Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    118

Mam zasianą pszenice Linus która już prawie cała zakończyła fazę krzewienia - dostała 6 marca ok. 200 kg 34%N. Teraz chciałem ją opryskać mieszanką CCC 1l+Moddus 0.3 , Basfoliar 36 Extra+ Siarczan Magnezu 8kg+ Mocznik 5kg oraz jakiś fungicyd na T1, teraz moje pytanie, kiedy co podać, co pierwsze i czy można coś mieszać?

Odżywki trzeba było podać do końca krzewienia. Później w BBCH 30 fungicyd a w BBCH 31 regulator

Witam,

Koledzy mam do Was prośbe o rade.

Tydzień temu rozsiałem 200 kg saletry na moją pszenice ale i tak jakoś szałowo nie wygląda(słabo rozkrzewiona). Po niedzieli jak będzie pogoda mam zamiar polecieć z nawozami dolistnymi (12,5kg siarczanu magnezu, 18-20kg mocznika i do tego jeszcze 2l manganu i 0,6l miedzi), a po jakichś dwóch dniach od zabiegu polecieć mustangiem forte na chwasty. I moje pytanie jest takie, bo mam zamiar jeszcze dokrzewić pszenice CCC(0,5-0,6l/ha) i nie wiem czy dać stabilan do mustanga czy połączyć z nawozami. Prosze o rady i z góry dziękuje.

ile rozkrewień ma pszenica? może nie ma sensu dokrzewiać

Wiadomość z agroFakt.pl

gzylu25    0

Witam,

Koledzy mam do Was prośbe o rade.

Tydzień temu rozsiałem 200 kg saletry na moją pszenice ale i tak jakoś szałowo nie wygląda(słabo rozkrzewiona). Po niedzieli jak będzie pogoda mam zamiar polecieć z nawozami dolistnymi (12,5kg siarczanu magnezu, 18-20kg mocznika i do tego jeszcze 2l manganu i 0,6l miedzi), a po jakichś dwóch dniach od zabiegu polecieć mustangiem forte na chwasty. I moje pytanie jest takie, bo mam zamiar jeszcze dokrzewić pszenice CCC(0,5-0,6l/ha) i nie wiem czy dać stabilan do mustanga czy połączyć z nawozami. Prosze o rady i z góry dziękuje.

ile rozkrewień ma pszenica? może nie ma sensu dokrzwiać

ogólnie pszenica była siana na początku października i aktualnie jest w fazie bbch 21(orientacyjnie), a na jednym polu mam tak, że pszenica ma w sumie po 3, 4 liście, także myśle że pasowało by ją dokrzewić, tylko własnie moje pytanie czy ccc z mustangiem czy nawozami

Raptus902    30

Bede musiał coś pryskać.
Tylko pogoda sie jakoś niezapowiada dobrze
Dzięki za tyle odpowiedzi :D

Piotrek1986    1

ogólnie pszenica była siana na początku października i aktualnie jest w fazie bbch 21(orientacyjnie), a na jednym polu mam tak, że pszenica ma w sumie po 3, 4 liście, także myśle że pasowało by ją dokrzewić, tylko własnie moje pytanie czy ccc z mustangiem czy nawozami

na pewno nie z mustangiem. herbicyd zawsze sam idzie

dawidor111    6

witam mam pszenicę bogate w fazie 29 z dość silnym zachwaszeniem mam zakupiony juz lancet jeszcze na jutro zapowiadają ładne pogodę później deszcze a po deszcz ach znów zimno. jutro niestety niedziela i tak się zastanawiam czy wypada pryskac czy czekać aż po świętach?

Michalmeer    366

Mam bardzo podobnie i tylko z jedną odmianą orkas , i w zeszłym roku też tak było , juz próbuje zapobiec temu wczoraj rozsiałem saletre 165 kg na ha , i w oprysku podałem 16 kg siarczanu magnezu , 2,2 kg odżywki zboża plus , i c weed 0,4 l na ha mam nadzieje ze to coś ta , wczoraj była duza rosa no ale saletre posiałem , nie powinno chyba jej przypalić ziarenka saletry lezały na ziemi sprawdzałem , jak myślicie ?

spajki01    1

Witam mam takie pytanie. Na moich pszenicach znalazłem chwasty tytu Rdest ptasi, owies głuchy - nie znalazłem ale bedzie bo pszenica jest po owsisku miotła zbożowa, chwastnica jednostronna, Przetacznik bluszczykowaty, Przytulia czepna, Rumian Polny, czerwiec roczny. Planuje opryskać mieszaniną herbicydów Atlantis+Adigor i do tego Lintur z tym że ta mieszanka nie zwalczy mi chwastnicy i czerwca opłaca się dodać coś do tego bo chwastnica upierdliwa jest co powiecie? A czy opłaca sie odżywki dawać przed herbicydem czy lepiej z grzybkiem i regulatorem dodac ?

Tomazi3p    44

Moje zdanie-ze względu na owies głuchy i chwastnicę zabieg lepiej przesunąć w czasie. Na teraz daj sam środek na dwuliścienne, a w okolicach liścia flagowego daj Axial.

Kris5    1

Panowie potrzebuje jakiegoś środka na pszenicę żeby zwalczał przede wszystkim miotłę przytulię i stokłosę i nie był jakoś zabójczo drogi??

kamils    4

Ja tam chwale sobie lancet zwłaszcza na przytulię ale cena nie jest za niska ok 120-130 zł/ha pewnie można taniej i też dobrze ale mam mało pola więc nie kombinuję !

ogar118    62

Chwastnica w pszenicy? Przecież to chwast ciepłolubny wschodzi w okolicy maja i zagęszczający się łan pszenicy powinien ją zagłuszyć chyba że masz puste place... 

dawidor111    6

Witam w mojej pszenicy bogatka zaczęły wychodzić jakieś żółte place. Jest w fazie 29-30 azot dostała jakieś 3 tygodnie temu w dawce 60 kg wrzucam fotki z góry dzięki za pomoc

post-149898-0-57299100-1427642430_thumb.jpg

post-149898-0-61761300-1427642471_thumb.jpg

wysoki1122    6

Witam w mojej pszenicy bogatka zaczęły wychodzić jakieś żółte place. Jest w fazie 29-30 azot dostała jakieś 3 tygodnie temu w dawce 60 kg wrzucam fotki z góry dzięki za pomoc

Mam ten sam problem, planuję w środę popryskać dolistnie kristanol zielony + mocznik + siarczan może trochę ją wzmocnię. Czy to jej pomoże  ?

dawidor111    6

według mnie to wina grzyba robiłem badania gleby fosfor potas i magnez bardzo wysoki pH 6 dlatego dałem 500 kg wapna polcalc na wiosnę zaraz po tym jak rozpuścil się snieg

dawidor111    6

no będę dawał tilt i mondatak ale pogoda zapowiada się słabo na najbliższe 2 tyg deszczowo i zimno

wyrebski1    35

też zauważyłem po okolicy, że ostatnio pszenice zmizerniały. Może to też przez ostatnie nocne przymrozki, przecież było ok -5, a przy gruncie jeszcze więcej?

adiss    6

Choroby grzybowe swoją drogą ale te żółknące place występują na polach miejscami dokładnie jak od linijki . Przynajmniej u mnie pokrywa się to z łachami słabszego gruntu .Część pola pięknie zielona aż błyszczy i plac żółtego mizeractwa . Pewnie przymrozki na piachu dały jej sie bardziej we znaki no i przedłużająca sie susza potęguje niedobory . Zauważyłem też że problem dotyczy głównie pszenic w zaawansowanych fazach rozwojowych sianych wcześnie . Wszystkie te dopiero krzewiące się raczej nie ucierpiały . Mogę powiedzieć że przyspieszenie drugiej dawki i ostatnie dni z opadami poprawiło sytuację . Niestety temp. w okolicach zera nie pozwala na konkretny i niezbędny zabieg .

mf25    7

U mnie tez robi sie zolto na polu pszenicy ... grzyb to nie jest ani niedobory , wydaje mi sie ze przymrozki poszkodzily pszenicy , dobrze by bylo ja odrzywic czyms ale nie ma narazie pogody

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się