Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    102

no i spadł snieg... zboze ma miejscami 13-14 cm wysokosci 3 tygodnie po azocie. ten snieg narobił tylko chlapy juz lepszy byłby deszcz

Ganicus86    1

Sumi Alpha, Cyperkill max, Fastac, Sherpa

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

alex170491    0

A Sokół 460 EC po 0,75 litra na ha starczy na T2 w pszenicy ?

ma w sobie

spiroksamina 250 g/l

tebukonazol 175 g/l

triadimenol 43 g/l

i to jest chyba to samo co Falcon 460 tylko że Sokół 460 tańszy bo robiony F&N Agro a Falcona robi Bayer

a czy stosował ktoś

z was Modan 250ec podobno jest to samo co modus ?

w sklepie mi zalecili dawać 1l Stabilan 750 SL +0,1 Modan 250ec

przy nawożeniu 200 N na 1 ha ?

jeżeli modan zawiera 250g trinekspaku etylu to jest to samo a co do dawki to zalecał bym zastosować 1 l stabilanu + trinesapak etylu 0,3 l

kozik251, w 03 Kwi 2015 - 10:32, powiedział:snapback.png

Jakie zlecacie insektycydy na pszenicę ozimą?

Sumi Alpha, Cyperkill max, Fastac, Sherpa

jeżeli sie nie myle są to środki zawierające cypermetryne i alfacypermetryne ja stosuje sherpa w dawce 0,3l inną opcją jaką bym polecił jest bi 58 lub danadim zawierajace dimetoat 400g w litrze stosuje sie je w dawce 0,5l ha

Edytowano przez alex170491

losktos    120

wyłącznie forma salerzatana-azotanowa, jest wymywana...

Forma amidowa- azot z mocznika przechodzi hydrolizę do formy amonnowej, i nitryfikację do azotanowej-ta forma jest wyłacznie wymywana.

wszystko się zgadza tylko pytanie co się dzieje z azotem amidowym zanim przejdzie hydrolizę?

lawa3p    6

Witam mam problem ze swoją pszenicą otóż 9 marca rozsiałem nawóz (saletrę amonową) w dawce 210 kg/ha a teraz gdy pojechałem ją obejrzec dolne liście są zółte co może być przyczyną ? Dodam że nie robię scieżek na polach a tam gdzie są ślady ciagnika pszenica jest cała zółta 

lawa3p    6

Obok mojego pola znajomy ma też zasianą pszenice ozimą i ona jest zielona. Chyba jej czegoś brakuję ale czego ? 

Ganicus86    1

wszystko się zgadza tylko pytanie co się dzieje z azotem amidowym zanim przejdzie hydrolizę?

aaa o to chodzi...część tego azotu jest ulotna, a nie wymywana...dlatego występują straty azotu...

SawekBraczyk    14

Jaki środek będzie najlepszy na ochrone jednozabiegową . Pszenica na cele paszowe . Myślałem duet ultra na liść podflagowy . Czy może lepiej  na t2 falcon . 

Edytowano przez SawekBraczyk

JD1188    71

Panowie polećcie co będzie lepsze na III dawke Mocznik, Saletra czy coś innego? 

knoro93    167

Do kolegi wyżej na 3 dawke stanowczo saletra.

Panowie mam problem. Zboże zaczeło mi żółknąć i miejscami dosłownie przepadać. Załącze zdjęcie także bedzie wszystko widać. W miejscach gdzie są żółte pasy liście są poskręcane. Po lewej stronie wystepują place że zboże sie przebarwia liście usychaja i słabo bardzo rośnie dosłownie z 3 liści został obecnie jeden. Pisze tutaj o tym problemie ponieważ dzieje się to w miejscu gdzie jest dość dobra gleba i nigdy nie było tu problemów. Nieco o historii pola. A wiec przedplon rzepak. Omiana pszenicy to jantarka. Na start dostała 230 kg saletry. Tydzien temu robiłem taki zabieg 8 kg siarczan magnezu 1,2 kg plonovit opty 1,8 l plonovit zboża 0,7 ccc. Ogólnie robiłem zabieg w ubiegły piatek było bardzo ciepło około 20 stopni w cieniu. Przez caly tydzien lał deszcz i przyznam że zboża sie zazieleniły i troche ruszyły a w tym miejscu nic sie nie dzieje. Dodam że przed siewem pszenicy dane było wapno kreda 2 tony na ha. Jeszcze jedna rzecz. W tym miejscu po rzepaku poszedł randap czy to on może być winowajcą takiego stanu?

