Skocz do zawartości

Polecane posty

tofil    1

ja juz od paru lat stosuje te same środki ochrony na pszenice zawsze po rzepaku

Pierwszy zabieg 

lancet dasaoil, grandstar, dicambaa ,modus , propico, tebukonazol

Drugi zabieg 

oziris  , jakieś odżywki cynk molibdenit i pare wieloskładnikowych 

Trzeci zabieg 

Oziris, retar 

i polon około 7t kl III

panowie czy 12.3 g na / ha apyros 75 wg czyli zalecana dawka do mieszanin  poradzi sobie z perzem ma to byc w mieszance  z mustangiem forte

Tomazi3p    44

Dla perzu dawka powinna iść maksymalna, mieszaniny nie zwalczają perzu. Dawka 13g jest docelowo dla miotły

Wiadomość z agroFakt.pl

Ulman    275

Pierwszy zabieg 

Drugi zabieg 

Trzeci zabieg 

Oziris, retar 

i polon około 7t kl III

Kio ci to doradził?Chemirol ?

Na takiego doradce wypuszcza się psy........

miwigos    80

jak masz 10 ha to możesz kupować przed zabiegiem jak ponad100 ha ,to niema czasu żeby stać w kolejce po nie i potem nie ma czasu żeby poszukać gdzie tanszy można kupić ALE JAK MÓWIĄ BOGATY TYLKO LICZY KASE GROSZ DO GROSZ I SIE ZBIEŻE .........

tofil    1

lancet może nie wziąć 100% samosiewu rzepaku a i jesli pojawi sie rumian to lancet może sobie nie poradzić i dlatego dikamba a granstar na przytulie 

20CBR12    48

miwigos  polecam  zakupy  w  internecie - w  pół  godziny kupisz powiedzmy liste  50 różnych środków najtaniej  w  całym kraju bez  problemu z  kolejkami i dospępnością  do  środków-po maksymalnie  dwóch  dniach  masz  wszystko  w  domu  dostarczone  przez  kuriera, czyli  to  żaden problem jeśli  ma się  100ha  czy kilka  tysięcy ha!

lonoh    30

Jak ktos ma 100hektarow to raczej przedstawiciel jakies firmy mu przywozi srodki na telefon a nie sie bawi sam w zakupy albo siedzi na sklepie internetowym

20CBR12    48

...tak  jasne  pier....i  nie  zastanawiasz  się  czy w innym  miejscu tej samej chemii  nie  kupisz  taniej!? :blink:

tofil    1

a ten co ma 700 daje zapytanie i wszystkie firmy już są na miejscu z cenami :)

Tomazi3p    44

lancet może nie wziąć 100% samosiewu rzepaku a i jesli pojawi sie rumian to lancet może sobie nie poradzić i dlatego dikamba a granstar na przytulie 

Z własnego przykładu to bierzesz czy ktoś wysunął taką tezę. Zarówno samosiewy rzepaku, rumian i przytulia Lancet bierze bez zabiegów wspomagających na rzepak wystarczą śladowe ilości pyroxusulamu, zgodzę się co do przytulii jeżeli ma powyżej 10okółków(co częściej występuje w jęczmionach) to dodatek fluroxypyru bądź amidosulfuronu może być OK(ale to są skrajne przypadki) Nie wiem skąd masz takie info, wg mnie sprzedawcy zalegaja środki i chce się ich pozbyć. Nieładnie

gwozd    101

Pierwszy zabieg 

Drugi zabieg 

Trzeci zabieg 

Oziris, retar 

i polon około 7t kl III

łoj a po co tyle herbicydów? 

lancet doskonale radzi sobie nawet z wyrośniętą przytulią, nie radzi sobie z ostrożniem i jasnotą

2 triazole na pierwszy zabieg jak temperatury są często niekorzystne dla ich działania

oziris jest lepszy na trzeci zabieg, na drugi są o wiele lepsze w podobnej cenie

drugi zabieg regulatorem wzrostu razem z trzecim fungicydowym, coś tu mi się nie zgadza. T3 daje sie na kłos a drugi antywylegacz zanim wyjdzie kłos ( w dużym uproszczeniu)

nie jestem jakimś znawcą tylko tak to widzę

Ulman    275

Lancet jest w miarę kompletny chyba że masz na polu jakiś armegedon z zachwaszczeniem. Kto ci powiedział że granstar na przytulę? Jest akurat odwrotnie - przytulia to największa wada granstaru dlatego powinno się dodawać do niego fluroksypyr, amidosulfuron albo karfentrazon.

