Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    29

Zamiast polifoski sypnij solą potasową a jeszcze lepiej kizerytem ;)

Aliona    2

A co Wy na to, gdybym sypnął sól potasową i saletrę z saletrzakiem?

losktos    119

sól tylko jeżeli masz przepuszczalne gleby w innym wypadku nie ma sensu..

podaj jeden argument dla którego chcesz mieszać saletrzak z saletrą? Bo ja nie znam żadnego..

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

lebek5    9

Moj kolega nigdy nie daje npk przed siewem. Przedplon kuku na ziarno i buraki. Na wiosnę na 1 dawkę idzie 300-350 kg yary-mil16-16-16.i w tym roku plon tak średnio dobre 8 ton ha. W porównaniu do mojego nawożenia 200 kg pol. 8 jesienią i 200-250 saletry na pierwszy strzał i plonie podobnym a nawożenie chyba droższe. Ile kosztuje yary-mil16-16-16? I ja jak ona działa a ile jej pójdzie w powietrze?

andrzej1988    101

Mam pytanie. Jeśli produkuję pszenice na cele paszowe to na T3 wystarczy sam TEBU 250 EW?? Czy bedzie za słaby?? Ostatnio dawałem na t3 Fungicyd Artea. Jeszcze raz dodam że nie chodzi mi o jakość tylko o wydajność i dobre wyrównie ziarna z małym udziałem posladu ze tak powiem

knoro93    165

Moj kolega nigdy nie daje npk przed siewem. Przedplon kuku na ziarno i buraki. Na wiosnę na 1 dawkę idzie 300-350 kg yary-mil16-16-16.i w tym roku plon tak średnio dobre 8 ton ha. W porównaniu do mojego nawożenia 200 kg pol. 8 jesienią i 200-250 saletry na pierwszy strzał i plonie podobnym a nawożenie chyba droższe. Ile kosztuje yary-mil16-16-16? I ja jak ona działa a ile jej pójdzie w powietrze?

Nie daje przed siewem ale co roku daje na wiosne i bilans sie wyrównuje. W powietrze to tylko azot może pójść potas zależnie od gleby zostanie albo cześciowo wymyty jeżeli mówimy juz o stratach a fosfor bedzie dostepny dopiero pod roślinę następczą.

mf25    7

@andrzej1988 Tebu (tebukonazol) jest jednym z najlepszych fungi na t3 , hmm jesli chcesz jeszcze lepiej choc to niepotrzebne zalezy jakie dasz t2 , np. Falcon 0,5 +0,4 tebu dokladnie nie pamietam Dalbym samo Tebu , ale gdyby pogoda nie sprzyjala i by lalo non stop to mozesz ten 2 wariant

Aliona    2

sól tylko jeżeli masz przepuszczalne gleby w innym wypadku nie ma sensu..

podaj jeden argument dla którego chcesz mieszać saletrzak z saletrą? Bo ja nie znam żadnego..

Przedplonem były zboża. Głeby mam przepuszczalne, dlatego potas. Saletra działa najszybcjej,więc będzie na szybki start roślyn a saletszak bo troche puzniej działa To wszystko wysiac jak najwcześniej. Co o tym sądzicie?

panczo1922    68

W pszenicy pojawia Ci się sporysz?

tak, z tym że pszenica była zanieczyszczona pszenżytem i nie wiem jakie ziarno jest zniekształcone...

Ale w jęczmieniu również wystepuje. Jak temu zaradzić?

Zenonim    47

Kolego popatrz na skład saletry i saletrzaku i porównaj jakie są formy azotu, i wtedy dojdziesz do logicznego wniosku.

loquito    14

Który ze środków byście wybrali na T2 Duett Ultra czy Falcon w dawkach 0.6l/ha ? z góry dzięki za pomoc

grego    218

osobiście wybrałbym Duet Ultra, choć są różne opinie

loquito    14

No bo w Falconie są 3 substancje aktywne, a w Deucie Ultra 2 z czego jedną jest tiofant metlowy działający tylko na kłos.  A cena ta sama 

losktos    119

Przedplonem były zboża. Głeby mam przepuszczalne, dlatego potas. Saletra działa najszybcjej,więc będzie na szybki start roślyn a saletszak bo troche puzniej działa To wszystko wysiac jak najwcześniej. Co o tym sądzicie?

saletrzak wysiewany w pierwszej dawce zadziała niewiele wolniej od saletry. Patrz na formy azotu - podział jest 50 / 50 % w obu nawozach. Saletrzak potrzebuje jedynie więcej wody do rozpuszczenia ale w pierwszej dawce zwykle wody nie brakuje więc działanie będzie bardzo zbliżone. Według tego co mówisz musisz wybrać nawóz o większym udziale formy amonowej, wtedy forma (w mniejszym udziale) azotanowa zadziała "od zaraz" a reszta będzie stopniowo dostępna później.

