Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    120

a jak zwiekszyc zawartosc prochnicy w glebie jesli jest uprawa bezobornikowa ?

pozostawianie resztek pożniwnych (np. słomy) uprawa międzyplonów na przyoranie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Tomek90    209

pierwsze slysze ? u nas na mazowszu nikt bezrokowej uprawy nie stosuje nawet ci co maja wiele hektarow tylk kazdy normalnie orka

Żartujesz zapewne?? Jestem z podlasia, a znam nie jednego ktory bawi się w uprawę bezorkową na mazowszu  :lol:

Do tych co siali Ozon oraz Agil, zwracać szczególnie uwagę na jakiegoś patogena?? 

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Pijany Ci ochronę układał czy zaczynał od końca?

• Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

losktos    120

Wirtuoz w fazie kłoszenia? kto Ci wymyślił taką ochronę?

oba środki się wykluczają bo najsensowniej jest je stosować w T1. Tilt łamliwości nie załatwia co innego Wirtuoz.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Ulman    344

W Wiruozie jest tebu więc jest dobry na T3  :D  Pewnie mieli za dużo na magazynie i jakiś "miszcz" to kazał sprzedać

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

milanreal1    290

Prochloraz załatwia fuzariozy, ale bez przesady, to fungicyd specjalnie na T1, tylko i wyłącznie.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

strzechu    33

Uwielbiam te kalkulacje :

Ciągnik 60KM+prasa zwijająca Prasowanie słomy 2/08 1,2 93,68 112,41 Ciągnik 60KM+ładowacz czołowy Załadunek słomy 2/08 2 51,55 103,09 Ciągnik 60KM+przyczepa 7t Zwożenie słomy 2/08 2 57,89

115,78

kosztów natrzepane zdrowo na słomę , a po stronie przychodów już słomy nie ma.

skywalker89    39

zostało mi trochę amistaru oraz prosaro, na kilka 1-3 ha wystarczy i zastanawiam się nad programem ochrony z tymi środkami. ja bym mniej więcej widział to tak:

t1 - (nie wiem)

t2 amistar +coś tam?

t3 prosaro

dokładając t1 wyjdzie dosyć drogo, ale może będzie dobrze, dodam, że nie mam pszenicy po pszenicy. Co myślicie?

globus512    17

Z innej beczki to zastanawiam się jak potraktować pszenżyto. Czy na T1 wirtuoz a później przyspieszyć i na flagowy dać Osiris? Bo planuje 2zabiegi w pszenżycie. Cał czas też się zastanawiam czy na T1 w pszenicy dać 1l Wirtuoza lub 0,8 Zamiru + 0,8 Mondataku. Wirtuoz ok 20 zł drożej wychodzi.

Tomek90    209

Po co dublować substancje?? Zamir + Leander bądz Mondatak + Tilt i po problemie.

kozik251    9

Witam co sądzicie lepiej na 1 dawkę N dać saletrason  czy saletre?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

lonoh    30

Ja w tym roku pierwszy raz będę dawał saletrosanem ,zobaczymy co z tego wyjdzie

grego    218

korzystają z pogody (u mnie +8 ) wybrałem się w pole zerknąć jak wygląda pole i nie miłe zaskoczenie otóż pryskałem pszenicę Legato plus w dawce 1.5l/h +granstar na samosiewy rzepaku i o ile samosiewy skasowane prawie całkowicie to legato przepuściło sporo chwastu czy ktoś stosował legato i ma może podobnie ??

Ja też stosowałem Legato Plus tylko z gleanem Glean przytulia rośnie w najlepsze ale inne chwasty widać wzięło. Już to jesienne odchwaszczanie trochę mnie wkurza bo w ciągu pięciu lat tylko raz udało się bez poprawek, a pryskałem już chyba wszystkimi możliwymi środkami i przytulia niemal zawsze wychodzi. W tamtym roku się ta mieszanina sprawdziła akurat więc ją powtórzyłem, a w tym roku lipa wszystko do poprawy. Spróbuje to prysnąć Aurorą chyba najtaniej będzie

losktos    120

Z innej beczki to zastanawiam się jak potraktować pszenżyto. Czy na T1 wirtuoz a później przyspieszyć i na flagowy dać Osiris? Bo planuje 2zabiegi w pszenżycie. Cał czas też się zastanawiam czy na T1 w pszenicy dać 1l Wirtuoza lub 0,8 Zamiru + 0,8 Mondataku. Wirtuoz ok 20 zł drożej wychodzi.

