Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    53

Arkadia aż taka zła nie jest. Ja swoją jako konsumpcję sprzedałem, tylko mając tą pszenicę raczej będziesz chwalił się wysokim plonem ziarna, niż jego jakością. Po prostu jak zrobisz wszystko tak jak trzeba to przejdzie na młyn bezproblemowo, ale bez szału.

robson132    0

Witam.

Jaki nawóz z siarką jest lepszy saletrosan czy polifoska 21? Planuje coś sypnąć przed świętami.

Saletrę rozsiałem 09.03 wtedy kiedy w polu nikogo jeszcze nie było i moja w porównaniu do innych pszenic złapała ciemnozielony kolor, u innych liście  jeszcze pożółkłe i jasnozielone.

Dodaje fotke jak moja wygląda na dzień dzisiejszy.

http://zapodaj.net/ce954802aac6e.jpg.html

Drugie zdjęcie to pszenżyto na 5 klasie, od miedzy widać że końcówki liści troche fioletowe (brak fosforu) mam nadzieje że jak sie jeszcze ociepli to zaczną pobierać fosfor i fioletowy kolor zniknie.

http://zapodaj.net/d238eccfa97e0.jpg.html

Edytowano przez robson132

Renault85-15TX    167

Wiadomo saletrosan będzie lepszy ale wydaje mi się że już jest na niego za późno. Powinieneś podać saletrosan na pierwszy rzut a na drugi saletrę bo jak nie będzie teraz deszczów to saletrosan może długo poleżeć na polu.

Wiadomość z agroFakt.pl

infinityPG    0

Byłem dzisiaj zobaczyc pszenice i widze ze dośc mocno zaczynaja ją atakowac choroby grzybowe zabieg T1 planowałem w okolicy świąt lub po świętach ...Jak u was w tym temacie? Mogę jechac z T1 przed wyniesieniem pierwszego kolanka?

bratpit    18

Nie.

Bo wydłuży sie automatycznie okres do T2.

Do takich rzeczy jest tzw. T0 i T1 w normalnej fazie.

robert81    1

Witam posiałem jarke nawre na iv klasie. Przedsiewnie poszła amafoska 4 16 18 250kg/h plus sletrzak 250kg/h. Planuje dać jeszcze 2x po 250kg/h saletry.

Mam pytanie jakie opryski teraz i co sądzicie o tej pszenicy?

ppwolf38    6

Witam...5 marca wysialem pierwsza dawke nawozu pod postacia saletry...na druga dawke mam przygotowany mocznik...kiedy powinienem go wysiac zeby bylo dobrze?

wysoki1122    6

Czy lepiej aby pierwszym zabiegiem było odchwaszczanie czy można pierwsze wykonać oprysk dolistny mocznikiem ?

losktos    118

Każdy ma swoją teorię, a jaki jest sens dokrzewiać CCC wcześniej jak system korzeniowy jest słabo rozwinięty!!! Już lepiej N więcej walnąć 

Na jakiej podstawie takie twierdzenie, może jakiś dowód na to???

CCC na dokrzewienie stosuje się gdy rosliny mają korzenie przybyszowe o długości nie mniejszej niż 3-4 cm.  W innym wypadku roslina może pobrać substancję i wtedy działanie CCC wydłuży się i napewno spowoduje zahamowanie wzrostu korzenia. Tak więc CCC hamuje rozwój całej rosliny (i korzeń i części nadziemne). Aczkolwiek kiedyś widziłem doświadczenie gdzie było wykazane że CCC nie ograniczał systemu korzeniowego.

Jak dla mnie stosowanie CCC (na dokrzewienie) jest uzasadnione tylko wtedy gdy posialiśmy pszenice późno, były problemy ze wschodami i nie ma właściwej obsady. Wtedy zależy nam na jak największej liczbie pędów z pojedynczej rosliny. W innych wypadkach saletra wystarczy. Bo przy dobrych wschodach nawet siejąc w późnym terminie w obsade 300-350 roślin i niech tylko otrzymamy 2 pędy z rosliny to daje nam wystarczajacą obsadę pędów na metrze.

Byłem dzisiaj zobaczyc pszenice i widze ze dośc mocno zaczynaja ją atakowac choroby grzybowe zabieg T1 planowałem w okolicy świąt lub po świętach ...Jak u was w tym temacie? Mogę jechac z T1 przed wyniesieniem pierwszego kolanka?

W jakiej fazie masz pszenice? Jak już blisko strzelania w źdźbło to możesz nieco przyspieszyć T1

panczo1922    68

Witam...5 marca wysialem pierwsza dawke nawozu pod postacia saletry...na druga dawke mam przygotowany mocznik...kiedy powinienem go wysiac zeby bylo dobrze?

Zależy w jakiej fazie masz pszenicę... Mocznik potrzebuje ok 2-3 tygodni ( w zależności od temperatury) żeby był dostępny dla roślin... U mnie pszenica jest w fazie ok bbch 30 i mocznik mam już wysiany...

grego    218

to na pewno choroby ją biorą czy może objawy ostatnich przymrozków ? Bo u mnie raczej to drugie, jest trochę tak jakby przemarzniętych liści i nieco pojaśniały. Można taką pszenice pryskać herbicydem czy lepiej zaczekać, bo musze zrobić poprawkę na przytulie Galaperem

dawidor111    6

U mnie też trochę po tych mrozach siadła a już ładnie szła do góry wiec raczej to nie grzyb czekam aż trochę odzyje i w poniedziałek lecę z chwastami a po świętach t1 jak nie będzie mrozów oczywiscie

16HDR008    0

samosiewy

więc nie ma co pryskać i specjalnie się teaz przejmować, no chyba że jakością zboża w żniwa

jarciu11    21

Witam wszystkich czym ratować robi sie żółta koło niedzieli zapodam fotki miejscami mam żółte liście pierwszy azot już podany. Myśle sobie po cichu ze brak magnezu 

rolnik32    2

Co proponujecie na ochronę fungicydową w pszenicy, tak żeby było troszke taniej i żeby był jakiś sens tego oprysku? Podejrzewam że wielu rolników ma ten dylemat patrząc na ceny śor i ceny produktów rolnych.Dlatego dyskusja w tej sprawie jak najbardziej na czasie

ahten    9

Kiedy zaczynacie dokarmianie dolistne oraz opryski na chwasty na wschodnim mazowszu? Azot dany 2 tygodnie temu. Czekac na pelna wegetacje roslin czy juz teraz pryskac?

nojsze    44

O to my ziomale :)

Dokarmianie dolistne jak rośliny ruszą , no jak masz ciemno niebiesko i brak dostępnego fosforu to powinno dać się makro w liść , lepsze ukorzenienie i krzewienie. Ale jak gleba ciepła i zielono to tylko siarczan mag i Cu drugi raz komplet w fazie strzelania w źdźbło i trzeci raz na flagówkę.

Ja czekam aż rośliny pobiorą azot -zmienią kolor u mnie może po tych ciepłych nocach dziś jutro wtedy miedź siarczan i delkatnie azot moczik ale tak dla zasady.

Po krzewieniu już nie dawaj Cu .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się