Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    120

Stosował ktoś środek Input oraz Fandango?

Stosowałem w ubiegłym roku Input + Prosaro. Jak na 2-zabiegową ochronę wariant całkiem dobry.

Jak szaleje maczniak to Input może nie dać rady. Prosaro bdb środek na ochronę kłosa. Ogólnie ok

majes    4

będzie kilka dni ciepła więc we wtorek jadę z CCC + Dynamic Cresco + mikro + mocznik na dokrzewienie.

Kondziu1832    180

Panowie dany 12 dni temu azot w postaci saletry i saletrosanu nie został zmarnowany przez te niskie temperatury? Po roślinach widać jakieś minimalne zmiany, ale dalej to nie jest to co by człowiek chciał?

Wiadomość z agroFakt.pl

Panowie mam bardzo gęstą pszenicę, czy taki zestaw poradzi, czy jeszcze może jakoś to ulepszyć?

Na początek fazy strzelania w źdbło 0,4l moddusa i 1,5l stabilanu i na liść flagowy 0,3l moddusa (ew. może dodać cereone) ?

andrzej1988    102

Ja rownież dałem saletre z 11 dni temu. Coś zaczyna sie dziać, listki zaczynają sie regenerowac, ciemnieć i blaszki lisci zaczynaja robic sie szersze ale powoli to idzie wszystko napewno przez niskie temperatury nocą ale od jutra zalezy od regionu nadaja coraz cieplej i bez przymrozkow w nocy wiec powinna ruszyc na całego.

piotrdd    8

Nie lepiej ją przebronować oczywiście jak możesz, z tamtego roku wiem że ja bardzo gęsta to i antywylegacz nie pomorze.  

KaziU91    13

Witam Wszystkich . Mam pszenicę ozimą Ostka strzelecka i planuję

Nawożenie 150 czystym składniku przewiduję + Jakieś odżywki i mocznik dolistnie 

Ochrona grzybowa tylko 2 zabiegowa  T1 Tilt turbo 0.6l/ha + Mirage 0.6l/ha

T2 Falcon 0.6l/ha

Z ochrony było by na tyle . Dobra będzie ochrona ?? 

Skracanie myślałem na Moddus + Antywylegacz/Stabilan czy Antywylegacz/Stabilan ? 

Pozdrawiam KaziU91

Edytowano przez KaziU91

losktos    120

Panowie dany 12 dni temu azot w postaci saletry i saletrosanu nie został zmarnowany przez te niskie temperatury? Po roślinach widać jakieś minimalne zmiany, ale dalej to nie jest to co by człowiek chciał?

spokojnie. Przyjdą wyższe temperatury rośliny ruszą i skorzystają ze składnika. Nie popadajmy w szał nie wiadomo jakich strat N

Panowie mam bardzo gęstą pszenicę, czy taki zestaw poradzi, czy jeszcze może jakoś to ulepszyć?

Na początek fazy strzelania w źdbło 0,4l moddusa i 1,5l stabilanu i na liść flagowy 0,3l moddusa (ew. może dodać cereone) ?

Wydaje mi się za ostro. Na pierwszy zabieg daj 0,3 moddusa i 1 stabilanu a na flagówke cerone

• Like 1

krychu    43

Według tych tabel w top agrar najbardziej ekonomiczny program ma chemirol, a przy tym w miarę skuteczny.

Tomazi3p    44

Czy jeśli dam teraz na pszenicę ozimą Galaper 200 + galmet 20 to będzię dobre rozwiązanie ? 

czy polecacie coś innego na chwasty ? 

Jeżeli nie pryskałeś wgl na chwasty na jesień to trzeba coś dorzucić ze względu na miotłę i przerośnięte chwasty. Ogólnie kombinacja skuteczna i przede wszystkim tania, środek o trochę większym spektrum jest Granstar Ultra.

gwozd    101

Po jesiennym zabiegu CTU i DFF widzę trochę maku i pewnie przytulia jeszcze się pojawi. Czym tanio to załatwić? Myślałem o aurorze tylko czy poradzi sobie z makiem? a może dodać jakiegoś adiuwantu?

Tomazi3p    44

Nie kombinowałbym z adiuwantami przy inhibitorach PPGO, mogą być fitotoksyczne oddziaływania. Co do maku to jest on zwalczany w miarę dobrze, ale konieczne są wczesne fazy rozwojowe. Ewentualnie daj 25g Aurory+0,8-1l Chwastoxu Extra. To taka mieszanka na małe zachwaszczenie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Renault9514    49

czy ccc z mocznikiem mogę stosować po przymrozku ? chodzi o to że rano występują przymrozki -2 -3 a ja chcę opryskać k. południa ccc z mocznikiem :)

Tomazi3p    44

nie wyeliminujesz perzu i chwastow dwulisciennych w jednym przejezdzie. Sam perz ograniczysz Attributem lub Apyrosem-ewentualnie mieszanka w/w srodkow, a chwasty dwuliscienne to w zaleznosci od zachwaszczenia.

gwozd    101

Dzięki

Moja pszenica dostała saletrę i siarczan magnezu 11 marca, juz widać efekty. Dziś straszny ruch na polach, większość własnie sieje nawozy na oziminy. Myslę żeby w następnym tygodniu jechać z herbicydem. Czy nie za wcześnie? Jakich temperatur wymaga aurora?

Tomazi3p    44

mieszanki z Apyrosem nie zwalcza perzu-wystepuje antagonizm. ogolnie mieszanka dobra ale na pola z przetacznikami i jasnotami nie za bardzo. jezeli problem stanowia maki, chabry, ostrozen, prztulia to mieszanka OK

Dzięki

Moja pszenica dostała saletrę i siarczan magnezu 11 marca, juz widać efekty. Dziś straszny ruch na polach, większość własnie sieje nawozy na oziminy. Myslę żeby w następnym tygodniu jechać z herbicydem. Czy nie za wcześnie? Jakich temperatur wymaga aurora?

Optimum to 10-20, minimum ok 7. Lecz najważniejszy parametr to intensywność promieniowania

ZETTI77    1

Panowie mam problem w pszenicy z trawą,konkretnie to jakis rajgras,rozsiał sięnie wiadomo z kąd. Czy atribut lub apyros może gozwalczyć czy coś innego może?

Tomazi3p    44

Tak. Tylko pamiętaj że perz z długimi rozłogami nie ograniczysz, im krótsze rozłogi tym lepiej. Jeżeli nie masz dużo tego perzu to ekonomicznej będzie dać mieszankę na dwuliścienne+miotła a po zniwach glifosat

Panowie mam problem w pszenicy z trawą,konkretnie to jakis rajgras,rozsiał sięnie wiadomo z kąd. Czy atribut lub apyros może gozwalczyć czy coś innego może?

Puma, Axial, Nomad, Attribut, Apyros, Atlantis ewentualnie Lentipur ale w zabójczej dawce. W przypadku Apyrosa i  Attributa rajgras jest średnowrażliwy

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

andrzejB    3

U nas już jeden leciał rzepak i pszenicę mocznikiem dolistnie. Zastanawiam się czy aby się nie pospieszył. W nocy kilkustopniowe przymrozki mamy.

kamils    4

stosował ktoś z was ruską  saletre amonową 34n !?? skład ten sam co puławska a jak w działaniu jest różnica ???

KrzysiekFM    8

dawno temu .... róznica na polu nie pamiętam ale ciągnik wpie...ła az było słychać. Nigdy więcej......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.