Wirtuoz może być na T1 ale lepszym rozwiązaniem wydaje mi się Tilt/Duet Star + prochloraz. Co do drugiego zabiegu postawiłbym na coś innego. Coś ze strobiluryną i wtedy zabieg zrobić w początkowej fazie liścia flagowego, np. epoksykonazol + Acanto

ja mysle na T1 dac Tilt+Mirage ale jaka dawka była by dobra?mysle nad 1.0l+0.5l

za mało prochlorazu, 0,7-0,8 będzie ok. Z tiltem przy mniejszej presji chorób można zejść do 0,8

Witam co sądzicie lepiej na 1 dawkę N dać saletrason  czy saletre?

już było to wyjaśniane. Wszystko zależy od stanu plantacji

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

tomekZ058    80

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

Tomazi3p    44

aha, to preparat ma "czas" do wiosny tak ?

Każda substancja ma określony czas działania, przy normalnym przebiegu zimy- tzn z przymrozkami i temperaturami na minusie substancja zostaje tak jakby zamrożona/utrwalona i na wiosnę oddziałowuje na chwasty. Kiedy zima jest ciepła to substancja jest narażona na szereg przemian, wymycia, hydrolizy-ogólnie mówiąc dezaktywacji. Każda substancja reaguje inaczej, jednak wszystkie substancje doglebowe do pełnego spektrum potrzebują warunków jak na etykiecie-o co jest trudno

korzystają z pogody (u mnie +8 ) wybrałem się w pole zerknąć jak wygląda pole i nie miłe zaskoczenie otóż pryskałem pszenicę Legato plus w dawce 1.5l/h +granstar na samosiewy rzepaku i o ile samosiewy skasowane prawie całkowicie to legato przepuściło sporo chwastu czy ktoś stosował legato i ma może podobnie ??

Przy doglebówkach bardzo ważną(!) sprawą jest stosowanie oprysku grubokroplistego, znam przypadki że rolnicy przechodzący z zabiegów wiosennych stosowali podobne parametry jak dla herbicydów nalistnych-od drobnokroplistego np. graminicydy typu Puma do średniokroplistego np. sulfonylomoczniki. Przy np. IPU/CTU najlepsze warunki do stosowania to opady 10mm wody/m2, ilość cieczy opryskowej 140-300l, oprysk grubokroplisty

losktos    120

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

nie powinno się nic dziać.. z tym ze Moddus dobrze jest wcześniej rozpuścić w jakimś naczyniu i dopiero wlać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

nie powinno się nic dziać.. z tym ze Moddus dobrze jest wcześniej rozpuścić w jakimś naczyniu i dopiero wlać

bezpieczniej medax top 

bezpieczniej medax top zamiast modusa

Daro20    9

Ja też stosowałem Legato Plus tylko z gleanem Glean przytulia rośnie w najlepsze ale inne chwasty widać wzięło. Już to jesienne odchwaszczanie trochę mnie wkurza bo w ciągu pięciu lat tylko raz udało się bez poprawek, a pryskałem już chyba wszystkimi możliwymi środkami i przytulia niemal zawsze wychodzi. W tamtym roku się ta mieszanina sprawdziła akurat więc ją powtórzyłem, a w tym roku lipa wszystko do poprawy. Spróbuje to prysnąć Aurorą chyba najtaniej będzie

To był zabieg doglebowy czy w fazie kilku liści pszenicy?

Taką mieszaniną robię już 3 rok tylko od razu po siewie i mam spokój. Nic nie poprawiam na wiosnę. A miałem problemy z fiołkami. Tego dziadostwa to nawet lancet nie chciał brać. Jedyny warunek to pryskać od razu po siewie i przytuli nie będzie, a glenu wystarczy 15g i załatwi miotłe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)