Polecane posty

losktos    356

a jak i kiedy najlepiej skracac pszenice bo jeden znajomy to mi powiedzial ze nie skraca bo skrocil kiedys pszenice samym ccc i mowi ze sam poslad zebral a my w tamtym rou skrocilismy moddusem ale to drogo wychodzi i pytanie czy mozna moddus mieszac z ccc i czy to bezpieczne dla roslin jest i jakie dawkowanie tego i wgl

zebrał poślad bo nie umiał skracać, dowalił pewnie ccc późno i tak wyszło.

Samym CCC też można w miarę dobrze skrócić (w właściwie to nie tyle skrócić co usztywnić) ale trzeba idealnie trafić w faze a to nie jest proste.

Jeżeli dawać samo CCC to 1,5 l w fazie BBCH 30/31 - to jest najtańsza opcja.

Nieco drożej ale i znacznie lepiej wychodzi CCC + Moddus (np. odpowiednio 1 l + 0,2 l). I też dobrze jest robić ten zabieg nie później niż w fazie BBCH 31


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 

jak to możliwe że masz 8t/ha przy tak niskim nawożeniu N?? Jaka ziemia przedplon, nawożenie organiczne? poplony? 

Daros

 

My na lubelszczyżnie tak wszyscy mamy! .A żeby było ciekawiej kamienia na na polu nie uświadczysz :D. Tak na serio mówiąc to taki plon jest absolutnie realny nawet przy nie najwyższej agrotechnice. Przedplon jest oczywiście bardzo istotny ale kluczem są gleby - większość od Chełma do Tomaszowa Lub. to dobre lub średnie rędzinywłaściwe lub czarnoziemne, gleby brunatne wytworzone z lessów, czarnoziemy zdegradowane lub właściwe na lessach. Większość będzie się zawierać bonitacyjnie pomiędzy 1 a 3b.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

3a/3b przedplon rzepak ozimy . Poplony kiedys miałem teraz już nie sieje w ogóle . Na poplon była wsiewana gorczyca ponieważ sieje rzepak a to ta sama rodzina i szkodniki się hodują w gorczycy . Wszedłem w uprawę soi która bardzo dobrze wzbogaci płodozmian który jest podstawą do łatwiejszego uzyskania wysokich plonów niższym kosztem . Mało azotu ? W nadchodzącym sezonie obniżę dawkę startową ponieważ pszenica jest bardzo dobrze rozwinięta i azotu po przedplonie sojowym i rzepaku ozimym nie zabraknie . Pszenica u mnie jest tylko po soi i rzepaku po zbożu nie sieje pszenicy . Areał obsiany jest odmianami ostroga tak na próbę zobaczymy ile można z niej wyciągnąć druga to julius który stanowi większość areału a trzecia to arktis świetnie się rozkrzewiła siana przed 20 września w ilości 155kg/h .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Medax Top ładnie podziałał u mnie, ale troszkę się położyło, bo pryskałem 1,25 l w fazie wczesnego 2 kolanka. Jednocześnie odpowiem co do Arkadii- zastosowałem ten medax przy 150 kg N i położyło się 10%. Arkadia musi być skrócona, nie ma szans że ustoi przy 150 N- u mnie plon około 9 ton z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie doświadczenia macie z jantarką? Pierwszy raz ją sieję na IV kl. przedplon strączkowe nawożenie N planuję +/- 100 kg/ha. Skracać ją kiedy i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

ja mialem jantarke w tamtym roku na słabej ziemi pozno siana i przedplonie zbozowym dała po wyzej 6t/ha, byla troche za rzadka ale ziarno miala grube, jako jedyna pszenica bez skracania mi ustala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Tez mam posiana jantarke z centrali po Łubinie żółtym. narazie nie moge wiele powiedziec ale w porownaniu z arkadią to jest szok. Strasznie sie rozkrzaczyła. Nie powiem ale Arkadia tez jest ładnie rozkrzaczona ale Jantarka to mnie zaskoczyła. Brak nawozenia przedsiewnego jedynie dolokorn gleba IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja też miałem Jantarkę w ubiegłym sezonie ,leżała najbardziej z wszystkich odmian jakie miałem posiane leżała w 80% przy plonie 9 ton ,skraca była 1.5 litra ccc na pierwsze kolanko 0.3 litra moddusa na 2 kolanko .Pozostałe odmiany ustały prawie w 100% przy tych samych dawkach antywylegaczy. Umnie była po rzepaku na klasie ziemi 2-3a,3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

:wub:  :wub:  :wub:  chłopaki co wy tu piszecie o takich plonach ja w tym roku dostarczę ponad 200kg N  (P,K,Mgo,S dawki w przeliczeniu na 8t/ha) po rzepaku na IIIa,b i IVa,b  rzepaku średnio miałem 3,7 z  całego tego obszaru, i chcę przebić 8 t/ha ojciec twierdzi że to nie możliwe  :rolleyes:  :rolleyes:  mam Odmianę fidelius i musi być cholernie smaczna bo dziki idą w nią jak Poje*ane  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zebrał poślad bo nie umiał skracać, dowalił pewnie ccc późno i tak wyszło.

