Skocz do zawartości

Polecane posty

avens    12

Rozszypać można wszystko. Można rozsypać dzisiaj potas, jutro fosfor, po jutrze wapń i magnez. Kwestia tego co przyniesie nam wymierne zyski. Jak to już nie jeden znawca napisał nawozić można glebę i uprawę. Mimo wszystko nie znane mi są sytuacje kiedy wprowadzając magznez wiosną rolnik działać na swoją korzyść. 

nie znane mi są sytuacje kiedy wprowadzając magznez wiosną rolnik działać na swoją korzyść. 

prosze rozszerz swoja wypowiedz

dac sobie spokój ??    nie tylko magnez jest w kizerycie   

avens    12

Co tu można rozszeżać.... Plonotwórzczo zadziała azot. (TO JET PEWNE). Reszta tablicy mendelejewa wiosną może wspomóc uprawę ale nie musi. Reszta substancji może być zawarta już  w roztworze glebowym, ale czort wie czy stosując ją dodatkowo wczesną wiosną zadziałamy korzystnie na pszenicę czy inne zboża, tak to dobieram ;)

Edytowano przez avens

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

Moim zdaniem w przypadku niedoboru magnezu warto zastosować kizeryt z pewnością pszenica skorzysta z magnezu i siarki zawartej w tym nawozie. tylko trzeba go wysiać jak najwcześniej... 

avens    12

Zaszkodzić na pewno nie zadzkodzi ale czy przełoży się to na wynik finansowy?

Iwonka23    3

sial ktoś już w tym roku pszenice jara?? kupiłam 300kg tybalta na 1,5ha ziemia kl.3b przedsiewnie 300kg polifoski6

wyrebski1    35

Ja będę jutro siał Tybalta i Arabellę, ale coś mi się zdaje, że tego Tybalta masz za mało na 1,5 ha. Arabella ok 185 kg/ha, a Tybalt 235 kg/ha-tak  mi wychodzi z obliczeń.

Maurycy44    0

Ja siałem juz z tydzień temu jestem z lubelszczyzny. wszyscy mi odradzali ale dobrze zrobiłem

losktos    118

Zaszkodzić na pewno nie zadzkodzi ale czy przełoży się to na wynik finansowy?

siarka poprawia wykorzystanie azotu, magnez podstawowy składnik chlorofilu. Tak więc myśle że warto stosować te składniki. Jak nie doglebowo to przynajmniej dolistnie

ogar118    62

siarka ograniczy występowanie patogenu i poprawi wykorzystanie azotu. 

proxy8441    72

panowie śmiem twierdzić że pszenica na śląsku już ruszyła widać wyraźnie nowe korzonki oraz liście nastroszone do góry, tylko nie wszystkie plantacje już dostały azot niestety. Dziś był lekki przymrozek co ułatwiło wjazd. Zobaczymy co będzie dalej bo znowu lekkie ochłodzenie prognozują.

warchest    44

a jak na pszenice w postaci saletry azot to nie trzeba sie spieszyc z tym ? bo saletra dziala szybko to musi na dobre ruszyc wegetacja ?

150 kg saletrosanu na pierwszą dawke w pszenicy/ pszenżycie przy późnym siewie (koło 6 października) to dobry wybór? Zamierzam siać w piatek, sobote.

marcus1998    50

Troszkę skąpo. Jak wygląda plantacja po zimie? Jaka jest orientacyjna obsada, ilość rozkrzewień jeśli w ogóle są? 

losktos    118

a jak na pszenice w postaci saletry azot to nie trzeba sie spieszyc z tym ? bo saletra dziala szybko to musi na dobre ruszyc wegetacja ?

saletra też tak w jeden dzień nie zadziała... Nie trzeba się mocno spieszyć ale opóźniać też nie. Poza tym lepiej dać troszke wcześniej niż za późno

ovi    34

lubelszczyzna tak sucho że z nawożem można wieżdzać oawet bez przymrozku

Troszkę skąpo. Jak wygląda plantacja po zimie? Jaka jest orientacyjna obsada, ilość rozkrzewień jeśli w ogóle są? 

Skąpo,bo nie chce przesadzać z siarka.  Wyczytałem, że tyle to max. szczerze to z obsadą dokladnie nie wiem. Około 200 kg na ha siałem. Rozkrzewienia max 2 przeważnie 1;) Polecacie 200kg saletrosanu ? czy nawet więcej?

Panowie, za tydzień będę siał pszenicę jarą po ugorze. Planuje przed siewem 200kg/ha polifoski, po wschodach, faza 3-4liści saletra 200kg/ha i później kilka dni przed początkiem strzelania w źdźbło mocznik 150-200kg/ha.

Czy ta saletra nie przypali tej pszenicy? W tamtym roku dawałem saletrzak przedsiewnie i nie byłem zadowolony, więc chcę sprówać inaczej.

Z oprysków to apyros z chwastoxem i 1 albo 2 fungi z odżywkami. Co myślicie o takiej agrotechnice? Będzie coś z tego? IV klasa

skywalker89    39

jeśli upierasz się na siarke i chcesz dać ten saletrosan, to możesz go sypnąc 100-150kg ale dodatkowo od razu proponuję podobną ilość saletry, bo z tego co mówisz to prktycznie pojedyńcze roślinki więc trzeba to rozkrzewić do tych  3-5 mocnych pędów. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się