Czy dobrze rozumiem że w pierwszym zabiegu idzie fungicyd,+herbicyd+skaracanie?  

jakub2812    9

Czytam i czytam i ani słowa o RSM nikt nie stosuje?? Ja się przymierzam chciałem poczytać i nici.

tofil    1

po rzepaku róż nie bywa z zachwaszczeniem Tak to wszystko w  jednym opryskiwaczu lepiej dołożyć kilka złoty wiecej i mieć spokój :) ja stosuje rsm

Ulman    275

Muszę przyznać że Twoja technologia mnie mocno zadziwia. Ktoś ci doradza czy sam to ułożyłeś?

skywalker89    39

rsm to dobra sprawa, spróbowałem w sezonie 2013, wynik pozytywny, w tym sezonie jadę wszystko jedną-dwie dawki.. oszczędność jest w porównaniu do np saletry

tofil    1

pracuje w dużym 800ha gospodarstwie i jest tam dwuch od chemii  i oni układają wszystkie  zabiegi

losktos    118

a jak rozpoznac ta faze bbch 31 to jest jeszcze przed pierwszym kolankiem ? a i pszenzyto tym mozna tez skracac ? w takich samych dawkach ?

rozcinasz roślinę (pęd) i szukasz ciemniejszych pierścieni. Jeżeli pierwszy pierścień jest 1 cm od węzła krzewienia to jest to faza BBCH 31 - pierwsze kolanko

BENNY82    34

witam. powoli zaczynam się zastanawiac nad dawką startową dla pszenicy ozimej. odmiany to mewa i ludwig siew był w optymalnym terminie i pszenica ładnie sie rozkrzewiła ludwig 5 rozkrzewien na rosline a mewa 10 rozkrzewień pola wyglądają jak dywany idealna obsada u obu wg mnie. ludwig jest po łubinie szczepionym bakteriami brodawkowymi wiec troche azotu powinien w glebie zostawic nawożenie przedsiewne 250 kg npk 8-20-30-3s mewa jest po rzepaku nawozenie identyczne klasy gleb takie same piachy 4a 4b 3b. chodzi mi o taką dawke aby nie pobudzic roślin do dodatkowego rozkrzewienia a jedynie w miare mozliwosci utrzymac obsade kłosów. jak dawka powinna byc wg was zastosowana. planuje dac 200kg saletrosanu czyli 52kg azotu i 26kg siarki. docelowo planuje nawożenie 3 dawek  plon 5-6 ton z ha.

tofil    1

Najlepiej na pierwszą dawke rsm 32  100kgN  około 250l a drugą 100kg mocznika i to powinno wystarczyć

Ulman    275

Domyślam się że masz ok 250 300 roślin /m2. Żeby miec dobry kompromis pomiędzy plonem a jakością ziarna obsada kłosów nie powinna przekraczać 600-700szt/m2. Jeśli będziesz miał średnio 3 rozkrzewienia i je utrzymasz to i tak będzie gęsto a z tego co piszesz gleby masz niezbyt mocne więc o wykarmienie roślin może być niełatwo przy suszy. Saletrosan powinien być dobry ale chyba bym opóżnił azot o jakieś 2 tygodnie względem pierwszego realnego terminu aplikacji.Może podać opóźniony  mocznik ..... Tak czy inaczej powinieneś spowodować odrzucenie conajmniej kilku rozkrzewień na roślinie.

BENNY82    34

saletrosan juz zakupiony i dam go na I dawke na pszenice i rzepak. i chyba na pszenice dam własnie ze 2 tygodnie pózniej od optymalnego terminu bo faktycznie tych rozkrzewień jest za dużo i niechciałbym kosic maku. saletrosan dlatego że rosliny mają super wigor po siarce. stosowałem go 2 sezony temu i byłem bardzo zadowolony z parametrów ziarna białko ok 14% gluten powyżej 32. w zeszłym sezonie nie dałem i pszenica nie wyglądała tak dobrze toteż i parametry były liche białko na poziomie 11,5 gluten 25-26. na drugą dawke planuje rsm po raz pierwszy rozlac. na 3 dawke saletra.

losktos    118
Napisano (edytowany)

witam. powoli zaczynam się zastanawiac nad dawką startową dla pszenicy ozimej. odmiany to mewa i ludwig siew był w optymalnym terminie i pszenica ładnie sie rozkrzewiła ludwig 5 rozkrzewien na rosline a mewa 10 rozkrzewień pola wyglądają jak dywany idealna obsada u obu wg mnie. ludwig jest po łubinie szczepionym bakteriami brodawkowymi wiec troche azotu powinien w glebie zostawic nawożenie przedsiewne 250 kg npk 8-20-30-3s mewa jest po rzepaku nawozenie identyczne klasy gleb takie same piachy 4a 4b 3b. chodzi mi o taką dawke aby nie pobudzic roślin do dodatkowego rozkrzewienia a jedynie w miare mozliwosci utrzymac obsade kłosów. jak dawka powinna byc wg was zastosowana. planuje dac 200kg saletrosanu czyli 52kg azotu i 26kg siarki. docelowo planuje nawożenie 3 dawek  plon 5-6 ton z ha.

10 rozkrzewień? jesteś pewny? Zaproponuje tak:

I 200 kg saletrosanu

II 200 kg saletry lub 150 mocznika

III 100 kg saletry

Edytowano przez losktos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!