Mam pytanie. Jeśli produkuję pszenice na cele paszowe to na T3 wystarczy sam TEBU 250 EW?? Czy bedzie za słaby?? Ostatnio dawałem na t3 Fungicyd Artea. Jeszcze raz dodam że nie chodzi mi o jakość tylko o wydajność i dobre wyrównie ziarna z małym udziałem posladu ze tak powiem

wyrównanie ziarna to może nie tyle fungicydy co odpowiednie nawożenie. Co do T3 może być Tebu - działa dobrze na fuzarioze a to przecież mikotoksyny - związki nie pożądane w paszy.

renovoltage    72

Panowie a zakaz nawożenia przed 1 marca dotyczy wyłącznie nawozów naturalnych czy sztucznych też ?

Planuje jak zginie śnieg uderzyć solą potasowa na pszenice pogłownie i na trawy rozsiać polidap i kornkhali czy  agencja nie dopatrzy się czegoś w takim przypadku ?

Aliona    2

Hmm... Formy azotu są mocno zblizone. Dużo naczytałęm się na ten sposób  wysiewu. Wielu chwali ten sposób. Chyba zrobie exsperyment ,i zobacze co z tego sypnie. Napisze po zniwach. ;) .

andrzej1988    101

@andrzej1988 Tebu (tebukonazol) jest jednym z najlepszych fungi na t3 , hmm jesli chcesz jeszcze lepiej choc to niepotrzebne zalezy jakie dasz t2 , np. Falcon 0,5 +0,4 tebu dokladnie nie pamietam Dalbym samo Tebu , ale gdyby pogoda nie sprzyjala i by lalo non stop to mozesz ten 2 wariant

ja na T2 nie daje nic. Daje tylko T1 i T3.

losktos kiedyś nie opryskałem nic na T3 i dopadła pszenice fuzarioza. Kłosy zaczeły żółknąć i ziarno robiło sie posladowate. Pszenicy paszowa nie jest na moje potrzeby tylko sprzedaje ją do skupu. Edytowano przez andrzej1988

losktos    119

ja na T2 nie daje nic. Daje tylko T1 i T3.

losktos kiedyś nie opryskałem nic na T3 i dopadła pszenice fuzarioza. Kłosy zaczeły żółknąć i ziarno robiło sie posladowate. Pszenicy paszowa nie jest na moje potrzeby tylko sprzedaje ją do skupu.

w jakich terminach robisz te zabiegi?

moim zdaniem powinieneś robić standardowe T1 i T2/T3

slonju77    12

Poszukuje pszenicy jarej Harenda ,jesli ktos ma jakis namiar na centralę w której tą pszenice  mają to bardzo bym prosił o info

DARKPANTER    5

dziś dzwoniłem do hodowcy tej odmiany i się dowiedziałem że w tym roku jest niedostępna w ogólnej sprzedaży

Chmielo    1

Jaką zaprawe wybrac: Baytan Trio 180, Lamardor 400 lub Scenic 080 na pszenice jare

Tomazi3p    44

Plusem Baytanu jest ograniczenie mączniaka- u siebie będę stosował Lamrdor, na oziminy go stosowałem razem z Peridiamem i sądzę że w jarych to będzie dobry wybór.

milanreal1    290

tak, z tym że pszenica była zanieczyszczona pszenżytem i nie wiem jakie ziarno jest zniekształcone...

Ale w jęczmieniu również wystepuje. Jak temu zaradzić?

Tak samo jak w życie, czyli recepty nie ma. Zaczął bym od wymiany materiału siewnego, następnie pamiętać o dobrym nawożeniu szczególnie w II dawce, pamiętać o fungi na liść flagowy i kłos aby wypełnienie kłosa było jak najlepsze. I modlić sie o dobrą pogodę w trakcie kwitnienia

andrzej1988    101

w jakich terminach robisz te zabiegi?

moim zdaniem powinieneś robić standardowe T1 i T2/T3

T1 stosuje koniec krzewienia, strzelanie w źdzbło tak jak pisze na etykiecie. T3 stosuje w fazie wykłoszenia, kwitnienia. Ostatniego roku zastosowałem artee na T3 i ziarno ładne bez zółtych kłosow. Z dwa lata temu było tylko T1 bez T3 i kłosy bielały.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się