Samym CCC też można w miarę dobrze skrócić (w właściwie to nie tyle skrócić co usztywnić) ale trzeba idealnie trafić w faze a to nie jest proste.

Jeżeli dawać samo CCC to 1,5 l w fazie BBCH 30/31 - to jest najtańsza opcja.

Nieco drożej ale i znacznie lepiej wychodzi CCC + Moddus (np. odpowiednio 1 l + 0,2 l). I też dobrze jest robić ten zabieg nie później niż w fazie BBCH 31

 

a jak rozpoznac ta faze bbch 31 to jest jeszcze przed pierwszym kolankiem ? a i pszenzyto tym mozna tez skracac ? w takich samych dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre pytanie co do pszenżyta bo mam obok tej pszenicy Tulusa co wysokie rośnie, w tych samych dawkach i w tej samej fazie czy inaczej?

 

Andrzej, moja też bardzo jest pokrzewiona i tak samo przedsiewnie nic nie dostała po za wapnem, około 1,5t/ha w przeliczeniu na tlenek wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a odnosnie chwastów w pszenicy i pszenżycie który jest lepszy srodek do zastosowania Huzar czy Mustang bo trzeba cos pomyslec nad zakupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

dziwię się ze kupujecie środki na zapas, ja kupuję zaraz przed zabiegiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

a odnosnie chwastów w pszenicy i pszenżycie który jest lepszy srodek do zastosowania Huzar czy Mustang bo trzeba cos pomyslec nad zakupami

Przed zakupem ekonomicznym podejściem jest przejść się na pole i zobaczyć z czym ma się do czynienia, po co armatę na komara kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

ja juz od paru lat stosuje te same środki ochrony na pszenice zawsze po rzepaku

Pierwszy zabieg 

lancet dasaoil, grandstar, dicambaa ,modus , propico, tebukonazol

Drugi zabieg 

oziris  , jakieś odżywki cynk molibdenit i pare wieloskładnikowych 

Trzeci zabieg 

Oziris, retar 

i polon około 7t kl III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie czy 12.3 g na / ha apyros 75 wg czyli zalecana dawka do mieszanin  poradzi sobie z perzem ma to byc w mieszance  z mustangiem forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Dla perzu dawka powinna iść maksymalna, mieszaniny nie zwalczają perzu. Dawka 13g jest docelowo dla miotły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

ja juz od paru lat stosuje te same środki ochrony na pszenice zawsze po rzepaku

Pierwszy zabieg 

lancet dasaoil, grandstar, dicambaa ,modus , propico, tebukonazol

Drugi zabieg 

oziris  , jakieś odżywki cynk molibdenit i pare wieloskładnikowych 

Trzeci zabieg 

Oziris, retar 

i polon około 7t kl III

Kio ci to doradził?Chemirol ?

Na takiego doradce wypuszcza się psy........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Mnie zastanawia na co dikamba i granstar jeżeli dawany był Lancet?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

jak masz 10 ha to możesz kupować przed zabiegiem jak ponad100 ha ,to niema czasu żeby stać w kolejce po nie i potem nie ma czasu żeby poszukać gdzie tanszy można kupić ALE JAK MÓWIĄ BOGATY TYLKO LICZY KASE GROSZ DO GROSZ I SIE ZBIEŻE .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

lancet może nie wziąć 100% samosiewu rzepaku a i jesli pojawi sie rumian to lancet może sobie nie poradzić i dlatego dikamba a granstar na przytulie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

miwigos  polecam  zakupy  w  internecie - w  pół  godziny kupisz powiedzmy liste  50 różnych środków najtaniej  w  całym kraju bez  problemu z  kolejkami i dospępnością  do  środków-po maksymalnie  dwóch  dniach  masz  wszystko  w  domu  dostarczone  przez  kuriera, czyli  to  żaden problem jeśli  ma się  100ha  czy kilka  tysięcy ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jak ktos ma 100hektarow to raczej przedstawiciel jakies firmy mu przywozi srodki na telefon a nie sie bawi sam w zakupy albo siedzi na sklepie internetowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj