Skocz do zawartości

Polecane posty

Ulman    275

Galaper to taki  sam fluroksypyr jak Starane

Edytowano przez Ulman

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

Zna ktoś oprysk od chwastów zwany Galaper 200EC+Galmet 20SG. stosował ktoś to, może się wypowiedzieć?

Ja stosowałem na całości w jarych zbożach i złego zdania powiedzieć nie mogę. Skuteczność wysoka, ja stosowałem trochę w późniejszej fazie i zero chwastów dwuliściennych. 

dobi77    1

Mi najlepiej się zaprawia Certicorem 050 FS 

A jakiej zaprawy najlepiej używać ?

slonju77    12

Zasialem pszenice jarą tydzień temu ,ziarno ma już kiełka białego ,w nocy jest mróz około -4 stopnie ,czy ten mróz jej nie zaszkodzi??Dodam że nie jest  to przewódka

Michalmeer    366

Wiec ta pierwszy zabieg to bedzie wirtuoz 1 l na ha , i w fazie 1 kolanka cuadro zamiennik moddusa , no i odzywki plus siarczan i tytanit

Seba42    2

Co oznacza że Pszenica jest  przewódką ??? I czy pszenica jara tybalt jest przewódką czy nie ??

Jano7711    14

Tybalt jest przewódką. W skrócie to znaczy, że możesz ją zasiać zarówno jesienią jak i wiosną. Tylko przy siewie jesiennym, albo wczesnowiosennym lepiej plonuje, bo system korzeniowy jest bardziej rozwinięty.

panczo1922    68

dodajmy ze jesienią około listopada-grudnia...

znajomy zasiał przewódkę we wrześniu.... i w marcu posiał w tym miejscu jęczmień.....

Edytowano przez panczo1922

slonju77    12

w zimowy stan spoczynku powinna wejsć w fazie szpilkowania wtedy ma największe szanse że przezimuje

pawel177    3

w zimowy stan spoczynku powinna wejsć w fazie szpilkowania wtedy ma największe szanse że przezimuje

U mnie siew w listopadzie -odmiana Monsun - ziarna głębiej schowane w ziemi dopiero wychodzą na wierzch.

I ogólnie pszenica wygląda lepiej niż u tych co siali początkiem października typowe oziminy.

Zima jest jaka jest i nic nie można przewidzieć.

bulamondeo    0

kiedy najlepiej dac CCC na dokrzewienie pszenicy? czy juz mozna wykonac zabieg jesli w nocy -2  pszenica  siana koniec listopada

andrzej1988    101

jak sa minusowe temepratury to lepiej nie dawac bo mozna narobic bałaganu. lepiej zeby w nocy było na plusie

bulamondeo    0

azot dany 3tyg temu 250kg saletry wap-mag

tak wlaasnie myslalem.nigdy nie stosowalem na dokrzewienie ale w tym roku trzeba. dzieki za odp

Sunf    9

Optimus 0,4 l + stabilan 1,5 l lub 1/3 a po 7 dniach 2/3 , wiarygodnie rzecz biorac niby cc ma trzymac do 10 dni, trineksapak etylu 12-18 jezeli bedzie pogoda i trafie to chyba ma stac chyba ze huragan zawita.

Edytowano przez Sunf

Renault9514    49

ja jutro lecę na pszenicę ccc 0,8l siarczan mg 10kg i 30 kg mocznika/ha na dokrzewienie ;) nie będzie za dużo tego mocznika ? pszenica placem (chyba ph za wysokie na nowej dzierżawie :D ) bardzo rzadka i nie chce rosnąć, te ccc coś pomoże w takiej sytuacji? i zabieg chyba robić w południe??  bo czytałem że nasłonecznienie wpływa na działanie ccc :)

Edytowano przez Renault9514

losktos    118

Proteg ale cena podobna

kiedy najlepiej dac CCC na dokrzewienie pszenicy? czy juz mozna wykonac zabieg jesli w nocy -2  pszenica  siana koniec listopada

jeżeli koniecznie zależy Ci na dokrzewieniu to zabieg zró rano (do południa) tak aby substancja w czasie dnia wchłonęła się do rośliny

Tomazi3p    44

Do ilu stopni nie może spaść temperatura w ciągu nocy, podczas gdy w dzień robi się zabieg na dokrzewianie CCC?

aro1975    114

Cuadro 250 ec to jest tańszy zamiennik Modusa.

ile kosztuje zamiennik?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się