post-86605-0-62417500-1428089862_thumb.jpg

skywalker89    39

lipnie to wygląda... nie dosyć, że przebarwiona to rzadka jeszcze..;/ jak dla mnie to na 100% nie wina zastosowanego wcześniej randapu, bo randap działa tylko nalistnie... nie wiem, może akurat w tym miejscu jest coś nie halo z tą ziemią i ta kreda zaszkodziła w takiej ilości.. bo raczej oprysk by tak nie wpłynął, no chyba że ccc?

jahooo    257

Weź łopatkę i zobacz w dołku, czy na 10-15cm nie stoi zastoisko wody. U mnie tak wyglada na zaoranej łące tam, gdzie podsiąka woda.

Nie pojechałeś w tym miejscu 2x z nawozem ?

Czym pryskałeś rzepak ? Po randapie raczej to nie wygląda, nie jest doglebowy.

JD1188    71

Też mam takie objawy w pszenżycie i nie wiem co to może być :( Stawiam że albo niedobór magnezu, siarki albo może być mangam. Wapno odpada dwa lata pod rząd było dawane i niewielkie są tego efekty  <_<

knoro93    167

Kreda napewno nie przewapnowałem ponieważ posiada ona takie ph które nie szkodzi na rośline nawet jakbym i 10 ton dał. Zastoiska wody raczej napewno nie ma bo jest to dość dobrze przepuszczalny grunt nigdy tam nie było problemów. Nawóz posiany raz, Zastanawiaja mnie dwie rzeczy. Dlaczego są takie pasy bardzo jasnej pszenicy tak jakby od kół ciągnika. Oraz dlaczego skreca liście w tej pszenicy. Pozostaje jeszcze problem nr dwa czyli to że są takie puste pole na zdjeciu w rzeczywistości tam rośnie pszenica tylko tak jak w opisie znajduje sie tam po jednym listku pozostałe dwa usechły, Tak sobie pomyslalem że może to susza skoro liście sie krecaja ale deszcz juz tydzien pada to powinna odbić, Najśmieszniejsz jest to że te zjawiska wystepuja placami a pszeważnie pasami i pszeplata je pszenica która wygląda całkiem dobrze i niczego jej nie brakuje, Nie wiem pozostaja jeszcze jakies robale w glebie oraz mszyce. Jeszcze jedno pytanie skoro wystepuje to placami może być to wina zbyt głebokiego siewu? Wiadomo że za kołami płycej jest siane zboże a bezpośrednio za traktorem idzie głebiej. W tym miejscu co sa te objawy jest dośc "puchka" gleba dodatkowo było siane w bardzo sucha glebe moze ziarno zostało posiane za głeboko i roslina ma teraz problemy?

mf25    7

Te przebarwienia ma bardzo duzo gospodarzy .Rozmawialem z agronomem i prawdopodobnie jest to utrudnione pobieranie magnezu i azotu przez zimna pogode szczegolnie w gestych zbozach , braki jakis tam pierwiastkow raczej nie sa bo mam pole jak trzeba z zawartosciami skladnikow i wystepuje takie cos . Mowil zeby to prysnac siarczanem magnezu jak sie ociepli z odrzywka najlepiej

knoro93    167

Nie dużo tego mam ale ciekawi mnie jaka jest tego przyczyna i chciałbym coś z tym zrobic na przyszłość, Siarczan magnezu i odżywki poszły równo tydzien temu zobaczymy jak sie cieplej zrobi moze troche odbije,

globus512    17

Apyros ma napisane że rzepak można siać po tym. Nie ma, przeciwskazań w zaleceniach, zwłaszcza że wszędzie idzie orka.

andrzej1988    102

ta chwilowa zima pokrzyzowała plany troche. Miałem zamiar pryskac od dwilisciennych bo na jesieni opryskałem tylko lentipurem. Nie ma ogolnie dwulisciennych dużo ale lepiej prysnąć. Zrobi sie ciepło i wszystko na raz praktycznie wyjdzie. pszenica zacznie rosnac znowu na potege bo nie dosc ze wilgoć to azot jeszcze działa z pierwszej dawki. Trzeba bedzie opryskac od chwastow kilka dni odczekac. dac drugą dawke N pozniej antywylegacze, grzybowki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.