprawka na jednym kawałku grodylem - ale tu jest ok) oraz odzwki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.