Polecane posty

strzechu    250

Uwielbiam te kalkulacje :

Ciągnik 60KM+prasa zwijająca Prasowanie słomy 2/08 1,2 93,68 112,41 Ciągnik 60KM+ładowacz czołowy Załadunek słomy 2/08 2 51,55 103,09 Ciągnik 60KM+przyczepa 7t Zwożenie słomy 2/08 2 57,89

115,78

 

kosztów natrzepane zdrowo na słomę , a po stronie przychodów już słomy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

zostało mi trochę amistaru oraz prosaro, na kilka 1-3 ha wystarczy i zastanawiam się nad programem ochrony z tymi środkami. ja bym mniej więcej widział to tak:

 

t1 - (nie wiem)

t2 amistar +coś tam?

t3 prosaro

 

dokładając t1 wyjdzie dosyć drogo, ale może będzie dobrze, dodam, że nie mam pszenicy po pszenicy. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Z innej beczki to zastanawiam się jak potraktować pszenżyto. Czy na T1 wirtuoz a później przyspieszyć i na flagowy dać Osiris? Bo planuje 2zabiegi w pszenżycie. Cał czas też się zastanawiam czy na T1 w pszenicy dać 1l Wirtuoza lub 0,8 Zamiru + 0,8 Mondataku. Wirtuoz ok 20 zł drożej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

Po co dublować substancje?? Zamir + Leander bądz Mondatak + Tilt i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam co sądzicie lepiej na 1 dawkę N dać saletrason  czy saletre?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja w tym roku pierwszy raz będę dawał saletrosanem ,zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

korzystają z pogody (u mnie +8 ) wybrałem się w pole zerknąć jak wygląda pole i nie miłe zaskoczenie otóż pryskałem pszenicę Legato plus w dawce 1.5l/h +granstar na samosiewy rzepaku i o ile samosiewy skasowane prawie całkowicie to legato przepuściło sporo chwastu czy ktoś stosował legato i ma może podobnie ??

 

Ja też stosowałem Legato Plus tylko z gleanem Glean przytulia rośnie w najlepsze ale inne chwasty widać wzięło. Już to jesienne odchwaszczanie trochę mnie wkurza bo w ciągu pięciu lat tylko raz udało się bez poprawek, a pryskałem już chyba wszystkimi możliwymi środkami i przytulia niemal zawsze wychodzi. W tamtym roku się ta mieszanina sprawdziła akurat więc ją powtórzyłem, a w tym roku lipa wszystko do poprawy. Spróbuje to prysnąć Aurorą chyba najtaniej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Z innej beczki to zastanawiam się jak potraktować pszenżyto. Czy na T1 wirtuoz a później przyspieszyć i na flagowy dać Osiris? Bo planuje 2zabiegi w pszenżycie. Cał czas też się zastanawiam czy na T1 w pszenicy dać 1l Wirtuoza lub 0,8 Zamiru + 0,8 Mondataku. Wirtuoz ok 20 zł drożej wychodzi.

 

Wirtuoz może być na T1 ale lepszym rozwiązaniem wydaje mi się Tilt/Duet Star + prochloraz. Co do drugiego zabiegu postawiłbym na coś innego. Coś ze strobiluryną i wtedy zabieg zrobić w początkowej fazie liścia flagowego, np. epoksykonazol + Acanto

 

ja mysle na T1 dac Tilt+Mirage ale jaka dawka była by dobra?mysle nad 1.0l+0.5l

 

za mało prochlorazu, 0,7-0,8 będzie ok. Z tiltem przy mniejszej presji chorób można zejść do 0,8

 

Witam co sądzicie lepiej na 1 dawkę N dać saletrason  czy saletre?

 

już było to wyjaśniane. Wszystko zależy od stanu plantacji


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

aha, to preparat ma "czas" do wiosny tak ?

Każda substancja ma określony czas działania, przy normalnym przebiegu zimy- tzn z przymrozkami i temperaturami na minusie substancja zostaje tak jakby zamrożona/utrwalona i na wiosnę oddziałowuje na chwasty. Kiedy zima jest ciepła to substancja jest narażona na szereg przemian, wymycia, hydrolizy-ogólnie mówiąc dezaktywacji. Każda substancja reaguje inaczej, jednak wszystkie substancje doglebowe do pełnego spektrum potrzebują warunków jak na etykiecie-o co jest trudno

korzystają z pogody (u mnie +8 ) wybrałem się w pole zerknąć jak wygląda pole i nie miłe zaskoczenie otóż pryskałem pszenicę Legato plus w dawce 1.5l/h +granstar na samosiewy rzepaku i o ile samosiewy skasowane prawie całkowicie to legato przepuściło sporo chwastu czy ktoś stosował legato i ma może podobnie ??

