Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    275

Kolego @marasp, na moje oko to dałeś 30-50%  potrzebnego NPK i stąd te problemy. 

g60dalk    3

huzar activ ma załatwić jedno i dwuliścienne tylko u mnie dwa lata temu nic nie załatwił mogłem nie trafić w odpowiednie warunki pogodowe czy coś ale sporo forumowiczów też pisało że to już nie to co dawniejszy Huzar Pack

W zeszłym roku pryskałem Huzarem i było ok choć gdzieniegdzie wyskoczyła miotła, a na jednym kawałku opryskałem Protugan 2l+ Tomigan 0,4l i było lepiej niż po huzarze, w tym roku jadę mieszaniną. 

Wiadomość z agroFakt.pl

S-Piotr    48

Śmiało siej ,jak by u mnie teraz nie padało (a pada dość mocno), to jutro po jutrze ruszyłbym z siewem owsa.

tomekZ058    75

widze ze korci jak taka pogoda wiem jak to jest,ja w tamtym roku posiałem Tybalta 1.marca i było ok,jak sie zdecyduje i pogoda pozwoli to mozliwe ze w ta sobote posieje równiez

piotr89    9

Właśnie mi zalewa wstępną uprawę - oj szkoda bo była piękna ziemia.

lesbycool    12

dajesz 600 saletry i planujesz taką słabą ochronę?

moim zdaniem lepiej byłoby zejść z saletrą do 500 kg ale zastosować lepszą ochronę.

250 kg na pierwszy strzał to trochę za dużo, chyba ze słabo rozkrzewione rosliny to jeszcze bedzie uzasadnione.

Ja bym to zrobił w ten sposób (dla pszenicy optymalnie rozwiniętej) jeśli juz chcesz dać te 600 kg:  1 - 200 kg/ha, 2 - 250 kg/ha, 3 - 150 kg/ha

Co do ohcrony, przy takiej ilości azotu tylko 3 zabiegi

T1 może zostać (leanderu wystarczy 0,5 l) aczkolwiek Duet Star z prochlorazem wydaje mi się ciekawszy

T2 Reveller 0,6 + epoksykonazol 0,8

T3 Tebu 1 l + Topsin 0,7

Można by zastosować amitniejszą ochronę ale z tego co widzę to chcesz wydać jak najmniej kasy na ochronę więc taki wariant będzie najkorzystniejszy pod względem jakość - cena.

Jeżeli nadal jest to dla Ciebie za drogo to radziłbym zrezygnować ze 100 kg saletry kosztem dobrej ochrony. Takie moje zdanie

pszenica jest bardzo duża i rozkrzewiona jak żadnego roku siana 180 kg na ha materiał kwalifikowany odmiana Julius  siana 20 września

to trochę zmniejszymy dawkę saletry o 100 kg a damy lepsza ochronę ja celuje w plon 7 ton z ha 3a klasa taki plon by mnie zadowalał zawsze tak zbieram średnio tylko mocne nawożeniem nadrabiam :)

1 dawka 180 kg

2 dawka 220 kg

3 dawka 100 kg

t1Duet Star 334 se 1,5  pierwsze kolanko

t2 Reveller 0,6 + Rekord 125 SC 0,8 liść flagowy

t3 Tebu 1 l + Topsin 0,7 zaraz po kwitnieniu na kłos czy można jak kwitnie bo rożne stereotypy krążą że można a nawet jest wskazane dać zabieg jak kwitnie ale beż żadnych odżywek bo pszenica sama się zapyla ?   

i oczywiście odżywki do tego z dwa razy minimum mocznik + siarczan magnezu + plonvit zboża + do pierwszego zabiegu z odżywek miedź w płynie

i te ochronę co mówisz jestem ciekawy co z tego wyjdzie i ile mogę uzyskać plon  z takiej ochrony i nawożenia jak z tamtej ochrony i nawożenia zbierałem 7 ton z ha ?

a rzepak kolego też uprawiasz może mi też pomożesz racjonalnie ułożyć dawki nawozu i ochronę bo muszę już wiedzieć bo jadę za 2 dni po nawozy i muszę wiedzieć ile czego zamówić i policzyć

a tak ogólnie to po ile u wasz saletra z Anwilu 34% jest bo ja mam ofertę po 1300 zł brutto za tonę

Edytowano przez lesbycool

Bajteeek    4

czy taka ochrona będzie wystarczająca przy nawożeniu ok 160N odmiana Arkadia, przedplon mieszanka 

T1 Titl 0,8+ Atak 0,8 do tego regulator czyli Medax 0,6 + CCC 1,0

T2 Soligor 1,0

Dawać coś na T3? Ciężko dobrać coś bo za mało pola jest (1,2ha) żeby jakoś bardziej mieszać, co polecacie? 

grego    218

Niedaleko mnie spółdzielnia pszenice jarą siała w styczniu. Zawsze tak sieją jak są możliwości

thor1984    7

Kolego lesbycool możesz napisać ile kosztuje uprawa 1 ha pszenicy według nawożenia i ochrony jaka podałeś wyżej? Koszt tylko nawożenia i ochrony. 

gwozd    101

Jak sprawdziłby się siarczan amonu w drugiej dawce na pszenice ozimą? Zawsze dawałem mocznik, może spróbować cos innego? Trzeciej dawki N nie planuję

elciamloda    0

panowie jak prawidlowo i dokladnie obliczyc obsade pszenicy i pszenzyta na 1m i jaka jest prawidlowa

piotr89    9

Dzisiaj w pięknym słońcu zasiana jarka i nawet siewnik się popisał (idealnie 200 kg).

wyrebski1    35

Dzisiaj w pięknym słońcu zasiana jarka i nawet siewnik się popisał (idealnie 200 kg).

Jaka odmiana? Przewódka czy już typowa jara?

slawek2209    78

a co sadzicie o adexar plus 1.5 l na drugi zabieg

Dobry wybór pod warunkiem ze T1 też będzie robione dobrym środkiem

Tu już sieją a Ja dopiero ziarno zamówiłem. Odmiana Arabella macie z nią jakieś doświadczenie? Jaki jest optymalny termin siewu dla dolnego śląska? 

Odnośnie ozimej od dwóch lat pierwszą dawkę rozbijam na dwa razy po 150kg i wydaje mi się że jakby lepszy efekt. Odstępy muędzy dawkami 2tyg. 

dawid3p    357

siejcie a plony będą powyżej 8 t/ha :) przy odpowiednim nawożeniu tylko jeczmienia nie wczesniej jak 15 marca bo przyjdzie - 5 i po nim a przewódka i owies da radę, owies zejdzie pod śniegiem :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się