Skocz do zawartości

Polecane posty

knoro93    165

Do planowanego dożywiania możesz dorzucić regulator i fungicyd po co jeździć 2 razy. Panowie na mokre rośliny mocznik można siac czy muszą całkiem suche?

• Like 1

Agro-Nom    6

miwigos nie spinaj się tak poprzednik ma trochę racji tyle że ja planuje by najmniej mam taki zamiar zdążyć dać 2 dawkę saletry i opryskać dolistnie na końcu krzewienia no a później na pierwsze kolanko dać ceando 183 +  modus 250 + ccc 

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    53

Do planowanego dożywiania możesz dorzucić regulator i fungicyd po co jeździć 2 razy. Panowie na mokre rośliny mocznik można siac czy muszą całkiem suche?

Może prawidłowe to nie było, ale ja siałem tydzień temu na lekko wilgotne(jak szedłem przez pole to buty delikatnie mokre się robiły) i nie ma dziś żadnych efektów ubocznych.

knoro93    165

dzieki za odpowiedź. :)

Może jeszcze byś dodał więcej specyfików ,to nie będziesz musiał młócić

Piszesz jakbyś pierwszy raz coś pryskał. Mieszanki robie juz pare lat, Nigdy nie widzialem skutków ubocznych. Działanie środków na zadowalającym poziomie wiec śmało moge polecić mieszanki innym tylko trzeba sprawdzać substancje w tabelach mieszania. Nikt Ci nie broni i 20 razy opryskiwaczem latać ale nie każdy ma czas.

Edytowano przez knoro93
  • Like 1

andrzej1988    101

tam jest ta sama sybstancja co w Moddusie tylko ze jest jej mniej bo 175 gram a w moddusie 250 gram. jesli chcesz mieszac to zCCC to zamiast 0,3 jak to jest w modusie to musisz dac tego optimusa 0,4. zeby zachowac ta sama ilosc substancji. Ja bede tego roku Optimusa stosował z CCC bo mam ponad 4.30 ha pszenicy a 1l modus w mieszaninie z CCC jest lekko na około 3.30 ha i butelka bedzie za mało a dwie zas za dużo, dlatego planuje kupic 2 litry optimusa wtedy mi go pojdzie prawie 1,75 l. zostanie mi 0,25 l.

Jano7711    14

Dawka moddusa 0.27l + 1lCCC będzie wystarczająca? Bo nie wiem czy jedna butelka wystarczy na 3.68ha pszenicy..

andrzej1988    101

Dawka moddusa 0.27l + 1lCCC będzie wystarczająca? Bo nie wiem czy jedna butelka wystarczy na 3.68ha pszenicy..

myśle że w zupełności wystarczy. ja w tamtym roku dawałem 0.23 i 1l CCC ale jesdnak to jest za mało. pszenice zaczynało giąć. w niektorych miejscach niegroźne troche poległa. około 0,30 napewno trzeba dać ale tez alezy ile azotu planujesz dostarczyc

Edytowano przez andrzej1988

Dałeś 0.23 i piszesz, że mało a koledze przy 0,27 już będzie ok tak? Powtarzam 0,4 to min + 1l CCC. Takie dawki możecie sobie zostawić na drugi zabieg.

Edytowano przez new_profil_luki21

andrzej1988    101

na etykiecie kolego pisze ze modusa nalezy dac 0.30 l na ha + 1 l ccc a nie 0,4. 0.4 to mozesz dac wyzej napisanego optimusa

KULAWA_KOZA    88

0.3modusa+1l CCC

ja w tamtym roku zrobilem experyment na 50m przejazdu opryskiwaczem.W fazie 1 kolanka dałem samo 0.3 modusa a potem w fazie 2 kolanka dałem drugi raz 0.3 modusa .Wynik oprysku był inponujący :), kosztowny ale robi wrażenie. :rolleyes:

Renault85-15TX    167

Kolego nie przesadzaj 0.2 Modusa + 1L ccc to takie minimum a jak toś da więcej to wiadomo że lepiej ale nie 0.4 bo to już lekka przesada a Ty chcesz jeszcze dać na drugi zabieg ponad 0.25. Ale jak to mówią kto bogatemu zabroni. 

andrzej1988    101

ale jesli kolega ma 3,68 pszenicy to wyjdzie prawie 0,30 a dokładnie 0,27 l. Oko przy tej dawce jeszcze mozna przymróżyć, bo przy tym areale niewiadomo ile kupic dwie butelki bedzie za duzo, chyba ze kupi na zas na grugi rok i przechowa. Mozna zrobic tak ze rzy dawce 0,27 l mozna dodac 1 l stabilanu zamiast 1l zwykłego antywylegacza. Stabilan ma wiecej substancji w litrze

Agro-Nom    6

Ja byłem na polu i połowa pszenicy ma 1 kolanko prawie więc myślę w ten weekend pojechać z anty wylegaczem fungicydem i siarczanem z mikro. myślałem że uda mi się pod koniec krzewienia opryskać odżywką, ale jednak nie i wszystko będę pryskać naraz jedyne co to zrezygnuje  mocznika. dam 7,5kg siarczanu + mikro + ccc 2 L / ha + ceando 183 1,5 l / ha + adiuwant. Bardzo dużo sypie nawozów więc nie zamierzam schodzić z dawek.

alex170491    0

cerone + ccc to jeszcze nie słyszałem ja stosuje ccc w dawce 1,5l ha w fazie pierwszego kolanka a cerone w fazie liścia flagowego w dawce 0,5l ha i nie miałem jeszcze problemu z wyleganiem pszenicy a w życie stosuje 0,7l ha

thug    196

można zastosować cerone+CCC, jeśli tak to w jakich dawkach?

chodzi o to że etefon czyli (cerone , retar) powodują starzenie sie czy przyspieszanie starzenia tkanek dlatego o ile stosujemy to jak napóżniej sie da z zalecanego terminu

natomiast ccc jak najwcześniej  pszenica około pierwszego kolanka

grego    218

Jak u was wygląda Bamberka? U mnie bardzo zmarniała i sie zastanawiam czy nie dać już w tym tygodniu II dawki saletry? Julius i Arkadia wyglądają ładnie, a ta Bamberka pojaśniała nieco i są uschnięte/żółte liście zapewne od przymrozków bo wyglądała wczesniej bardzo ładnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się