Skocz do zawartości

Polecane posty

Seba42    2

Można już pryskać jęczmień ozimy dolistnie czy jeszcze trochę za wcześnie ??Przymrozków niebyło od wtorku a temperatura w dzień ok. 15 stopni. Chciałem dać mu siarczan magnezu bo trochę przyżółkł  myślę że to przez brak magnezu i do tego mocznik i plonvit Z co sądzicie ??

infinityPG    0

CCC na dokrzewienie stosuje się gdy rosliny mają korzenie przybyszowe o długości nie mniejszej niż 3-4 cm.  W innym wypadku roslina może pobrać substancję i wtedy działanie CCC wydłuży się i napewno spowoduje zahamowanie wzrostu korzenia. Tak więc CCC hamuje rozwój całej rosliny (i korzeń i części nadziemne). Aczkolwiek kiedyś widziłem doświadczenie gdzie było wykazane że CCC nie ograniczał systemu korzeniowego.

Jak dla mnie stosowanie CCC (na dokrzewienie) jest uzasadnione tylko wtedy gdy posialiśmy pszenice późno, były problemy ze wschodami i nie ma właściwej obsady. Wtedy zależy nam na jak największej liczbie pędów z pojedynczej rosliny. W innych wypadkach saletra wystarczy. Bo przy dobrych wschodach nawet siejąc w późnym terminie w obsade 300-350 roślin i niech tylko otrzymamy 2 pędy z rosliny to daje nam wystarczajacą obsadę pędów na metrze.

W jakiej fazie masz pszenice? Jak już blisko strzelania w źdźbło to możesz nieco przyspieszyć T1

Pszenica jest w fazie BBCH30 teraz i tak pogoda nie pozwala na zabieg fungicydem więc bedę czekał ... Choc widzę że zaczyna jej doskwierac brak azotu jest mocno rozkrzewiona i dostała tylko 35kg.N 

Kiedy mogę dac druga dawkę N tak żeby jej nie dokrzewiac? 

Wiadomość z agroFakt.pl

bools    13

Pszenica dostała 3 tygodnie temu saletre 34 n % 200kg/ha +120 kg/ha siarczan magnezu w granulacie , stanowisko po ziemniakach  , julius wyglada w miare ale mewa slabo , powiedzcie kiedy siac druga dawke  i kiedy na chwast i fungi , porosze o odp. a tutaj pare zdjęć

Julius

post-124721-0-13840800-1427461320_thumb.jpg

post-124721-0-54287200-1427461334_thumb.jpg

post-124721-0-74463300-1427461694_thumb.jpgpost-124721-0-90808300-1427461723_thumb.jpg

mewa

post-124721-0-18489300-1427461349_thumb.jpg

post-124721-0-94322000-1427461362_thumb.jpg

post-124721-0-01143100-1427461740_thumb.jpg

Strazak76    1

Hej

Co to jest ? Orak na raz, przedplon pszenica ozima.

A może to dobrze pokrzewiony jęczmień?

pawelo430    2

Co sądzie o ochronie pszenicy :

T1 Atak 1L + Sarfun 0,5L

T2 Capallo 1,5L

T3 Falcon 0,6L

Edytowano przez pawelo430

nojsze    44

T-2 Capallo !!! -Falcon

T-1 Tilt 0,7 +Procholaz ok 0,7

T-3 np. Tebu

Dość niezła i prosta ochrona

Jak nie ochronisz podstawy to reszta nie ma sensu.

skywalker89    39

Pszenica dostała 3 tygodnie temu saletre 34 n % 200kg/ha +120 kg/ha siarczan magnezu w granulacie , stanowisko po ziemniakach  , julius wyglada w miare ale mewa slabo , powiedzcie kiedy siac druga dawke  i kiedy na chwast i fungi , porosze o odp. a tutaj pare zdjęć

Julius

attachicon.gifjulius (2).jpg

attachicon.gifjulius.jpg

attachicon.gifjulius (3).jpgattachicon.gifjulius (4).jpg

mewa

attachicon.gifmewa (2).jpg

attachicon.gifmewa.jpg

attachicon.gifmewa (3).jpg

jak dla mnie to mega gęsta ta pszenica... :o nie wiem jak wyglądała przed tą pierwszą dawką azotu, ale moim zdaniem trochę przesadziłeś, zwłaszcza, że dobre stanowisko... za gęsta to też niedobrze, ja jak teraz chodziłem po polach to miejscami rzadzizna, ale co zrobić jak to tylko miejscami a ogólnie jest w miarę ok, ale nie aż tak jak Twoja.... u mnie na tą chwilę 2-4 pędy na tych gorszych i jestem dobrej myśli.. 

druga dawka mówisz? a co chcesz dawać? możesz sypnąć może nawet koło drugiego kolanka, ale to Twoja decyzja..

Bregus12    0

T-2 Capallo !!! -Falcon

T-1 Tilt 0,7 +Procholaz ok 0,7

T-3 np. Tebu

Dość niezła i prosta ochrona

Jak nie ochronisz podstawy to reszta nie ma sensu.