Przy doglebówkach bardzo ważną(!) sprawą jest stosowanie oprysku grubokroplistego, znam przypadki że rolnicy przechodzący z zabiegów wiosennych stosowali podobne parametry jak dla herbicydów nalistnych-od drobnokroplistego np. graminicydy typu Puma do średniokroplistego np. sulfonylomoczniki. Przy np. IPU/CTU najlepsze warunki do stosowania to opady 10mm wody/m2, ilość cieczy opryskowej 140-300l, oprysk grubokroplisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

nie powinno się nic dziać.. z tym ze Moddus dobrze jest wcześniej rozpuścić w jakimś naczyniu i dopiero wlać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powinno się nic dziać.. z tym ze Moddus dobrze jest wcześniej rozpuścić w jakimś naczyniu i dopiero wlać

bezpieczniej medax top 

bezpieczniej medax top zamiast modusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Ja też stosowałem Legato Plus tylko z gleanem Glean przytulia rośnie w najlepsze ale inne chwasty widać wzięło. Już to jesienne odchwaszczanie trochę mnie wkurza bo w ciągu pięciu lat tylko raz udało się bez poprawek, a pryskałem już chyba wszystkimi możliwymi środkami i przytulia niemal zawsze wychodzi. W tamtym roku się ta mieszanina sprawdziła akurat więc ją powtórzyłem, a w tym roku lipa wszystko do poprawy. Spróbuje to prysnąć Aurorą chyba najtaniej będzie

To był zabieg doglebowy czy w fazie kilku liści pszenicy?

 

Taką mieszaniną robię już 3 rok tylko od razu po siewie i mam spokój. Nic nie poprawiam na wiosnę. A miałem problemy z fiołkami. Tego dziadostwa to nawet lancet nie chciał brać. Jedyny warunek to pryskać od razu po siewie i przytuli nie będzie, a glenu wystarczy 15g i załatwi miotłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ja u siebie 2 kawałki też na bank będę poprawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czemu Medax top bezpieczniejszy?

 

Nie jest bezpieczniejszy. Żeby dobrze zadziałał wymaga mocnych adiuwantów które zresztą ma, więc jeżeli po moddusie coś negatywnego się pojawia to z medaxem również jest to możliwe. Niektórzy do moddusa się zrażają bo czasem lekko się ścina po wlaniu do opryskiwacza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

To był zabieg doglebowy czy w fazie kilku liści pszenicy?

 

Taką mieszaniną robię już 3 rok tylko od razu po siewie i mam spokój. Nic nie poprawiam na wiosnę. A miałem problemy z fiołkami. Tego dziadostwa to nawet lancet nie chciał brać. Jedyny warunek to pryskać od razu po siewie i przytuli nie będzie, a glenu wystarczy 15g i załatwi miotłe.

 

a kurde tego nie brałem pod uwage pryskałem gdy pszenica była w fazie trzeciego liścia . temp. podczas zabiegu była jak naj bardziej ok moze mało deszczu ale nie było też sucho 200 l/h wypryskalem średniokropliście kurde szkoda mi tylko kasy bo teraz myśle co wziąć na poprawki żeby nie wyszło z 250 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja pryskałem tak jak zalecają na ulotce 1-2liść 0,75 Legato+ + 15g glean gleba wilgotna w tamtym roku super wyszło, a w tym przytulia  trochę pobielała trochę ją poskręcało ale rosła dalej i teraz jest zielona. Po kilku dniach były przymrozki może to był problem ale inna chwasty wzieło, a fiołka było od groma choc na jakieś efekty oprysku musiałem czekać prawie 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

nie bedzie sie nic dziać,tylko jak bedziesz mieszał zacznij od moddusa ze wzgledu na ilość cieczy względem innych środków lub rozpusc w pojemniku z wieksza ilościa wody jak już wspomniał jeden z kolegów,środki z grupy cykloheksadionów lubią sie lekko zwarzyć gdy ciecz jest już zagęszczona inymi sybstancjami czy tez nawozami,do tego temperatura cieczy tez nie sprzyjająca,dorzuć jakiś adiuwant,nie zaszkodzi.

 

Co by póżniej nie było pytania,[jak pytał kiedyś jeden z kolegów].Skąd włosy w moim opryskiwaczu :o  :ph34r: ...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jak dajecie 15 g glinu ,to co potem siejecie znowu zboże ,bo orzepaku czy buraki to nie ma mowy ,u nas glinu nikt nie daje nawet 5 g które zalecają

ZA DUŻO MIESZACIE ŚRODKÓW RAZEM ,ja pryskam 150 ha i nie mieszam tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Po pierwsze to glean na rzepak nie szkodzi według etykiety a przy 5 gramach to mysle że i burakom by nie zaszkodził.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Według etykiety to może nawet pomagać, ale bał bym się zaryzykować siew rzepaku po 15g gleanu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też nie wiem skąd to przekonanie, że rzepaku nie można siać po gleanie. Producent nie ma zastrzeżeń nawet przy pełnej dawce. Ja po 15g już kilka razy siałem i w tym roku też mam rzepak posiany po gleanie i niczym sie nie różni od tego po innych środkach. No sorry ale jakby było coś nie tak to producent raczej jakieś ograniczenia by i dla swojego dobra dał przeciez jakąs odpowiedzialność ponosi. Oczywiście jakieś uwagi są np odczyn gleby nie może być większy niż 7,5 bo się środek nie rozłoży.

 

kolego @miwigos co znaczy za dużo środków mieszamy czy masz na myśli substancje czy środki? Trzy substancje to zaczyna być pomału standard, a z ilu środków go zmieszasz to już różnie bywa może być 1 kompletny gotowiec, a jak ktoś chce mieć taniej to sam sobie składa z poszczególnych środków to chce. Kilka substancji to większe spektrum i co ważne ograniczanie uodparniania się chwastów.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj