Skocz do zawartości

Polecane posty

BENNY82    34

tak 10 rozkrzewień chodziłem po polu i szukałem oznak ruszenia wegetacji wyrywałem pojedyńcze rosliny i prawie każda miała 10 rozkrzewień . sam jestem zdziwiony tą sytuacją  bo sieje te odmiane już kilka lat i nie miałem jeszcze rtakiej sytuacji. wysiałem w tym roku 0 20 kg wiecej bo zawsze była słabo rozkrzewiona a tu bach.  w okresie siewu była susza i popadało tylko raz po siewie. ci co siali tydzień pózniej to mieli problemy ze wschodami i mają gołe polacie na polach. w tym roku na tych piachcach zastosowałem uprawe bezorkową i drugi roz z rzędu poszło wapno bo było bardzo kwaśno. ludwiga sieje 1 rok i ta ma po 5 rozkrzewien w wiekszosci ale pole wygląda też bardzo ładnie a wysiałem 160 kg bo to 1 rok po centrali.

Chmielo    1

Ja myle dac:

1.Dawka

Saletrzak+ Polifoska 200+200

2.Dawka 

Saletra 200

3. Dawka 

Mocznik 100

Jak myslicie

JD1188    71

U mnie na polu w miejscach gdzie pszenica była starsznie rzadka na wiosne już po pierwszej dawce rozkrzewiła się maksymalnie tak :

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/495424-pszenica/

No chyba że kolega siał na początku września 100 kg/ha

U mnie w dawki po rzepaku palnuje tak:

I - 150 kg/ha Saletra 34N

II - 200 kg/ha Saletra 34N

II - 150 kg/ha Saletra 34N

a po kukurydzy na pierwszy strzał 200 kg/ha

do tego jeszcze mikroelemnty cynk, mangam i miedź

I jeszcze jedno pytanie co należy dać pszenicy żeby miała dobre parametry bo w tamtym roku troche cienko 12,5 białka i ledwo się na konsupcyjną łapała :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    194

@benny82 Ludwig ma super parametry, myśle nawet że przy dobrym nawożeniu w drugiej dawce mocznikiem czy RSM będzie łapać konsumpcje bez dawki na kłos. Odmiana bardzo wysoka, trzeba mocno hamować 2 razy. 

panczo1922    68

Koledzy proszę o poradę... Odmiany Arkadia Jantarka Muszelka. Planuje na pierwszą dawkę 220 saletry po ok 3 tyg 200 mocznika i potem na kłos 100 saletry... Stanowisko po rzepaku. To będzie ok 200kg N. Co zrobić żeby ustała?! Ile razy skracać? Czym i jakie dawki... Celuje ponad 8t.

slawek2209    78
Napisano (edytowany)

Na dzień dzisiejszy skąd ta pewność że trzecia dawka azotu będzie konieczna.Może być susza i nie będzie takiej potrzeby.Przy mokrym roku 150 kg N może wystarczyć na plon powyżej 8 w stanowisku po rzepaku.Skracanie przy pierwszym kolanku 1 l CCC+0.3l Moddus lub 1 l CCC+0.6L Medax.Drugi zabieg skracania na liść podflagowy Moddus 0.2 l lub Medax 0.5 l

Edytowano przez slawek2209

panczo1922    68

To jest mój plan... Wiadomo że wszystko zweryfikuje przebieg pogody...

W zeszłym sezonie przy podobnym nawożeniu i skracaniu 1l CCC .+0,2 Moddus na pierwszym kolanku Muszelka stała a Arkadia i Jantarka leżały plackiem...

Tomek90    194

Zacznijmy od tego jaka obsada i jaki pierwszy zabieg fungicydem był?? Skracanie to nie wszystko.

Maro0    10

Siał ktoś z was pszenice jarą KWS CHAMSIN ?? szukam dobrej pszenicy na wiosne mozecie cos poradzic? 

KULAWA_KOZA    88

Od kiedy buraki to dobry przedplon. Pole wycyszone nawet z wody

Pod zboża to super przedplon.

tomekZ058    75

według mnie najlepszym np.pod pszenice jest stanowisko po rzepaku,a nastepnie po ziemniakach i po burakach nie wiem co moze byc lepsze

renovoltage    72

Najlepszym stanowiskiem pod zboża są rośliny strączkowe , później okopowe, rzepak , owies, kukurydza i zboża wiec nie przesadzajcie.

Poza tym nawet jak z okopowych wszystko  sprzątniemy to jak nawożenie dobre to nie miejsca na niedobory czego kolwiek, 

panczo1922    68

Zacznijmy od tego jaka obsada i jaki pierwszy zabieg fungicydem był?? Skracanie to nie wszystko.

na pierwszy zabieg 03-04-2014

Tilt turbo 0,1 Procholaz 0,5 CCC 0,6 Mocznik 5 MgSO4 3

po trzech tygodniach drugi zabieg 24-04-2014

Tilt turbo 0,1 Gwarant 0,75 Wirtuoz 0,4 Moddus 0,1 CCC 0,5 MgSO4 3 Mikroelementy 2 Mocznik 5

po 25 dniach następny 19-05-2014

Tilt turbo 0,1 Tebu 0,3 Gwarant 0,6 Moddus 0,1 Mocznik 5 MgSO4 3

Tomek90    194

Kto Tobie układał ochronę??  :o Ogólnie nie dziewię się że leżało plackiem. 

1. Za mało prochlorazu.

2. Za mało CCC w pierwszym zabiegu, brak moddusa, za mało moddusa w 2 zabiegu i nie potrzebne CCC.

3. Jaki przedplon i obsada, bądz norma wysiewu??

@renovoltage kukurydza powinna być przed owsem który może i pozostawia lepsze stanowisko, ale sorry owsa nie sieje się na stanowiskach na któych ma być pszenica, przynajmniej u mnie.