Stosując ochronę 2 zabiegową można zastosować 

T1 Capallo 1,5 L /ha

T2 Falcon 0,6 L /ha

andrew3011    3

Panowie powiedzcie mi czy mogę wiosną zastosować Glean 75 na etykiecie jest napisane że można ale jak to się ma w praktyce? :)

losktos    120

Pszenica jest w fazie BBCH30 teraz i tak pogoda nie pozwala na zabieg fungicydem więc bedę czekał ... Choc widzę że zaczyna jej doskwierac brak azotu jest mocno rozkrzewiona i dostała tylko 35kg.N 

Kiedy mogę dac druga dawkę N tak żeby jej nie dokrzewiac? 

jak rozpocznie się faza strzelania w źdźbło

Julius

attachicon.gifjulius (2).jpg

attachicon.gifjulius.jpg

attachicon.gifjulius (3).jpgattachicon.gifjulius (4).jpg

mewa

attachicon.gifmewa (2).jpg

attachicon.gifmewa.jpg

attachicon.gifmewa (3).jpg

II dawka N na początku strzelania w źdźbło. Chwast to zależy od środka a fungicyd T1 BBCH 30/31

Co sądzie o ochronie pszenicy :

T1 Atak 1L + Sarfun 0,5L

T2 Capallo 1,5L

T3 Falcon 0,6L

T1 Capalo

T2 Acanto + epoksykonazol

T3 Tebu (lub + topsin)

a jak chcesz taniej to w T2 zamiast acanto daj chlorotalonil (np. gwarant) lub zamiast obu środków ten falcon - aczkolwiek u nie bedzie już tak skutecznie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Tomazi3p    44

Panowie powiedzcie mi czy mogę wiosną zastosować Glean 75 na etykiecie jest napisane że można ale jak to się ma w praktyce? :)

Możesz ale nie jest to raczej zabieg na plantacje nie chronione jesienią, jest to środek głównie doglebowy i nie spodziewaj się szału w zwalczaniu chwastów

knoro93    171

Dzis zrobiony zabieg na części pól poszło 20 g granstatr 20 g grodyl 8 kg siarczan magnezu 1,8 kg plonovit opty 1,2 l plonovit zboża oraz 0,7 ccc. Na polach gdzie nie wystapiły chwasty po zimie poszło bez granstaru i grodylu. Mieszanina średnio mi sie podoba ze wzgledu na środki od ziela ale czasu duzo nie mam a terminy gonia i dlatego zdecydowałem sie na połaczenie dokrzewiania z odchwaszczaniem oraz dokarmianiem dolistnym zobaczymy czy nic sie nie stanie pszenicy.

marian2011    111

Poszłeś na całość do cherbicydu nie polecają żadnych odżywek ccc co do siarczanu magnezu to jedni tak jedni też nie polecają sam się zastanawiam czy dodać siarczan będę pryskać po niedzieli może ktoś mądry po wieloletnich praktykach podpowie bo jeszcze z pięć lat temu dodawałem tylko pryskało się Chwastoxami teraz niekiedy daka kilkadziesiąt gram środka

knoro93    171

wiem ze ta mieszanka jest jaka jest ale mam ograniczenia czasowe dlatego tak. odnośnie ccc i siarczan magnezu to odkąd pamiętam zawsze laczylem i nie było problemów. dziś ładny deszczyk popadał i od razu widać po roślinach ze zaczynają rosnąć :)

Qaskar    0

Mam zasianą pszenice Linus która już prawie cała zakończyła fazę krzewienia - dostała 6 marca ok. 200 kg 34%N. Teraz chciałem ją opryskać mieszanką CCC 1l+Moddus 0.3 , Basfoliar 36 Extra+ Siarczan Magnezu 8kg+ Mocznik 5kg oraz jakiś fungicyd na T1, teraz moje pytanie, kiedy co podać, co pierwsze i czy można coś mieszać?

rocco0987    21

brak miedzi? znawcą nie jestem ale ostatnio czytałem o niedoborach składników i tak to było opisane. Ojciec mówił ze u nas tez sie cos podobnego dzieje na niektórych, ale nie byłem zrewidować jak to wygląda.

rocco0987    21

własńie z ciekawosci byłem zajrzec co to ojciec zgłaszał i u mnie jest podobnie, z tą różnicą że prawie wcale nie ma żółtych końcówek- znikome ilości, za to dużo więcej uschniętych liści spodem.

Sulfamo kiedy rozrzucone i jeszcze sie nie rozpusciło ;/ Wczoraj wreszcie popadało ostro a granulki nadal leżą.

Strazak76    1

Mam problem z tą pszenica ( KWS Pius ) dostała azotu była zielona i dzisiaj zauważyłem takie coś 

Co to może być ?

Słoma była scięta po żniwach 

http://pokazywarka.pl/hhqeom/

W tym roku prawdopodobnie ciepła zima i nie do końca zatrzymana wegetacja daje takie dziwne objawy , już z kilkoma osobami rozmawiałem którzy co nie co wiedzą o uprawie zbóż i każdy twierdzi że różne odmiany dziwnie na to zareagowały , a jak dla mnie to wygląda to na brak mikroelementów , ale to tylko moje zdanie , pozdrawiam

gzylu25    0

Witam,

Koledzy mam do Was prośbe o rade.

Tydzień temu rozsiałem 200 kg saletry na moją pszenice ale i tak jakoś szałowo nie wygląda(słabo rozkrzewiona). Po niedzieli jak będzie pogoda mam zamiar polecieć z nawozami dolistnymi (12,5kg siarczanu magnezu, 18-20kg mocznika i do tego jeszcze 2l manganu i 0,6l miedzi), a po jakichś dwóch dniach od zabiegu polecieć mustangiem forte na chwasty. I moje pytanie jest takie, bo mam zamiar jeszcze dokrzewić pszenice CCC(0,5-0,6l/ha) i nie wiem czy dać stabilan do mustanga czy połączyć z nawozami. Prosze o rady i z góry dziękuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)