Ulman    288

Ktoś co chciał wyprzedać zapasy

Rzeczywistość  mnie coraz bardziej zaskakuje

panczo1922    68
Napisano (edytowany)

ochronę układa mi znajomy u którego zakupuję min ŚOR, poza tym to są mieszaniny które sam stosuje w swoim gospodarstwie. facet wygląda na takiego który zna się na rzeczy i raczej nigdy nie kwestionowałem jego sugestii.

Przedplonem u mnie w pszenicy zawsze jest rzepak (plon 4t), norma wysiewu to Arkadia i Jantarka 160kg/ha, Muszelka 150kg/ha siane 19 września.

edit:

mocno dane d..py w tej ochronie?

Edytowano przez panczo1922

marluk    29

po trzech tygodniach drugi zabieg 24-04-2014

Tilt turbo 0,1 Gwarant 0,75 Wirtuoz 0,4 Moddus 0,1 CCC 0,5 MgSO4 3 Mikroelementy 2 Mocznik 5

mozna az tak mieszac? nie wybuchnie to w opryskiwaczu? :)

panczo1922    68

nic nie wybuchło:)

przyjmuję zasadę że nie miesza się regulatorów z herbicydami, a odżywki, fungicydy i regulatory można ze sobą mieszać...

no i kolejność wlewania do opryskiwacza (od największych do najmniejszych)

ale widzę że będę musiał zweryfikować poważnie zawartość tych oprysków bo koledzy krytykują dobór substancji

koczas    54

Mi daleko do specjalistów forumowych, ale jak dla mnie to przede wszystkim szkoda paliwa i czasu, żeby tyle razy jeździć. Walnąłbyś na t1- 0,8 tilt, 0,8 prochloraz plus ccc1 litr i medax/moddus a na t2 jakiś soligor albo wspominane tutaj amistar i epoxynazol z domieszką moddus albo cerone i z głowy.

panczo1922    68

w takim razie proszę specjalistów tego forum (milanreal,losktos,tomek90,slawek2209) o pomoc w ułożeniu ochrony tejże pszenicy pod dawkę 200N

Jeśli mogę to również prosiłbym o podanie w środkach substancji co za co jest odpowiedzialne...

wiem że książki o tym są pisane ale właśnie chodzi mi o to żeby uniknąć czytania epopei tylko wyciągnąć od Was samą esencje...

jaka jest minimalna zawartość substancji (g) czynnej dla danego zabiegu żeby było to wszystko skuteczne?

marluk    29

nic nie wybuchło:)

przyjmuję zasadę że nie miesza się regulatorów z herbicydami, a odżywki, fungicydy i regulatory można ze sobą mieszać...

no i kolejność wlewania do opryskiwacza (od największych do najmniejszych)

ale widzę że będę musiał zweryfikować poważnie zawartość tych oprysków bo koledzy krytykują dobór substancji

ok, ale gdzies czytalem ze nie powinno sie mieszac magnezu z potasem, wobec tego mozna laczyc siarczan magnezu + kristalon + mocznik?

Renault9514    49

ja właśnie tak łączyłem i nic się nie stało dawałem 20kg mocznika 10kg siarczanu Mg i 3 kg kristalonu w 300l/ha

slawek2209    78

w takim razie proszę specjalistów tego forum (milanreal,losktos,tomek90,slawek2209) o pomoc w ułożeniu ochrony tejże pszenicy pod dawkę 200N

Jeśli mogę to również prosiłbym o podanie w środkach substancji co za co jest odpowiedzialne...

wiem że książki o tym są pisane ale właśnie chodzi mi o to żeby uniknąć czytania epopei tylko wyciągnąć od Was samą esencje...

jaka jest minimalna zawartość substancji (g) czynnej dla danego zabiegu żeby było to wszystko skuteczne

Celując w plon 8t z nawożeniem 200 N nie szukałbym oszczędności w ochronie.Moje propozycje  zakładając że masz odmiany podatne na septoriozę,mowa tutaj o Muszelce i Arkadii to:T1 Capalo 1.5 l,T2 Adexar 1.5 l i Osiris 1.5-2 l.Tańsze rozwiązanie zamiast Adexaru Soligor 0.9 l na T2.Inny wariant T1 Wirtuoz 1 l + Gwarant 1 l,T2 Soligor 0.9 l,T3 Osiris 1.5-2l.Środki które wymieniłem sprawdzały się w ubiegłych latach.O skracaniu pszenicy pisałem już wcześniej

• Like 1

losktos    120

ochronę układa mi znajomy u którego zakupuję min ŚOR, poza tym to są mieszaniny które sam stosuje w swoim gospodarstwie. facet wygląda na takiego który zna się na rzeczy i raczej nigdy nie kwestionowałem jego sugestii.

Przedplonem u mnie w pszenicy zawsze jest rzepak (plon 4t), norma wysiewu to Arkadia i Jantarka 160kg/ha, Muszelka 150kg/ha siane 19 września.

edit:

mocno dane d..py w tej ochronie?

o kant d**y ta ochrona Twojego znajomego.

Moja propozycja to:

T1 Duet Star 1 l (bądź Tilt 0,8-0,9) + Atak 0,8

T2 Acanto 0,4-0,5 + Rubric 0,8-1 l lub Reveller 0,6 + Rubric 0,8

T3 Tebu 1 l + Topsin 0,7

lub jeśli jesteś w stanie dołożyć parę złotych to pakiet który zaproponował Sławek

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.